0 oy
291 göst.
Diğer kategorisinde (118 puan) tarafından
Sabah uyandığı zaman kahvaltıyı beklemesin diye verdiğiniz doyurucu atıştırmalık var mı birde kahvaltı da neler yediriyorsunuz anneler 

11 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Mama.canım 120 cc
(118 puan) tarafından
Ben mama vermiyorum hangi mama acaba
(624 puan) tarafından
Cnm ben her sabah yumurta veririm bebeğime bir sabah yumurtam kalmamış evde süt koydum biberona verdim kaynanam camerada gördü diyo sen kahvaltı vermiyonmu cocuga süt mü veriyon diye Allah herseye karışan kaynanayla birlik oturanlara sabır versin.O hala süt mü içiyor diyenler oldu bu eş akrabaları çok gıcık ya
(118 puan) tarafından
Süt faydalıdır tabi ama tek başına yeterli olmaz doyurmaz ya benim çocuğum değil mi istediğimi yediririm yani çok istiyorlarsa yapsınlar bi tane kafalarına göre baksınlar kahvaltılarını ettirsinler çok gıcık oluyorum böyle karışanlara
(9,247 puan) tarafından
Denedim normalmkahvaltıyı ama yemedi mamasını içti 2 saat sonra kahvaltı etti bu arada hipp
-Reklam-
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Kahvaltıyı bekliyor kızım. 16 aylık böyle alıştırmayın sonra kahvaltı yapmayı bilmez. Her sabah önce farklı bir şeyler ister. Yumurta haşlıyorum, sahanda yapıyorum patates kızartması ya da yumurtalı patates. Soğanlı menemen çok seviyor onu yapıyorum krep yapıyorum 
(118 puan) tarafından
Krebi nasıl yapıyorsunuz acaba
(2,537 puan) tarafından
1 bardak süt 1 yumurta göz kararı un bir çay kaşığı kabartma tozu güzelce çırpın. Ben içine küçük küçük doğranmış yeşil soğan da koyuyorum çok çok lezzetli oluyor. Ayriyeten maydanozli yaptığım da oluyor yeşillik vitamini alsın diye. İçine bir iki kaşık da sıvı yağ koyun tavaya tektar koymanızı gerek kalmaz yapışmaz da.
(118 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum yapıcam bende tarifinizi
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Kahvaltı yaptırıyorum normal bir saatte uyandıysa  peynir salatalık şekersiz reçeller zeytin ve meyve suyu yanında yumurta sahanda veya haşlama 

Ya da bunlara ek patates kızartması ( airfry )

Alternatif olarak pankek,krep ,menemen veya patatesli omlet yapıyorum 
(118 puan) tarafından
Pankek krep nasıl yapıyorsunuz acaba
(7,447 puan) tarafından
Elmalı yapıyorum mesela

Yumurta
Süt veya yoğurt
Bir çimdik kabartma tozu
Tam buğday unu veya elinde hangi un varsa beyaz tercih etmiyorum
Elma veya muz
Bu sadece bir tarif bir çok tarif var

İnternetten bakıyorum tariflere

Krep içinde mesela sebzeli yapıyorum dereotu vs ya da sade ama daha çok pankek yapıyorum mutlaka peynir oluyor kahvaltılarımızda ama
(118 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumunuz için yapıcam inşallah bende kızıma
(7,447 puan) tarafından
Rica ederim afiyet olsun :)
0 oy
(2,132 puan) tarafından
13 aylık kızım. Uyanınca hemen tavada yumurta yapıyorum. Labne, zeytin, tahin pekmez yer kahvaltıda. 

Eğer krep vs yapacaksam gün içinde yapıyorum sabah vaktim olmuyor 
(2,132 puan) tarafından
Yumurtayı onun catalina batırıyorum o yiyor, tekrar çatalı bana veriyor. Kaşıkla yenecek şeyleri ben yediriyorum. Karışık bir şeyler yapıyoruz :) hastayken kızım da yemiyor sonra toparlayınca yiyor ama bu aralar sebze yemeklerini tamamen reddediyor. Normalde yiyordu şimdi mümkün değil yemiyor. Ben de tiksinmesin diye ısrar etmiyorum, biraz ara verip tekrar vereceğim.
Belki yaparken seni izlerse veya kendi yemesini desteklersen eğlenceli gelebilir.
(211 puan) tarafından
Canım benimki çatalı veriyorum eline ağzına götürmesini biliyor halbuki ama yemeği ucundan alıyor eliyle yiyor birde oturduğu yerde durmaz sürekli yürür kaşar o yüzden kendi  yemiyor ben yedirek zorunda kalıyorum oturduğu zaman verirsem dağıtır ama ağzınasa atar ama oturmuyor malesef ben bep eğkendirerek yediririm o reddettiği zaman ben yiyormuşum gibi yaparım koşarak gelir :) birde ay ay gıda reddi oluyor sanırım
(2,132 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa da değişir tabi kiminin pek arası olmuyor yemekle anneler uğraşıyor :) her çocuk çok farklı bir sürü şey okuyorum ama bazıları asla bize uymuyor bazıları farklı zamanlarda uyuyor. Anneler kendileri buluyor bir yolunu :) Allah yardımcımız olsun
(211 puan) tarafından
Amin amin :)
(19 puan) tarafından
Uyanınca bende emzirmiyorum ama anladığım kadarıyla önüne pankek koymamam lazım yumurta falan koyayım ki onu yemek durumunda kalsın öbür türlü pankek olunca onu yemek istiyor
0 oy
(3,019 puan) tarafından
Genelde ilk su içmek ister veririm sonra mutfakta kahvalti hazırlıyoruz mama sandalyesinde oturuyor beklesin niye beklemesin zaten max 20 dk hersey hazir oluyor tabağına normal kahvaltılık zeytin peynir domates salatalık  koyuyorum extra omlet tost menemen patates kızartması sigara böreği krep vs (21 aylik olmak üzere ) 
0 oy
(10,045 puan) tarafından
Valla ben 1 yasindan sonra sabah emzirmedim hic direk kahvaltiya basladik. Doktorumuzda oyle dedi. Biz ne yiyosak kirma yumurta haslanmis yumurta krep menemen kuymak ne varsa 
0 oy
(940 puan) tarafından
16 aylık genelde kahvaltı hazırlıyorum ama çok erken kalktiysa bazen muz elma tarzı meyveler veriyorum  bazen de ekmek falan yada ona göre poğaça vars
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Ben mama veriyorum ya da yarım muz sonra da birlikte kahvaltı yapıyoruz 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Canim hiç alıştırma kahvaltı hazırla ne yiyorsa yumurta peynir pankek sigara böreği, bence hergun 1 yumurta mutlaka ver alerjisi yoksa tabi. Ben eğer istahi yoksa kahvaltı içime sinmediyse hemen avokado veya muz içine labne bebe bisküvisi ceviz ile mama hazırlayıp veriyoruum 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
O aylarda kahvaltı hazırlayıp yediriyordum hemen,  kahvaltı öncesi bir şey vermek bana göre doğru değil sonra kahvaltı alışkanlığı kazanamaz ya da acikmadigi için iyice karnını doyurmaz diye düşünüyorum 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kahvaltıdan önce hiçbir zaman atıştırmalık vermedim kalkar kalkmaz kahvaltısını hazırlarım 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 57 göst.
16 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Linkin (15,227 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 170 göst.
20 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 593 göst.
7 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 183 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu

380,087 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı

...