0 oy
177 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,746 puan) tarafından
Ne kadar yedirsemde sanki doymamış gibi hissediyorum. Ya da yaptıklarımı beğenmemiş gibi hissediyorum. Çok az yiyor bazen. Nasıl iştahını artırabilirim. Daha iştahlı yesin istiyorum. Siz ne yediriyorsunuz? Neleri iştahlı yiyor?

1 yaş 11 kiloydu en son geçmiştir heralde. 

7 Cevaplar

+1 oy
(2,705 puan) tarafından
Canm 14aylık 8kılo ve iştahsızdı sabah yarm köfte gun ıcınde bı kase yogurtla gununu geçiriyordu en sevdıgı seyde olsa oyle şöp löp yemez asla cok sukur bu ay kılo aldı 9 500 oldu dışarıya fazla cıkarmaya basladım hareketlendı buda onu acıktırııyor bence gayet ıyı kılosu ıstahıda yerındeymş abartmayın canm anne olarak en ıyısını düşünsekte herseyın fazlası zarar saglıklı olması yeterlı
(2,746 puan) tarafından
Cevabın için teşekkür ederim. Sanki ben yedirmeyi beceremiyor gibi hissediyorum. Yaptıklarım ona hitap etmiyor gibi geliyor bazen. Halbuki normal ev yemekleri biz ne yersek ondan yediriyorum
(2,705 puan) tarafından
Yiyor yiyor maşallah kilosuda cok ıyımıs cok takılmayın buna sız mukemmel annesınız daha ıyısıne ıhtiyacınz yok zaten saglıklı bı cocukmus❣️ bende mumkun mertebe ne yiyorsak onu yedırmeye calsıırım ama hayatımzda cok sey yok kahvaltı yok tatlı tarzı hıcbısey yapamıyorum ara ogun olarak aksam yatarken olsun isterdim kı herkes gibi muhallebı pekmezlı meyvelı cevızlı bol vitamınlı karışımlar hazırlayayım omlet yumurta kek krep yıyebılse ama bunada sukur bunlara ragmen kılo aldırmayı başardım.(alerjen bı bebek)
-Reklam-
0 oy
(13,838 puan) tarafından
11 aylık benimki her şeyi veriyorum biz ne yiyorsak
(2,746 puan) tarafından
Cevabın için teşekkür ederim
Bende öyle yapıyorum ne yersek onu veriyorum ama sevmiyor gibi geliyor bazen. Sanki beceremiyorum gibi hissediyorum
(13,838 puan) tarafından
Yani öyle çok çok yemediklerindendir belki sana öyle geliyordur verdiklerini yiyorsa sorun yoktur az daha buyusunler de
0 oy
(218 puan) tarafından
11 aylık bebeğim biz ne yersek onu veriyorum benim bebeğim de yiyip kilo almayanlardan:)
(13,838 puan) tarafından
İlk oglumda hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım ya yedi tane dışı var ama sanki çiğniyor gibi yapıyor ama eşim de dedi kahvaltıda bugün hatta cignemeden yutuyor diye bana mı öyle geliyo diyordum bazen çiğner gibi de yapiyo emiyomi napyo anlamadim
(218 puan) tarafından
Maşallah disleri varmış disler olmasa bile damaklariyla eziyorlar eline ekmek vs verin cignemeyi alışır
(13,838 puan) tarafından
Aslında hep katı verdim yani ilk oglumfa yaşamadım ama bakalım ne olacak
(218 puan) tarafından
Alışır zamanla işte her bebek farklı benim ilk çocuğumda katı yiyemezdi ogururdu direk
(13,838 puan) tarafından
Evet demekki bakalım☺️
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Kilosu gayet iyi geldi bana benimkide çok iştahlı yemiyor Ama idare ediyoruz 
(2,746 puan) tarafından
Kilosunsan ziyade severek yesin istiyorum ben mi köyü yapıyorum acaba diyorum bazen. Kendi yediklerimizden yediriyorum acaba damak tadı gelişmedi ona göre mi yemekler yapsam diyorum ama onlar da çok sıkıcı geliyor bana bir de nereye kadar bilemedim
0 oy
(551 puan) tarafından
Eğer doktora gittiğinde kilo boy problemi yok diyorsa takma bence. Çünkü ne kadar kafaya takip çocuğun ağzına bir şeyler vermek istersen çocuk o kadar reddediyor canım. Az yesin karnı doysun. Zaten küçücük migdesi var :) doktor problem var derse ekstra uğraşılır lakin yoksa bira rahatla :)))
(2,746 puan) tarafından
Kilosundan ziyade yaptıklarım acaba onun damak zevkine mi hitap etmiyor diyorum. Biz ne yersek onu yediriyorum. Acaba ona ayrı mı yapsam diyorum ama interntte bebek tarfileri çok sıkıcı lezzetsiz geliyor bana
0 oy
(640 puan) tarafından
Benimki de 11 aylik 8 kilo falandır. Görenler zayıf falan diyor. Ben de yediğim her şeyden veriyorum ama bi kac lokma yiyip bırakıyor. Corba çok sever altı yedi kasık alır bırakır. Mama bile aldım yapıyorum biraz iciyor bitirmiyor boşa gidiyor. Emen cocuk çok iştahlı yemiyor bence. Kuzenimin kızı benimkinden 2 ay küçük 14 kilo rahat vardır hiç emmedi ufaktan mamayi dayadilar bal süt her şeyi verdiler alerji olur mu olmaz mı demeden ama vaziyet ilerde obez olur gibime geliyor. Lafın kısası doyana kadar yiyorlar biz ne yaparsak da. Bakalim yaşı girsin süt e başlayacam ben de nasıl olacak 
(2,746 puan) tarafından
Benim amacım daha çok kilo aldırmak değil. Seninle aynı fikirdeyim. Çocuklarda fazla kilonun normal olduğunu düşünmüyorum zaten bunla da asla övünmem... Sadece acaba yemekler ona mı hitap etmiyor diyorum. Ama Internetten bi bakıyorum bebek tarigleri çok sıkıcı. Ayrıca insta momlar çok değişik şeyler pişiriyorlar onları mı denesem diyorum ama nereye kadar denicem. Çalışıyorum bir de
(640 puan) tarafından
Yani ac olsa yer herhlade diyorum bazen. Tadına bakıp sevip sevmediği şeyler oluyor bunu anlayabiliyorum. Sen bi de çalışıyorsan belki gözlem yapman da zor olabilir. Sen yine yapip tattirmaya devam et belki dis ya da başka bi şey bi dönemden geçiyordur. Allah kolaylık versin canim icinde bizlere de insallah
0 oy
(6 puan) tarafından
Biz ne yersek ondan veriyorum

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 1,134 göst.
1 Ekim 2020 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 227 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 260 göst.