0 oy
197 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (636 puan) tarafından

Bebeğim kabız oldu 2 gündür sabah kahvaltısı yediriyorum dün muzlu labneli hazırladım yedi bugün kabız ve kakası böyle beyaz lekede var başına gelen var mi

image

5 Cevaplar

0 oy
(8,969 puan) tarafından
Muz kabız yapmış olabilir canım. Muz yedirdiğin günler bağırsaklarını da çalıştıracak bişiler yedir. Kaç aylık 
(636 puan) tarafından
4 aylıkken mecbur doktor ek gıdaya geçiş yaptırdı şuan 6 aylık ilk defa iki gündür kahvaltı verim dedim
(8,969 puan) tarafından
Sabah kahvaltıdan önce çay kaşığıyla zeytinyağı ver o zaman canım. Yazık hem karnı hem poposu da ağrır böyle. Çok fazla küçükmüş daha bebiş. Kıyamam.
(636 puan) tarafından
Ya covid oldu üzerine diş sıkıntısı iyice zayıfladı yoksa ben daha uzatmak isterdim ek gıda işini verdim şimdi zeytinyağı bakalım yapacakmi
-Reklam-
0 oy
(1,405 puan) tarafından
Çok kabiz olmuş yavrum. Muz kabiz yapar sindirim sistemi daha uygun değil hazir değil demekki canim. Bide bizim cocuk doktorumuz asla labne yedirmeyin onun yerine lor peyniri yedirin dedi benim oğlum 20 aylik hâla lor peyniri yediririm. Bir süre muzu ve labneyi kes yarim çay kasigi hâkiki zeytin yaği içir
(636 puan) tarafından
Öyle mi peki loru siz mi yaptınız hazır mı aldiniz
(1,405 puan) tarafından
Ben o kadar maharetli değilim :D annem yapti bi kac sefer sonra tekrar doktor kontrolune gittiğimiz de sordum hani dedim hocam hazir versem olur mu. Aslinda olmaz ama guvenilir iyi bi yerden alirsan olur dedi. Bende mahallede ki sutcuden aliyodum kendi mandirasinda yapiyodu
(636 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim sağolun ☺️ bende bir arastiriyim
0 oy
tarafından
Çok normal kabız olması çünkü hem 4 aylık olduğu için daha sindirim sistemi gelişmemiş hemde muz enn çok kabız yapan meyvelerden
(636 puan) tarafından
4 değil şuan 6 aylık
tarafından
Hım anladım cnm ben yanlış anlamışım. Benim kızımda ilk ek gıdaya geçtiğimizde olmuştu. Cokkk zorlanmistik çok ağlıyordu. Fitil yaptım ama hiç bir işe yaramadi
(636 puan) tarafından
Fitil yapmayı düşünmüyorum covid oldu o zaman 4 kere falan yapıldı birdaha Allah muhtaç etmesin
0 oy
(6,725 puan) tarafından
Muzu biraz daha gec yedir canim o hemen kabiz yapiyor maalesef ☹️
(636 puan) tarafından
Ay vermem dahada ya
0 oy
(12,719 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun 

Defne de aynı konuda muzdarip 

Her sabah aç karnına bi çay kaşığı zeytinyağı içir 

Ek gıdaya kat 

Muz patates kabız yapar 

Armut balkabağı çorbası şeftali kayısı iyi geliyor 

En son balkabağı çorbası baya işe yaradı iki gün oldu omada yine yok
(636 puan) tarafından
Sağol canım ya icirdim zeytinyağı az önce yaptı şükür ama aynı şekilde biraz ara verdim ek gıdaya 2 gündür sabah kahvaltısı yediriyordum bugün vermedim birsey
(12,719 puan) tarafından
Ver de lifli şeyler ver
Yulafli şeyler deneyebilirsin
@mommysbird
@denizgursoyss
Güzel tarifler var
(636 puan) tarafından
Bakım bakalım sağol canım ❣️

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 789 göst.
14 Mart 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 159 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 105 göst.
18 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gulcannacak (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 61 göst.
7 Mart 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,121 puan) tarafından soruldu

381,029 soru

11,407,259 cevap

34,943 kullanıcı

...