0 oy
332 göst.
Aile kategorisinde (3,110 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Şimdi uyurken cektim daha belli oluyor eski post diye kapatmayin bebeğinin bacakları böyle olan varmi normal mi

image

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Resime göre evet biraz çarpık basıyor kuzu .içe doğru yani .
(3,110 puan) tarafından
Ayakkabilarini ters giydir dediler doğru mu böyle bir şey
(15,751 puan) tarafından
Doktora götür onlara.ozel ortopedik ayakkabı var
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım benim kızım da da.böyleydi ortopeti ye götürdük.film çekti ler  dedi  ayakkabılar ı var ama gereksiz dedi  ben önermiyorum para tuzağıgeliyor bana dedi   doktor.bezli olduğundan dolayi.biraz dedi   böyle olur.  Biraz bekleyin bezi çıkardıktan biraz zaman sonra net.belli olur demiş ti 
(3,110 puan) tarafından
Öyle mi inşaAllah o zaman erken birakiriz bezi
tarafından
Biz de öyle oldu canım şuan.kızım 3  yaş olcak  geçti onun ki  ben kendim de de var mış  5  yaşlarında geçmiş benim de  kendinden
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kac yaşında doktor 2 yaşına kadar normal kemikler anca kaynıyor demişti benim kizimda bacak arası acıktı kilodan tabi düzeldi zayifladikca
(3,110 puan) tarafından
15 aylık olcak 4 gün sonra
(5,240 puan) tarafından
D vitamini kullan 2 yaşına kadar aksatma cnm düzeliyor ne zman yürümeye basladi
(3,110 puan) tarafından
11.5 aylikti
(5,240 puan) tarafından
Daha yeni sayılır ondan komşumun ogluda oyleydi d vitaminini 2 yaşına kadar ver kemikler anca düzene giriyor daha çok küçükler ondan
0 oy
(2,013 puan) tarafından
Kac yasinda cnm yenimi ogrendi yurumeyi
(3,110 puan) tarafından
15 aylik olcak 11.5 aylikken yürüdü
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Oglumda basiyodu doktor ayakkabısını ters giydir bol bol bacakları güneş alsın 6 yaşına kadar düzelmezse ameliyat edilir dedi bize düzeldi 3 yaşlarında merak etme duzeliyo sende ayakkabısını bir süre ters giydir
(3,110 puan) tarafından
InşaAllah bende endişe ediyorum
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Benim üçü de böyleydi büyüdükçe geçti. Ama yengemin Bi oğlu var onunki geçmedi mesela hala içe dönük yürüyo 11 yasnda
0 oy
(99 puan) tarafından
Resimle belli olmaz o an ki duruşuyla ilgili de olabilir. Yürürkenden bile ziyade koşarken daha çok belli olur ki zaten belli bir yaşa kadar 1.5 2 yaşa kadar normal diye biliyorum bende götürmustum benim kızı doktor hiç röntgen bilmem ne çekmeden ayakta muayene ile yere eğilip kalkması ile bile anladı gayet normal demişti. Siz bir goturun gerekli görürse zaten film ister ki daha sonra ayakkabılari değişir bir sure hatta bjr yaşa kadar ortopedik kullanır 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Cnm bzmki.ikiside oleydi 2 yaşına kdr bekle.bayabfark var
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bence doktora getir için rahat etsin rontgende herşey ckiyo zaten biz öz ayakkabı yaptırdık parantez bacakti hafif sol ayağı şuan daha iyi önceden önlemi almak lazım kemikler kaynayınca daha zor 
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Kaç aylık bilmiyorum ama bebekler yeni yeni yürümeye başladıklarında dengelerini sağlamak içinde böyle dururlar. İçin rahat etsin istiyorsan yinede bir doktora götür.
(3,110 puan) tarafından
15 aylık şuan
(2,211 puan) tarafından
Benim oğlumda 10 aylıkken yürüdü 11. Ayına kadar böyle değişik değişik basıyordu, açıkçası endişelendim doktora götürdüm, dengesini kurmak için böyle tuhaf duruşlar yapıyor dedi :) 11.ayın sonuna doğru düzelmişti yani sizinkide geçici olabilir
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Benim kızımda bu şekilde sağ ayağı içe dönük basıyor çocuk doktoru normal ama genede ortopedi görsün dedi randevu alıp götüreceğim 16 aylık 
(3,110 puan) tarafından
Çok çocukta varmış demek çoğu kişi aynısını yazmış

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 56 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sevgidolu (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 284 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde & Madamcoco & (2,196 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 530 göst.
31 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu