0 oy
933 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bebek görmeye gelenler para taktı diyelim naparsınız kendi sağlığınız için kullanırmısınız yoksa bebeğemi kullanırsınız ve bebeğe nasıl kullanırsınız

33 Cevaplar

0 oy
(1,595 puan) tarafından
Kızıma 50 bin TL birikti bahçe alırken kullandık geleceğine yatırım için savurmadigin sürece kullan canım 
-Reklam-
0 oy
(3,355 puan) tarafından
Fıkıhta hükmü çocuğa gelen hediyeler çocuğa aittir. Aile fertleri kullansa bile onun hakkı ilerisi için aynısı iade edilmesi gerekir veya onun istafe etmesi için birikim yapılması 
0 oy
(829 puan) tarafından
Benim kızım doğduğunda annem tek altın taktı gelenler kimisi elbise kimisi de para taktı o gelen paralarıim bir kısmıni gelen misafirlere yemek ikram vs için kullandım çünkü düğün borcu oduyorduk elimiz sıkışıktı. Kalan paraları altın yapıp eve koydum büyüyünce takar diye 5 ay önce ev aldık ona koyduk kimin hakkı nasıl olması lazim o kadarını bilmiyorum ama büyüdüğü zaman yani kendini ifade edecek yaşa gelince ona altın küpe alcam bı de altın boncuk içerisinde 
0 oy
(283 puan) tarafından
Çocuğumuzun masraflarını karşılamak zorundayız o yüzden harcama taraftarı değilim tek kuruşunu bile ayrı saklıyorum
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Ben sakladım bı çoğunu bı kısmı da ihtiyaçlarına gitti
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Acil durumum varsa sağlıkla ilgili tabiki kullanırım, onun dışında oğluma gelen her parayı kumbarasına atıyoruz. Çocukta alıştı artık para görünce kumbara diye koşuyo sjsjsj
0 oy
tarafından
Kızımın hakkı oldugu için 1 TL sini dahi kullanmadım altın olanlar kaldı para olanları ben altın yapıp bıraktım 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Çocuklara harcıyorum hep neye ihtiyaçları varsa onları alıyorum 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bebeğin sonradan gelişen ihtiyacları için kullandım birazını. Bizim taraftan olanlarla tek taş ve beş taş yaptım pırlanta. Ara sıra gelenlerle de mama aldık bebeğe çünkü antireflü mama kullanıyorduk o zaman daha ayda 1500-2000₺ arası tutuyordu şimdi olsa 6000 civarında diyeyim sen hesap et. Gelen bayram paraları ile de yazlık kışlık ne alabilirsem yine ona alıyorum. Eşim tek çalışıyor kenara henüz atamıyorum. 
0 oy
(2,729 puan) tarafından
O ne ki yiyiliyor mu ? 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kız para bu alt tarafı üzerinde bebeğe verildi yazmio sonuçta o an ihtiyaç neyse ona kullanirim
0 oy
(11,638 puan) tarafından
Bi tane çeyrek yaptım kızım için kullanırım daha sonra diye ama birazını da o an ihtiyac oldukça kullandım dış asinda tekrar altin yaparım inşallah ona oda yapmak istiyorum onu yaparım veya
0 oy
(2,865 puan) tarafından
Bana da komşular toplanıp vermişti eve davet edemedim korınan ilk zamnlarıydı diye, üstünde ben koydum bilezik yaptım ev işimiz olursa ona olmazsada dursun eğitimine faln harcarım, 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 158 göst.
25 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,104 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (493 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 798 göst.
23 Mart 2023 Diğer kategorisinde Semrak (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 624 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,321 puan) tarafından soruldu

384,716 soru

11,508,133 cevap

35,165 kullanıcı

...