0 oy
276 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar ogluma otizim tanisi konuldu  ve oglum en rahatsiz oldugum sey surekli 3 aylim kardesine zarar verme cabasi asla vazgecmiyor uyusa uyandiriyor  dovuyor  zarar veriyor tekme atmaya kalkiyor  ve ben bu turlu vazgectiremiyorum kizinca bu sefer bagiriyor  agliyor 2 dk vazgeciyor  sonra tekrar basa sariyor vocugu kucagima almiyirum besige koysamda ayni  takinti yapmis vazgecmiyor iyi bi sekilde konusamda vazgecmiyor napicam vazgecmiyor biraksam oldurecem napicam butun gun oglumu  diger bebegime zarar vermesin diye ayiriyorum  dikatini baska seylerede yoneltsem ayni cok yoruldum  2 bucuk yasinda bide oglumj sevmeye korkuyorum sevdigim gibi asiri  simariyor insan oglunu sevmeye korkarmi ben korkuyorum bi yere gitimizde ordaki cocuklara zarar verme esyalara hic bi yere gitmiyorum 

8 Cevaplar

+2 oy
(657 puan) tarafından
Oğlunuzun özel eğitime gitmesi, düzenli takip edilmesi, dil terapisi ve gerekli görülen diğer eğitimleri alması gerek. Aksi halde rahatsız olduğunuz davranışlar devam edecektir. Bu sizin baş edebileceğiniz bir durum değil. Çocuğunuzun gelişimine katkı sağlamak adına bir an önce özel eğitime göndermeniz gerek.
tarafından
Gidicez raporu bekloyoruz
-Reklam-
0 oy
(6,636 puan) tarafından
Ayy geçmiş olsun bacım Allah yardımcın olsun çok üzüldüm bilemedim ki kreşe falan düşünür müsün 
tarafından
Dusunuyorumda yasi kucuk bide wc egtimi almasi lazim ama ordada diger cocuklari doverse ordanda kovarlar
(6,636 puan) tarafından
Enerjisini atabilmesi için bi san lazım ona WC eğitimi kötü olmuş o olsaydı dene sansini derdim ben kreş öğretmeniyim böyle hiperaktiv çocuklar geldi bi kaç tane duzeldiler
tarafından
Benim oğlum 2 buçuk yaşında verdik kreşe altinada bakıyorlar yemeğini de kendileri yediriyor bence biraz denemek amaçla gitsin belki düzelir yada özel eğitim alması lazım sanırım psikolojik destek alması lazım
tarafından
Raporu bekliyoruz
0 oy
tarafından
Kaç yaşında oğlunuz 
tarafından
2 bucuk
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Okulları var ya canım okullarına ver sende küçükle dsha iyi ilgilenirsin böylede olmaz çünkü bi tuvalete rahat giremezsin
tarafından
Gidemiyorum yemek yiyemiyorum  odadaya hspis olmudum
(6,441 puan) tarafından
Okuluna gönder zaten orada eğitim alırsa agresifliği düzelir evde senin yapabileceğin birşey değil bu diğerinede yazık ya odaya koyup kapısını kilitleyeceksin oğlun girmesin yada bu şekilde devam canım rabbim yardımcın olsun zor
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Yönelt ama lütfen bu telefon tablet olmasın. Bi akrabağımızın oğlu otizimli maalesef elinde sadece telefon ve korku videoları izliyo. 14 yaşında, eğitime gidiyo ama çevreyle hiç iletişimi yok
tarafından
Vermiyorum ama yine ayni
(5,492 puan) tarafından
Tatlım tanı yeni konmuş eğitimle felan ilerleme kaydedilir. Bence profesyonel yardım alman iyi olur
tarafından
Rapor cikmasini bekliyiruz
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Otizm için özel eğitime götürüyor musunuz Allah yardımcın olsun 
tarafından
Raporu bekliyoruz
0 oy
(153 puan) tarafından
En hızlı şekilde özel eğitime başlamalısınız yoksa bu davranışları ilerler. Ne kadar erken önlem alırsanız o kadar iyi. Özel eğitim öğretmeni tutabilirsiniz ya da okulları var yazdırabilirsiniz. Bu konuyla ilgili birçok kitap var onları okumanız da yardımcı olacaktır.
tarafından
Raporu bekliyoruz
0 oy
(790 puan) tarafından
Kamut almıyor derken mesala nasıl komut diğer postuna baktım da benim de şüphem var 
tarafından
Ornegin gel git ver al bunlari yapiyor ama  bana yerdeki bebegini getirirmisin yada  masanin ustundeki bardagi getirimisin  bunun gibi veya  bu kalemi babana veririmisin. Bunlari yapmasi lazim
(790 puan) tarafından
Hımm anladım ismine hiç mi bakmıyor
tarafından
Bazen bakiyorbazen bakmiyor
(790 puan) tarafından
Yani benim kziimda bazen hemen bakar bazen bakmaz yani her seferde bakmayinca otiizm mi oluyor anlamdım başka doktora da baktır istersen bi normal geldi gayet çocuk bana

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 77 göst.
8 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde El-Fa-Mi (755 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 287 göst.
1 Aralık 2020 Aile kategorisinde Mrvnuraldan (376 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,059 göst.
6 Ekim 2019 Aile kategorisinde Guzel kizim (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 955 göst.
19 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

376,965 soru

11,281,878 cevap

34,684 kullanıcı