0 oy
219 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızım 14 aylık. Dün yengemle konuştum ikinciye fazla ara koyma getir dedi yok kızım 3 yaşına gelince anca düşünürüm dedim çok geç sen beni dinle diyor. Bu sefer de ben yipranirim dedim sanki bakması kolay da

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
benim oldu kazayla kızım 2 yaşına 1 ay kala doğum yapacam çok sıkıntı bekle bence 
(1,618 puan) tarafından
Aynen kiz
-Reklam-
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Ablam peş peşe yaptı ilk bir sene full aglamış tek başına bakmak cok zor, bana kimseyi dinleme demişti , bi komşumuz vardı onun cocuklarının arası 4 yaşmış mesela cok zorlanmamış
(1,618 puan) tarafından
Evet kaynanam da 4 yıl ara koymuş rahat olmuş küçük kaynimda 11 sene sonra olmuş o çok zor olmuş
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Kişiye göre değişir benim oğlum 17 aylık ve ben 32 haftalık hamileyim mesela aralarında yaş farkı olsun istemedik beraber büyüsünler istedik ve rahata alıştıktan sonra sil baştan olsun istemedik birşeyler 
(1,618 puan) tarafından
Emziriyor musun canım
(7,447 puan) tarafından
Yok canım kendi bırakmıştı oğlum
0 oy
tarafından
Vala canım arası uzun oluncada iyi değil kısa oluncada iyi değil benım tek çocugum var 2 yaşına girecek annemlere gittim yeğenlerim vardı 4-7 yaşlarında kızım gitti çocukları dövdü. Devamlı kıskançlığından yanı yaş aralığı uzun olsaydı 7 yaşındaki yeğenim benım oğlum olsaydı çocuğa ders çalıştırmazdı burnumuzdan getirirdi çocuğa ders çalıştıramazdım şuan korunmuyoruz ne zaman tutarsa nasip olursa olucak ınşallah bi yandan kızım korkutuyor benı aşırı kıskanç tek çocuk büyüyünce bencil oluyor biraz sanırım ☺️☺️
(1,618 puan) tarafından
Hahahahhaahha seninki betermiş kiz
tarafından
Aynn vala Canım annem kızım korun bak ıkıncıyi yapma bu kızın onuda döver  diyor ahahaha napım dedım tek büyürse daha çok bencil büyüyecek anneannesini bile kıskandı yeğenlerim yanında geliyor diye çocuklara saldırıyordu bana neler yapar neler bide yeğenlerim yetim öksüz anne baba başlarında yok annem bakıyor onlara 3 hafta orda kaldım ama zulüm gbı geldi mahvetti çocukları ya
(1,618 puan) tarafından
Hahahahaha Allah kolaylık versin inşaallah canim
tarafından
Amin sağol canım
0 oy
(12,513 puan) tarafından
3 4 yas en ideali bana göre 
0 oy
(4,947 puan) tarafından
Ben kızım 1 yaşındayken hamile kalmistim 
(1,618 puan) tarafından
Zor oldu mu
(4,947 puan) tarafından
Evet biraz zorlandım ama beraber büyüdüler ikisi birden o yönden iyi oldu iyiki olmus
0 oy
(1,892 puan) tarafından
Ben ikincinin doğumunu oğlumun 3 yaşını doldurduğu zamana denk getirmeyi planlıyorum Allah nasip ederse yani 2 buçuk gibiyken hamile kalırsam doğana kadar da oğlum 3 yaşını doldurmuş olur yeterli bence.
(1,618 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Benimki 8 aylık ben 3 bucuk 4 yaşına gelince düşünüyorum ama şuan adeet olmayı 4 gözle bekliyom tereddütte yin :((( 
(1,618 puan) tarafından
Ayy Rabbim gönlüne göre versin inşaallah canim
0 oy
(7,019 puan) tarafından
Ben bunu doğurdum eve geldim çocuk ayak ayak üstüne atiyo kaynanam başladı kardeş istiyo demeye daha çocuğun göbeği düşmemiş baştan başa yardilar dikisim açık duruyo bana kardeş istiyo diyo durup durup sen arayı açma ikinciyi de yap diyodu bende anne bi taneye zor baş ediyorum ne ikincisi dedim sen yap biz bakarız sonra ilerde pişman olursun dedi yaz boyu eşimin bütün ailesi bize geldiler hepsi Almanya da oturuyolar izne gelen bizim evde soluğu aldı hepsi yap yap ablam bakar halam bakar teyzem bakar ilerde yaşın geçer pişman olursun tek kalmasın kardeşi olsun dediler hepsine tek cevabım vardı doğurmak marifet değil her sene kedi gibi kunlarim önemli olmak yetiştirebilmek bakabilmek dedim kendim bakmayacagin çocuğu da hiç doğurmak niye ben doguruyorumda kaynanam bakiyomus o bakcaksa o dogursun dedim eşimde gelecekteki maddi durumu için çok savasiyo çocuğun ikincinin altından kalkamayabiliriz diyo o yüzden çocuk en azından okula başlayacak ondan sonra bi düşünürüz dedik eşim maddi durumumuza bakacak ben ikisine yetisebilecek miyim diye bakcam uygunsa dusuncez ikinciyi uygun değilse tek çocuk yeterli 
0 oy
tarafından
Bebeğim  2 yaşını yeni bitirdi. 3 yaşını bitirdiginde hamile kalmayı planlıyorum. Çocuk dört olduğunda doğmuş olur. En ideali bu
(463 puan) tarafından
Bende oyle düşünüyorum Allah nasip ederse
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Ay olarak yaziyi büyük kızım 29 aylıktı hamile kaldım 38 aylıkken doğum yaptım şuan küçüğüm 7 buçuk aylık ve büyük kızımla çok zorlanmadık tabi arada zorluk oluyor ama büyük laftan anlıyor kendini anlatıyor aç mı tok mu söylüyor  şükür iyi oldu araları benim için ideal 
0 oy
(588 puan) tarafından
Benim kızım 7 aylık ve ben başka çocuk düşünmüyorum. Ha hayat ne gösterir bilinmez ama bir gün yapmak istersem de başkasının lafıyla yapmam. Sonuçta taşıyan da doğuran da bakan da biziz. Herkes kendini bilir ne zaman hazır hissedersen o zaman yap derim kimseyi dinleme.  Birde çocuk yapmak da yeterli değil ki tek başına ikisine de ilgini sevgini vermek ahlaklı terbiyeli vatana millete hayırlı bir evlat olmasını sağlamak hepsinden zor iş.  
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Oğlum 4 yaşına girecek ondan üç ay sonra diğer bebeğim doğacak inşallah 
0 oy
(566 puan) tarafından
2 aylık hamileyim kızım 3 yaş 2 aylık olunca doğacak bilmiyorum şimdi iyi gidiyor doğunca nasıl olur
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Benim kız 2 yaşına girecek hala düşünmüyorum sana kalmış, bakacak sensin, kimsenin lafına güvenip de doğurma 
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Bu senin hayatın sen kendini iyi tanirsin. Bana da yasadiklarimi bilmeden sorunlu bir gebelik gecirdim. Hemen yap arka arkaya büyüsünler bilmem ne diyorlardi. Bi kere bebegimi tutmuslugu olmayan insanlar. Herkes konusuyor sinir oluyorum
0 oy
(360 puan) tarafından
Ilk kizim 4 yasindayken dogum yaptim akli eriyordu en azindan kardeşinin islak mendilini getiriyordu bezini getiriyordu ben isimi yapacagim zaman kardesini salliyordu bence beklemelisin en az 3 yas olmali ki büyük cocugunu ihmal etme bence kendini de yipratirsin iki cocuga ayni anda yetesicem diye harap edersin kendini bu benim fikrim yinede sana kalmis 
0 oy
(153 puan) tarafından
Siz kendinizi zihinsel(psikolojik), bedensel ve maddi açından ne zaman hazır hissediyorsanız o zaman yapılmalı. Çocukların yaş aralığının pek de bir önemi yok onlarla tam anlamıyla ilgilenip onlara iyi bir gelecek veremedikten sonra.
(1,618 puan) tarafından
Tabiii çok doğru
0 oy
(747 puan) tarafından
Basliga gore cevap verim. Sen kendini nezaman hazir hissediyorsan. Bazi insanlarin bilerek yap dedigini dusunuyorum. Daha da zorlan diye. Valla gercek su ki hic bi cocuj kolay buyumuyor. Cocuk bakmasi asiri zor mesakketli. Ve daha cok kucuk cocugun. Simdi yine yaparsan dogdugunda dahada zorlanabilirsin. Biraz gerçekçi olalim. İllaki istiyorsan biraz daha bekle ilki kendini bi kurtarsin
(1,618 puan) tarafından
Ayy canım yok yok şuan hiç istemiyorum
0 oy
tarafından
Bence bu ikinci bebe meselesi herkes icin dogru zaman farklidir cunku herkesin maddi gucu manevi yönden gücü destegi ayni degil bir de bebeklerin huyu suyu onemli rahat bebek var kolik.bebek var anne zaten ilk bebekte cok yipranmissa ikinciyi hemen yapmamali ama rahat bi bebekse maddi sknti yoksa illa 4-5 yaş kurali olmak zorunda degil
(1,618 puan) tarafından
Aynen canım çok doğru

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 106 göst.
9 Ocak 2024 Aile kategorisinde 2prensannesi. (900 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 419 göst.
18 Eylül 2023 Aile kategorisinde Trbznlugln (1,999 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.
0 oy