0 oy
249 göst.
Aile kategorisinde (2,446 puan) tarafından
Kardeşim konuştuğu kızla evlenmek istiyo anneme baskı yapiyo annm dul 3750 emekli maaşı var beklentiye giriyor ne yapacaksın diye kendisi ise girdi bir kuruş istemedik har vurdu harman savurdu birikim yap harcama dediğimizde size mi soracam çalışıyorum gençliğimi yasayacam dedi evet gençliği yaşadı ama onun yüzünden annem yasliliginda kuş kadar maaşıyla borç derdine girecek konuştuğu kız öğretmen cimri nin cimrisi (neyse bu başka konu) 

Benim eşimin ailesi bir kuruş yardım etmedi beklentiye de girmedim bu çocuk dul kadının kuş kadar maaşına göz dikmiş kafa da basmıyor heral ki 

Bide farklı masraflarimiz vardı bu ay annemin borcu var günü var 

Napacaksak 

Birden küt diye Şubat in başında istemeye ist gidiyoruz diyo kızın eşimin yanında uçak biletini karşılıyordu şimdi kalkmış diyo ki siz ödeyin 

Ben odmeekte gitmekte istemiyorum Allah ne verirse hayırlısını versin cidden 

5 Cevaplar

0 oy
(1,831 puan) tarafından
Kaç yaşında bu çocuk bilmiyor mu annesinin gelirini 
(2,446 puan) tarafından
Kız annem ev aldı onca  yıl daha yeni bitti borcu diyo ki bundan öncede düşünmüyordun dedi
Annem de dedi kc yıl baban hayattayken ev kcin uğraştım napayim diyo ay bide bu evi de üstüne yaptirtti böyle kardeşin neyini seveyim
Annem hep der erkke kardeşine millet deli oluuo ee cinsiyeti erkek şahsiyetine göre değer veriyorum deyince ben kötü insan oluyordm of ya akşam akşam sinirim bozuldu
(1,831 puan) tarafından
Gider o ev geçmiş olsun... Allah yardımcınız olsun.
(2,446 puan) tarafından
Amin cnm hakkımz olsn egr öyle yaparsa
(72 puan) tarafından
Annen mi erkek olduğu için değer veriyorum diye üzerine evi yapan. Öyleyse kusurs bakmayın ama belliymiş zaten kardeşinin böyle yapacağı. Sen bulaşma yapsan da yapmasan da elbet bozuşursunuz.
(2,446 puan) tarafından
Orası öyle değil tapuya giderken annem kimliğini unutms oda demiş ki siramz yanar mutehati ödeyecek bizim başımıza kalır demiş uğraşmak ya istemiyorum demiş mutehahitte kardeşim kimliğini vermiş
-Reklam-
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Annenin evine göz dikmiş bence mikrop 

Allah hidayet versin ne diyeyim
(2,446 puan) tarafından
Ya orası da karışık
(2,446 puan) tarafından
Mutehati ben karsilicam demişti tapu masrafını oda annem yolda giderken kimliğini unutms adam daha uğraşamam deyince kardeşim benim kimlik bar boş yere tapuya para veremeyelm demiş mutehaitte hemen demiş ki daha da gelemem olay böyle olms
0 oy
tarafından
Ben istemeye gelmiyorum, git kendin ne yaparsan yap, şimdiye kadar bir faydan mı oldu ki dese, annene saldırır mı kardeşin kötü bir şey yapar mı?
(2,446 puan) tarafından
Kızar sadece siler daha da konuşmaz valla güne girmiştim laf söz çıkar diye annem gitmicektm zorla uçak bileti almış mecbur ödeyecem ilk başta kızın yanında ben öderim demisti
0 oy
tarafından
Kardeşin ne iş yapiyor
(2,446 puan) tarafından
Memur cnm
tarafından
En güzeli ikisi birleşip kendi yapacak herşeyi. Kredi çekip yapsınlar. Ayaklarını yorganlarina göre uzatsinlar. Yeni nesil düğün bile yapmıyor. Nikaha eş dost çağırıp orda insanlar takılarını takip gidiyor. Çok mantikli
(2,446 puan) tarafından
Kendisinin böyle düşünmesi lazım sen napcam diyip duriyo
Bir güne girdim ona da gitmiş uçak bileti almış onu da odetti borcum var gelemem diyorm k bkma senin borcunun bitmesini bekleyemedik diyo azarlaysrak krdes benim ama benciligijden. Bıktım svmiyrm
tarafından
Cnm öyle deme kardeşin o. Basında babası yok destek olmanız gerek. Kırmadan ona fikrini söyle. Ama kızı istemeye giderken ablası olarak yanında bulunmalisin bence
0 oy
tarafından
İlk önce kardeşinin aklını başına alamasi lazım kardeşin dusunmezse elin kızı hiç düşünmez 
(2,446 puan) tarafından
Valla ne yediğinden bişi anliyorm ne ictigimden mal kafa diyo ki şimdiye kadar oğlum var diye niye biriktirmedin mal kafa sen niye biriktirmedin memur basınla bir lira istemedik dedim evim vardi hayatı yaşadı valla yedi gezdi biriktr deyince de gençliğimi yasicam size ne diyodu padişahın oglydu ya meğerse bizden umuyorms kac kuruş aliyosa annem

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 44 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Eda34 (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
23 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Ayten Ozdemir (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 134 göst.
3 Nisan 2024 Aile kategorisinde esratrn (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 283 göst.