0 oy
434 göst.
Aile kategorisinde (731 puan) tarafından
Kızlar böyle hiç ev alamayacak gibi olup ama Rabbim nasip ettimi, bilmiyorm maddi açıdan çok sıkışıyoruz benm butiğim var eşim ile girdi fakat bu sürede tabiki de zor dönemler geçriidk halen de öyle bazen tüm umudumu kaybediyorum bazen de çok umutlanıyorm, bazen butiği kapatayım diyorm araba altın her şeyimi verdm ama halen zorlanıyrm bi sürecimi var bilmyrm 

11 Cevaplar

+1 oy
(496 puan) tarafından
Hayalini bile kurmuyorum o derece. Karnımızı doyuralim modundayim
-Reklam-
0 oy
(8,858 puan) tarafından
Biz de üç sene önce aldık canım. İkimizin maaşından geriye bin lira anca kalıyodu. Zorla geçindik eksi hesaptan hiç çıkamıyoduk. Bir sene sonra da hamile kaldım. Arabamız da yoktu. Araba da aldık. iki sene kadar çok sıkıştık. Ama oğlum doğduktan sonra Allah bir bolluk verdi anlatamam. Krediler sabit kaldı. Maaşlarımıza güzel zam aldık. Şimdi çok şükür rahatladık. O darlık olmadan da bişi olmuyo maalesef. İyiki almışsınız. Hayırlı olsun. 
(731 puan) tarafından
Canım çok sevindim adınıza, inan benim hiç umudum yok evi geçtim artık butiğim büyüse bari
(11,194 puan) tarafından
Canim ben çocukken annemler o kadar çok zorluk çektiler ki eve hacz gelecek kadar sana öyle diyim çok borca battilar ellerinden araba gitti ama çalışıp kazanıp hepsinin daha fazlasını koydular yerine şimdi size yapamadık diye torunlarına alıyorlar her şeyleri yani demek istediğim Allah can sağlığı versin tek imtihan maddiyat olsun hiç sıkma canını sabret kuzum
(731 puan) tarafından
Amin inşallah canım, tabiki de sabrediyorum olmasa Bike diyecek tek kelime var Rabbim istemedi bir bildiği var
(11,194 puan) tarafından
Evet canım bazen gaflete düşüp İsyan edebiliyoruz ondan söyledim kuzum annemlerin evde ne bi kanepe ne bi elektronik eşya hiç bisi kalmamıştı düşün yani bide o zamanın şartları
0 oy
tarafından
Bizim şuan hiç ama hiç umudumuz yok mesela imkansız görüyoruz şuan 
(731 puan) tarafından
Şuan bende öyleyim inan ki
0 oy
(4,124 puan) tarafından
Rabbim nasip etmeli. Ben evlendim kiradaydim eaimin babadan kalma evi var ama eski.oradan kira alip ustune ekleyip yeni evde oturuodum.cck oldu 1 sene sonra tasindim annemin yakinina. Sonra orda da 3 sene kaldim  bizim niyetimiz ev alana kadar orda oturmakdi . 4 ocakda ev sahibi dedi torunumu evlendircem dairesi de torununun zaten tapu. Mart gbi cikarmisinjz falan.kiralik bakdik 2 bin  2500 du  babamda dedi bende destek olurum kredi cekim ev alin 3 odeyin eviniz olmus olur.Ocakda 350 360 a  evler vardi.bizi 2 arti bir  biz ev bakma doneminde asiri zam geldi  bizim niyetimiz 200 luk arabamiz vardi onu satar  80 90 binlik bi araba aliriz  350 ye ni ev aliriZdi .evler arabalar asiri artti . 400 den assa ev yokdu  arabalarda en uygunu 150 olmustu. Sonra  sansa kismete bi ev bulduk insaatdaydi daha 460 bin ama recidance.cokda guzeldi.dedik  apartman dairesine 400 421 vercegime burayi alalim.aldik allaha bin sukur.Esim  de  arkadasindan dukkandan borc aldi  .martta cikdik evden  annemlere gectik  bi hafta sonra korona cikdi. Hersey zaten son 2 senedir malum fuyatlar.   Suan allahima bin sükür 460 bin tl aldigim recidanceda oturuyorum  suan evimin degeri 3 bucuk milyon  uzeri. 2020 den beri nekadar katladi rabbim kismet edince.birazda piayasalar malum.araba  194 e  mercedes almisdik. 7 ay icinde 500 oldu o mercedes .rabbim bisekilde nasip edio ilkden ev sahibimize cok sövdük de madem torunun evlenecek bi anda evlilik olmaz niye sokuon bizi eve.yada de 3 seneligine veriorum.ona gore kiralayalim falnda.simdi allah razi olsun diyoruz.yoksa bu saatten sonra zor alamazdik.tek maasliyiz cunki
(731 puan) tarafından
Çok şükür Rabbim nasip etmiş size de çok sevindim, ben de hiç umut yok
(4,124 puan) tarafından
Olur allajon izniyle umudunu yitirme
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Evim var canım ama eltim oturuyor ben kiradayim şuanda orası kalabalık ve iş yok diye başka şehire taşındık şuan eşim burda çalışıyor sıkışsakta diyoruz en kotu evimize döneriz tabi eltim çıkacakmış o da var bakalım 
(731 puan) tarafından
Olsun canım yinede evn var çok şükür
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Biz 4 senelik evliyiz evlendikten 15 gün sonra bütün altınlar arabaya gitti sonra eşim onu değerlendirdi bir şeye verdi eve 2-3 kardeş bir girdiler falan 2+1 eve falan onu sattı tekrar araba aldı bir miktar orda kaldı eşimin niyeti 2025 yılının ekim ayı diye hedef koymuştu o zamana kadar Allah izin verirse ya arabalı yada arabanı satarak ev alacam diyo şuan aracımız da aman aman yüksek değil 300 binlik onun da 80 bini borç bakalım bekliyorum dediği tarihi 
(731 puan) tarafından
İnşallah hayırlı şekilde alırısınz canm
0 oy
(218 puan) tarafından
Allah herkesin yardımcısı olsun bizde şükür evimizi aldık arabayı sattık İstanbul'da arsamız vardı onuna sattık aldık çok şükür Allah herkese nasip etsin kiracı olmak cok zor
(731 puan) tarafından
Evet ya malesef çok zor 750 den 1800 yükseltti kiramı
(218 puan) tarafından
Allah ıslah etsin hiç acimalari yok ev sahiplerinin oturduğum evde 1 yılda çıkarmisti neymiş kendisi gelip oturacakmis vs..
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Çok şükür yaşadık canım. Eşimin aile desteği sıfırdı bizimkiler de düğüne destek olmaya çalıştı nişanlıyken çok dua ederdim kendi evime oturayım halımı perdemi kendime göre alayım eşim askere gitti ev almak hiç aklımızdan geçen bişey değildi inan ki hayal bile değildi yani o kadar uzaktı. Sonra çok uyguna güzel bi ev çıktı nişanlanrken eşim 30 Gr bilezik yapabildi nişanda toplananları biriktirip 40 Gr daha yapabildik. Sonra eşim askerden geldi ev için krediye başvurduk malesef ikimize de çıkması Allah razı olsun babam kredi çekti bizim için 70 Gr altınla ev sahibi olduk çok şükür. Rabbim ol dedi mi olur sen herşeyi Allah'tan iste :)
(731 puan) tarafından
Ya böyle şeyler okuyunca o kadar umutlanıyorm ki, önceden hayalimdi şimdi o bile değil yani
(3,728 puan) tarafından
İnan benim de hayalim bile değildi kendime bile dillendirmemiştim sadece içimden içimden hep isterdim dua ederdim Rabbim nasip etsin diye elhamdülillah nasip oldu sen dualarını esirgeme Rabbim geciktirdikçe güzelleştirir inşallah :)
0 oy
(12,873 puan) tarafından
Bir dikili ağacım olmaz diyen ben 2+1 evde oturuyorum şimdi 
(731 puan) tarafından
Çok şükür canm valla bende umutsuzm
0 oy
(48,591 puan) tarafından
tokiye girdik bakalim ksmet olacak mi bizede
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Yani maddi olarak kolay değil tabiki ama biz de kaç senedir ev istiyoruz artık okdr kafama yerleştik sanki bulamayacagiz gibi hisseder oldum☹️

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 177 göst.
0 oy
1 cevap 48 göst.
10 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.

378,799 soru

11,338,211 cevap

34,801 kullanıcı

...