0 oy
316 göst.
Diğer kategorisinde (242 puan) tarafından
Biz bu eve 6 ay oldu giriş kattayiz kimseyi görmüyoruz girip çıkarken kimseyle de tanışamadım zaten bu işleri de bilmem yeni evliyim daha önce çalışıyordum komşuluk nasıl bişey bilmem evde çok sıkılıyorum 2 yaşında oğlum var oda çok sıkılıyo akrabada yok evde dura dura çocuk yabani olacak diye korkuyorum zaten konuşması geri yarın yazın dışarı çıkınca içine kapanık olur diye de korkuyorum acaba üst kat komşuma gitsem abla büyük 40 yaşlarında falan ben 24 yaşındayım desem abla hem seninle tanışalım hem oğlum gibi küçük bebeği olan annelerle bı ara tanışalım desem olur mu yazı bı kaç defa dışarda görmüştüm üst katimdaki ablayı 

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Benim teyzem bir apartmana taşınmıştı, 6 ay kimse kapısını calmamis, çok sever komşuluğu. Bir gün kalkmış yukarıdan asagi kata kadar herkesin kapısını çalmış, ben buraya taşındım ama hiçbiriniz bir hosgeldin bile demediniz, yarın bana bekliyorum demiş. Birsuru hazırlık yapmış, ertesi gün de hepsi gelmiş. Şimdi inanılmaz yakınlar, yıllardır aile gibi oldular. Ama herkes de aynı değil, suratsızlara da hazırlıklı ol :))
(2,687 puan) tarafından
Bende ayni yorum icin gelmistim ..... Canim evine davet edebilirsin belki gelmeni hoş karşilamazlar ama davete icabet ederler derken bi aciliş yaparsin :))
tarafından
Evet çok mantıklı bir davranış, çünkü ben size geldim denmez ki ilk başta:)
(242 puan) tarafından
Çok haklısın bunu bı deneyim
-Reklam-
+1 oy
(480 puan) tarafından
Yani gel tanışalım demek yerine bi tatlı tuzlu birşeyler yapıp götürebilirsin öyle bi muhabbet açılır zaten düzgün biriyse onda size bir şeyler getirir öyle öyle tanışır anlaşırsınız diye düşünüyorum ben
(242 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Karşında felan yokmu tek dairemi
(242 puan) tarafından
Yaşlı tek başına yaşayan teyze var
0 oy
(221 puan) tarafından
11 aylık evliyim komşulara gitmem pek sevmem dedikodu yapan çok malum
(242 puan) tarafından
Doğru ama oğlum çok yalnız kalıyo sadece eşim ve beni görüyor haftada üç gün falan dışarı çıkarıyorum yarım saat sonra eve tekrar dönüyoruz konuşması geri dedi doktor henüz ikili cümle kuramıyor hem evde sıkılmaz hem gelişimi yanında başka çocuklar olunca daha iyi olur gibisinden komşu ihtiyacı duydum
(221 puan) tarafından
Valla sen bilirsin canım ama bazı çocuklar var kötü örnek oluyo çok dikkat etmen gerekiyo evde kendin biraz ilgilensen resim felan çizdirsen bi şeyler anlatsan
(242 puan) tarafından
Sürekli beni ve babasını görmesi yabancı görmemesi dışarı çıktığında kötü olmaz mı
(221 puan) tarafından
Bende öyle büyüdüm hiç komşuya felan gitmezdik hiç çocuklarla oynamazdım ama çok şükür benim için böyle olması daha iyi oldu
0 oy
(48,730 puan) tarafından
komşuluk iliskilerinin eskisi gibi oldugunu dusunmuyorum o yuzden hic gidip gelmiyorum bilemedim şimdi 
(242 puan) tarafından
Doğru ama oğlum çok yalnız kalıyo sadece eşim ve beni görüyor haftada üç gün falan dışarı çıkarıyorum yarım saat sonra eve tekrar dönüyoruz konuşması geri dedi doktor henüz ikili cümle kuramıyor hem evde sıkılmaz hem gelişimi yanında başka çocuklar olunca daha iyi olur gibisinden komşu ihtiyacı duydum
0 oy
(3,251 puan) tarafından
Canım aparrman önünde, bakkalda karşılaşırken yakınlaş, ilk öyle tanış ol bence
(242 puan) tarafından
Pek göremiyorum ki kimseyi
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Ayy canim Allah iyilerle komsu etsin. Bizde bi abla var ne zman musaitsen sana gelecez 7 komsu demisti. Qman kendini yorma bebeginle bi cay icer kalkariz dedi. Simdi kapisini calacak komşularım var.

Sen davet et arkadaslar da soylemis. Cok hazirlikta gerektirmez bence 
(242 puan) tarafından
0 oy
(599 puan) tarafından
Dertsiz basım kaygısız aşım kafasındayim biraz bende çıkmıyorum hiç Bir yere annemler dışında ne bileyim alıştım belkide yalnızlığa:):) ama böylesi Daha iyi bence ne haddini aşan oluyor ne canını sıkan 
(242 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 173 göst.
27 Şubat 2023 Diğer kategorisinde clk38 (1,372 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 473 göst.
23 Haziran 2022 Aile kategorisinde Smyra01 (1,777 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 149 göst.
2 Mart 2022 Diğer kategorisinde biri_iste (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 406 göst.