0 oy
230 göst.
Diğer kategorisinde (688 puan) tarafından
Dün tam abartısız yapsın diye 1 saat 12 dakika yalvardım tuttu cişini bir elime barbie bebek aldım gerçekten hediye aldım cişini yapsın diye diğer elime şeker yalvar yakar yapmadı. İstemsiz sesim yükseldi ve o dakika yaptı. Dünden beri 6 kez cişini benim kızmamla yapıyor. Gece uyandırdım hemen yaptı ama bilinci yerindeyken yapmıyor. İnat ediyor o kadar inatçı ki yemin ederim bıktım sinirimi bozuyor artık ya 4 saat tuttuğunu biliyorum geçen yaz. Tam 4 saat lazimlikta yapmadı o zaman pes ettim. Ama şimdi etmicem yapacak bir şey yok aklı eriyor artık babası gibi inatçı gerekirse bağıra çağıra alıştırcam bir paket ucuz bez olmuş 160 TL 1 hafta gitmiyor. Boyu posu desen kimse 3 yaşında olduğuna inanmıyor 5 yaşındaki çocuklar gibi. Birde cildi çok çabuk pişik oluyor pişik oluncada kıyamet koparıyor yoruldum bu çocuktan tuvaleti biliyor ama gitmek istemiyor. Şeker bebek kalem kitap ne verdiysem banamisin demedi. İyi niyetimi suistimal ediyor. Yemin ederim bakın inanmayacaksınız ama böyle sinsi sinsi gülüyor yüzüme bakarak. Sinirim yıprandı artık bu kızın karşısında. Bana akıl verin 

9 Cevaplar

0 oy
(128 puan) tarafından
Aslında o kadar çişini tutması eğitime hazır olduğunu gösterir altına da salmıyor demk ama neden tuvalete yapmıyor ki korkuyor mu acaba etrafınız da akrabada yaşıtı tuvalet giden çocuk varsa ondan görse belki olayı daha rahat kavrar bu şekilde baskıyla zor öğrenir hep emir bekler durur
(688 puan) tarafından
Kuzum oğlum bugün yaptı karşısında ilk kez yaptı çocuk ona göstermek için oğluma yaptırmaya çalışıyorum yok yapmıyor korkmuyor da eminim kızınca yapıp kalkıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bagirarak tuvalet egitimini vermen cocukta travma sebebi. Kim demis ki kolay olacak diye. En zor egitimlerden biridir tuvalet eğitimi. Sabirla , sakince , istikrarlı bi sekilde ve havalar sicakken baslanmali. Senin su an bir defa bagirman ileride surekli altina kaçırmasına sebep olabilir. Bide karsinda koca kadin varmis gibi sinsi sinsi gülüyor yazmissin. 
tarafından
Kesinlikle tugbacim. Ben lohusa halimle 25 aylikken baslattim. Bir kere bagirmadim ve 7 günde ogrendi bebem.
(688 puan) tarafından
Ben kendi çocuğuma sinsi sinsi gülüyor dedim sen inanmıyorsun. Ben zaten bu postu neden açtım kızdığım için vicdan azabı çekiyorum böyle olmasını istemiyorum 2 yaşındaki oğlum bugün yaptı onun yanında o yapmıyor. Siz sanki benim suçum gibi yazıyorsunuz. 4 saat oturdu diyorum yapmıyor diyorum bunun nesi anlaşılmıyor
(688 puan) tarafından
Ben 2 yaşından beri eğitim vermeye çalışıyorum zaten. Yapmadığım kalmadı almadığım aparat kalmadı. Pilsanin klozeti bile var evde. Işıklı şarkılı ama yapmıyor.
tarafından
Benim kızım da çok inatçı. Ne istediğimi giyer, ne dediğimi yapar , ne yaptığım yemeği yer. Hep başka birsey ister . Herseye alternatif bir isteği var ve çok zor bir çocuk çok şükür.
Ama siz annesi olarak onu en iyi taniyansiniz bu olayı sizden başka biri çözemez.  Benim çocuğum huysuz ve inatçı Benim yaklaşımım da farklı siz de işin içinden cikamiyorsaniz pedagog desteği aĺmalisinjz kizarak olmaz . Tuvalet egitimi ilerisi icin çok önemli bakın insanlardaki cimrilik bil tuvalet egitimi zamanının yanlış yönetiminden kaynaklanıyor
(688 puan) tarafından
Canım benim öyle değil işte yani aslında görsen çocuğumu anlattığımin 2 katı bir çocuk. Bu yıl hasta oldu ateşi çıktı acile gittik hemşire bezi gördü sen kocamansin neden altına yapıyorsun dedi istediği yaparım sen karışamazsın diyor. Hemşire şok oldu dilin düdük dedi sus diyor seninle küsüm diyor kadına
0 oy
(7,183 puan) tarafından
Ayyy benim çocukluğum annemlerden gizli tuvalte gitmicem diye perdenin arkasına saklanır öyle kaka yaarmisim 4 yaşında birakmisim o da 3 yaşında kuzenim wcye yapiyomus onun kıskançlığına 
(688 puan) tarafından
Ya korkmuyor ikisinde de kızınca yapıp kalkıyor ama ben kızmak istemiyorum eşimde bu konuda hem fikir tuvalet fobisi oluşuyor diyor çocukta ama bize başka çare bırakmıyor. Birlikte tuvalete gidiyoruz 2 yıldır önünde yapıyorum almadığım aparat oyuncak kalmadı yalvarıyorum yapmıyor
(7,183 puan) tarafından
Bırak kendi haline bezlene bakalım napcak tutmayı biliyo tutsun tutsun 3 4 saat götürme bakalım kendisi gider belki ne zamana kadar tutacak
(7,183 puan) tarafından
Valla bacım yanlış anlamada kızdawc korkusu falan oluşmaz
(688 puan) tarafından
Bugün 4 saat tuttu altına bıraktı işte sabrım ondan dolayı taştı buraya yazdim
(7,183 puan) tarafından
İyi sabirlisin bacım ne diyim ki ben olsam büyük ihtimalle ya doverdim ya oraya oturtur yapana kadar saatlerce bekletirdim örnek olmayım da
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Şimdi seni eleştirirler mükemmel anneler hazır ol:)

(688 puan) tarafından
Hiç umrumda değil onların evdeki çocukların akıbeti bile belli değil.
0 oy
(4,263 puan) tarafından
Bebim kizimi ocak digumlu  kis diye  5 ay daha bekledim yani 29 aylikken cikardim bezi. Ama 24 aylikdan beri  merak ediodu .ben klozete otururken arada bi cart kapi acip geliodu yanima goruodu.ozamandan beri işledim kafasina sende buyucen buraya yapcan cisi kakayi diye diye allahtan hic korkmadi.laziimlik cok zor iş ya temizlemesi vs. Ben direk a101 den  tuvalet aparati almistim  3 tl idi ozamanlar :(klozetin ustune koyup oturtuodum.1 gunde alişti.soylemeye basladi. Biyere giderken tuvaletimin deliki diodu atapara onu da alip gidioduk:))) Koltuklara falan   alt alma bezi serip ustune carsaf ortmustum kacirmadi hic.gece kaciodu ama bazen.gece de kaldirip cise goturmedim vc ye.alismasin diye . Insallah oglanda boyle  alisir.
(688 puan) tarafından
Ben 2 yıldır karşında yapıyorum tuvaletimi almadığım aparatta kalmadi
(4,263 puan) tarafından
Anldim cnim ins alisir.kuznimin ogluda 3 yasinda cise alisti ama kakayi camasiriba yapio.haxiranda 4 yaş olacak. annesi peceteyle alip atio kati oldugu zaman.eger isal gbiyse  direk duş.zor durum
0 oy
tarafından
Kizmamak lazım ama insan bazen tutamiyor kendini malesef yaşı da gelmiş öğrenmesi lazım 
(688 puan) tarafından
Yaşı geçti 38 aylık artık
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Sevdiği abur cuburu da al bakalım yaparsan vericem de insallah öğrenir canm sabırlı ol sen 

(688 puan) tarafından
Kuzum şeker dolu ev şekeri çok seviyor yapmıyor
(13,887 puan) tarafından
Çok inatçı kızmış:) tanıdık kızı olan varsa bak  o yapıyor diye kıskandır yani aklıma bu geldi canım
(688 puan) tarafından
Oğlumu karşısında egitiyorum oğlum yaptı bugün o yapmıyor kıskanmıyor yani. Eşim tuvalete giderken diyor bak ben tuvalete gidiyorum sende git çişini yap diyor hayır yapmam diyor.
0 oy
(48,735 puan) tarafından
Allah kolaylik versin cok zor süreç 
(688 puan) tarafından
Oğlum 2 yaşında bugün yaptı lazimliga kızım yapmıyor süreç zor değil kızım çok zor
(48,735 puan) tarafından
süreçte zor kiz ☺️
(688 puan) tarafından
Vallaha oğlum hemen yaptı kuzum çocuk tutmayı bilmiyor tutsa yapacak hiç zorlanmadı beni bugün
0 oy
(364 puan) tarafından
Kusura bakma canımda çocuğa kızarak bağırarak yada şeker bebek vericem diye kandiramazsin bırak ne zaman isterse o zaman yapsın sen zorladıkca yapmaz bağırma korkar çocukta travma olur evet bezler çok pahalı anlıyorum ama sabret kızma çocuğuna 
(688 puan) tarafından
Benim 2 çocuğum var yani oğlum küçük oda bez kullanıyor ayda en kötü 700 800 beze gidiyor. Sadece bezde değil artık indir kaldır altını aç yoruldum. Bu gidişle bezin rahat olmasından dolayı da bırakmaz. Zaten tuvalete giderken yoruldum diyor yani üşeniyor ve inat ediyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 161 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Zehra13 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 201 göst.
20 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,807 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 251 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 232 göst.