0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar bebegim 43 günlük  . 

Emerken ığğhm diye sesler çıkarıp  ayaklarini ittiriyor 

Göğsümü süt icin degilde sancisi icin emiyor 

Sancisindan doğru durust ememiyor

Kakasini yapıyor  emziriyorum 5 dk normal emiyor sonrasinda geri ayni oluyor kivraniyor devamli gogsumde  

Emme dışında  da ayni seyleri yapıyor  surekli ıkiniyor 

Iğğh sesi çıkarıyor  

Mesela daha yeni uyandi emzirmeye başladım  yine ikinmaya kivranmaya ayaklarini ittirmeye başladı 

Kakasini yapti altini  değiştim  tekrar emmek istedi tkrr emzirdim 2 dk normal emdi sonra yne ayni yapti 

Icini boşaltıyor  kakasini yapiyor ama niye hala ikiniyor anlamiyorum ya kafayi yicem

8 Cevaplar

0 oy
(2,728 puan) tarafından
Gazı olduğu içindir benim.bebekte  çok ikinirdi
tarafından
Dogru duzgun emmiyor bilee napcam bilemedim ya
(2,728 puan) tarafından
Karnına gaz masajı yapıp makatini elinle hafif arala gazı çıkıyor mu dene bir bakalım
-Reklam-
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Gaz problemi böyle yapar, bide belki bi alerjisi vardır sütten geçiyordur 
tarafından
Bilmiyorum valla aklım durdu benim  ne yapacağımı ssrdm
(5,492 puan) tarafından
Tatlım sen mesela 3 gün süt ve süt ürünleri tüketme. Zaten bakliyat turp, çiğ soğan da gaz yapıyo bi dene bence
0 oy
tarafından
Kizlarrrrrrrr
0 oy
(5,410 puan) tarafından
Delirme kız benim bebeğim 15 aylık hala gazı var geçen günlerde gece saatlerinde sürekli hastaneye koşuyorduk gazdan patlayacak gibiydi. Hâlâ gazı var. Şuan ayağımda uzamış şeklini bi görsen popo kaça arkada karnı önde 
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Canim sancısı var gazı var o yüzde seni fazla emmeye çalışıyor emdikce gaz  doluyor gaz masajı yap rahatlatır 
0 oy
tarafından
Cok normal bir surec, istisnasiz her bebek su anlattigin seyi yasiyor. Bagirsaklari yeni calisiyor ve adapte oluyor cunku. 

3-4 aydan sonra gececek. Anormal bir durum yok anlattigin sey dunyanin en normal seylerinden biri.

Gaz icin bisiler yapmayi dene. (Damla, masaj, banyo vs)
0 oy
tarafından
Bebeğiniz kolik bir bebek ne kadar kakasını yapıp gazını cikartsada ağrısı, sancısı ara ara gelen kramplar geçmiyor maalesef bizde çok çektik özellikle doktordan aldığım bilgiyi yazmak istedim sana 3 aylık olduk bizde bazen yine yaşıyoruz ama sürekli değil bu arada doktorumuzun dediğine göre emzirme aralarını uzatmalısın sürekli emzirmekte aşırı hava yuttuğu için ağrıya sebep olabiliyor. Bizi sıcak su torbası kurtardı gazdan tavsiye ederim 
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Meltem balım sağlık ocağına gittiğinde aynen böyle anlat doktoruna benim oğlumda öyleydi . Makat darligi vardı . İki kere açtı ılık suya oturttum sonra rahatladı yavrum . Şişkinlik gibi bişey onu patlatıyor çocuk çok rahatlıyor . Eğer gaz değilde makat darligi varsa ilerde sorun yaşamamak için açtır 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 618 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
0 oy
22 cevap 751 göst.
0 oy
9 cevap 1,381 göst.

381,279 soru

11,414,114 cevap