0 oy
222 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (690 puan) tarafından
Dolandırılmaktan korkuyorum sahte satan çok var 

5 Cevaplar

0 oy
(2,491 puan) tarafından
Bende çok istiyorum surda bekliyim 
(7 puan) tarafından
Ben satiyorum sayfam 10.10design dolap kmdolapp
(349 puan) tarafından
Bı arkadaşım satıyor güvendiğim birisi.sahsen ben almadım ama güvenirim kendine deterjandan etkilenmez kararma yapmaz çeliktir diye paylaşıyor.durumlarda falan
(18 puan) tarafından
-Reklam-
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Kadınların altın ve gümüş harici takması caiz değil 
(480 puan) tarafından
Kaynak nedir
(690 puan) tarafından
Böyle bir ayet yok erkeklerin altın takması caiz değil deniliyor erkekliğe zarar verdiği için
(7,208 puan) tarafından
(7,208 puan) tarafından
Merosahmet araştırınız lütfen bir çok kaynakta var . Ayrıca burda kadından bahsediliyor erkeğe haram olduğunu bilmeyen yoktur herhalde :)
(349 puan) tarafından
Bacım bı ilmin yok bari insanları yanlışa sevkedecem diye uğraşma be ya.yani ilminiz varsa konuşun yoksa susun.takilmaz diye ayet hadis yok ki  uyduruyon
(349 puan) tarafından
Ayrıca bir ayet var o da dısarı çıkarken ziynetlerinizi açığa çıkarmayın diye.onun haricinde kadının fıtratında takı sevildiği için Allah ac cennette onlarla müjdeliyor kadınları.Cok sinir oluyorum bı bilgisi olmadan insanları yanıltmaya calisanlara
(7,208 puan) tarafından
Sen benim aldığım ilmi ne biliyorsun da konuşuyorsun ? Hadis olmadığını kim dedi ? Az biraz araştırma yapta ufkun açılsın belki bu sayede üç beş bilgi edinirsin! Hadi selametle...
(7,208 puan) tarafından
Altın dışındaki birtakım madenlerden yapılan yüzüğü de aynı şekilde erkek ve kadının takınması caiz değildir. Demir, bakır ve tunç gibi madenler bu kabildendir. Bu mevzuda bazı hadisler zikredilmektedir. Abdullah İbni Berid’den rivayet edildiğine göre,

“Sahabîlerden bir zat Resulullaha geldi. Elinde tunçtan bir yüzük vardı. Resulullah ona hitaben,

‘Ne oluyor, sende putların kokusunu seziyorum.’

buyurdu. Bunun üzerine o zat elindeki yüzüğü attı. Sonra parmağında demirden bir yüzük olduğu halde geldi. Peygamberimiz,

‘Ne oluyor, senin üzerinde Cehennem ehlinin zinetini görüyorum.’

buyurunca, o zat parmağındaki yüzüğü fırlattı. Bunun üzerine o zat,

‘Ya Resulallah, nasıl bir yüzük takayım?’

diye sordu ve Peygamberimiz de

‘Gümüşten bir yüzük tak, bu da miskali (yaklaşık 3,5 gramı) geçmesin.’ buyurdu.5
(349 puan) tarafından
Bacım ben 9 sene kendimi ilme vermişim arapcaydi fıkıh ti derken Allah kabul etsin.Cok ta açıklamak istemem.simdiye kadar hiç karşıma çıkmadı caiz değil diye.Bi delil getirki susayım senden özür dileyeyim
(7,208 puan) tarafından
Cevhere isimli fetva kitabından yaptığı bir nakilde ise, kadınlar için de, erkekler için de demirden, tunçtan, bakırdan ve kurşundan yapılmış yüzüklerin caiz olmayıp tahrimen mekruh olduğunu zikreder. Esas metinde ise, gümüşün haricindeki bütün madenlerden yapılan yüzükleri takmanın haram olduğu ifade edilmektedir.6
(349 puan) tarafından
Peki kaynağı nedir bu hadisn.hadiste cehennem ehlinden görüyorum kısmında bı benzeri buharı  de geçiyor ve o sahabe altın taktığı için rasulullah öyle diyor
(7,208 puan) tarafından
Keşke aldığın ilme göre konuşup insanları o şekilde yargilasaniz ya da hitap ederken özellikle dinden bahsederken bilhassa daha nazik olsanız . Çok şükür bende çocukluktan itibaren rahle başında geçirdim gençliğimi gerek hafızlık gerekse diğer fıkhı ilimler olsun . Her şeyi bilmek zorunda değiliz , farklı bir hüküm duyunca saldırmak yerine bir arastirsaniz keşke . Yine haklı iseniz güzelce belgeler ile anlatmaya çalışsanız adam kaybetmek yerine kazanirsiniz benden size naçizane tavsiye...
(349 puan) tarafından
Yani bir kadın demirden veya bakırdan bir takı takamaz mi
(349 puan) tarafından
Bı araştırıcam inşallah bunu
tarafından
Bu konuda çok farklı görüşler var bazı hocalar kadın için süs esyasinin tamamını helal görüyor ama bazı hocalar altını erkeğe haram bakır tunç demir pirinç gibi madenlerden yapılan takıların takılmasını hem kadın hem erkek için caiz olmadığini söylüyor ve konuda sahih hadis yok ama rivayetler var
(690 puan) tarafından
Hadis ayet yok hocaların çoğu zaten fetva veriyor hangisinin dedikleriyle ilerliycez diye dinden çıkacaz sonunda
tarafından
Ahir zamanda yaşıyoruz yanlış bilgiye ulaşmak çok kolay ama doğruyu bulmak zor iyi araştırmak lazım
0 oy
(480 puan) tarafından
Instagram'da Modalukkagold diye bir sayfa var ben ordan alıyorum kararmıyor , küpe aldım sürekli taktım duşta bile ne taşı düştü ne karardı en son bileklik aldım o da güzel 
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Nils Accessories Instagram da. Aldım çok iyi gerçekten kadının dediği gibi altın değilse nils dir :)

0 oy
(18 puan) tarafından
(18 puan) tarafından
Ayy ne bileyim ya yeni sayfa açınca heyecandan her yere yazmışım hahahahha
tarafından
Hahahah Allah seni emiii☺️
(18 puan) tarafından
Sayfama göz atın kız uygun fiyatlı çelik takılar satiyorum en azından takip ederseniz çok sevinirim
tarafından
Tabi ederim  neden etmim bakarım ☺️
(18 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım çok sağol:)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 120 göst.
20 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ytdcg (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 52 göst.
3 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Dozdere1 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 54 göst.
14 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Dozdere1 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.

381,003 soru

11,406,620 cevap

34,943 kullanıcı

...