0 oy
114 göst.
Diğer kategorisinde (427 puan) tarafından
Kahvalti yapmadi simdi biraktim tamam yeme diye mutfakta ağladım artik sinirim bozuluyor her türlü deniyorum yumurtayi yemiyor özenerek hazirliyorum farklılıklar deniyorum nerede hata yapıyorum bebegim boyle oldu kahvalti yapmiyor sütü zaten bıraktı formul süt iciyordu simdi asla icmiyor yemegi ağzından atiyor ne versem yerde lütfen bana bir tarif verin kahvlati için bunu yap yer sever diye saat 11 oldu kafayi yicem yemeyen bebek çok zor cocugu yiyenler için olsun yemesin bilmem ne konuşması çok kolay oluyor tabi

8 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sal biraz elbet yer. 
(427 puan) tarafından
Sizin oyle oldu herhalde
(9,247 puan) tarafından
Aynen ağladım bende cok rahat bırakınca yedi
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Patatesli omlet yap canım , krep , omlet belki bu şekilde yer yumurta karadut özü ve pekmez iştah açıcı diye biliyorum bunlara da başlayabilirsin kan değerlerine mutlaka baktır ama
(427 puan) tarafından
Karadut ozu pekmez hepsi var canim bazen ustune dökerek tadını değiştirmeye calisiyorum patateslide denedim ama maalesef yemiyor bir tek krep denemedim sanirim onu deneyecegim birde
(427 puan) tarafından
Kan değerleri iyi bu arada baktirdik
(7,447 puan) tarafından
Pekmezi vs üstüne dökme sen nasıl yiyorsan öyle ver mesela peynirli yumurta yapabilirsin
0 oy
(330 puan) tarafından
11 aylık aynı sorun artık yoruldum sürekli emmek istemesi keşke önerin olsa 
(427 puan) tarafından
Bizimki 11 aylik bıraktı sütü de sadece yatarken iciyordu
0 oy
(3,588 puan) tarafından
Sabah kalkakar kalmaz su içiyorsa su icirmeyinyemegini yedirdikten sonra su icirin ki karnı şişip iştahını kesmesin  mama yerken sürekli ağzını silmeyin bırakın kirletsin  kendi yemesini destekleyin beraber yapın kahvaltıyı ve açılmasına fırsat verin kalkar kalkmaz hemen kahvaltı hazırlamayın bekleyin 
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Onu kendi haline bıraksanda yanında kendin kahvaltı yapsan mesela ne biliyim oyun oynayarak bir oyuncak bebeğe falan yedirsen şarkı söylesen arada ona da tutsan ve ya omleti hazırlarken o da senin yanında dursun eline bir şeyler ver benim de 9 aylık kızım var istemediğinde böyle oyunla yediriyoruz belki senin bebişinde de işe yarar bir de tanıdığım bir hemşire arkadaşım eğer zorlarsan hiç yemek istemez demişti sende üzülme sakın böyle dönemlerden geçiyoruz işte 
0 oy
(817 puan) tarafından

Ah canım benim aynı dertten muzdaribim ben de :( 2 yaşını geçtik ben 1 senedir uğraşıyorum yemesi için. Evde terör estiriyorum bi görsen. Eşimle de aramız bozuluyor bu yüzden. Sürekli peşindeyim yesin diye. Akşama kadar canım çıkıyor elimde kaşıkla geziyorum. Ne yemek yapmak istiyorum ne de yemek istiyorum benim de iştahım kesildi :( Hava da çok soğuk burada, gidecek kimse de yok çok bunaldım ya yaz gelsin artık :(

0 oy
(5,904 puan) tarafından
Bacım haşlanmış yumurta yoğurt labne peyniri ceviz tozu biraz muz ve bebe bisküvisi ile bulanamaç yapıyorum onu yedirirken arada zeytin beyaz peynir falan veriyorum. Benimki son 1 haftadır hasta diye aç geziyor ama zorlamıyorum bazen oyun oynarak yediriyorum 3 5 kaşık yiyip istemeyince bırakıyorum kek yapıyorum mesela yere sofra bezi serip eline veriyorum param parça ediyor ama yarısını yiyor poğaça veriyorum meyve veriyorum.. Blw yap ilk 3 4 gün hiç yemeyecek ama zamanla tadını merak edip yemeye başlıyor ısrarla hergün yap ve zorlama kızma yediğinde çok büyük tepkiler verme şaşırmasın 
0 oy
(212 puan) tarafından
Kaç aylık benim bebeğimde çok güzel yerken bir anda yeöemeye başladı birşey yeniyor dediğiniz gibi ağzından atıor kaşık jabul etmiyor kendisi yerse eğer kuru ekmek yiyor  burda biri bu aylarda yeme reddi oluyor geçici dedi 15 aylık olduk bizde

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 93 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Queen bee (122 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 139 göst.
0 oy
4 cevap 109 göst.
12 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu