0 oy
268 göst.
Diğer kategorisinde (5,323 puan) tarafından
Sorum başlıkta arkadaşlar.

Kombiyi açmak kaç derece için zorunlu?

14 Cevaplar

0 oy
(2,974 puan) tarafından
Zorunlu derken zorunluluk mu varmış ?
(5,323 puan) tarafından
Haberlerde çıkmıştı ya, komşu yakmayanlari şikayet edebiliyor diye
(2,974 puan) tarafından
Ay iyice bo.kunu çıkardılar ya
(2,194 puan) tarafından
Öyle birşey varda kime neyi nasıl şikayet edeceksin ki adamın geliri yoksa yine yakmaz zabıta gelir gider öyle ne yapacaklar dk başı evin sıcaklık derecesini ölçecek halleri yok ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
zorunlu derken anlamadım nasıl 
(5,323 puan) tarafından
Belli bi derece olunca hava yakmak zorunlu yoksa şikayet edilebiliyor diye görmüştüm haberde
tarafından
sacma sapan bısey bence :D ben evde yokum hadı annemde kalcam 2 hafta nıye bosa yakayım ya kıme ne bence sacma bılmıyorum sınırı nedır bende gormustum haberde
(5,323 puan) tarafından
Sınırını bende tam anlamadım :D benimde evim çok sıcak çocuk var ona regmen yakmiyorum gerçekten sıcak çünkü. Hatta gece çok terliyoruz. Ev hem ara kat hem her yeri kapalı. Boş yere de yakmak istemiyorum yani ususem yakicam ama usumuyoruz
tarafından
o zaman zorunluluğu nıye dert edıyosun kı senın ev ısınıyorsa altında ustunde ısınıyordur kımse bısey dıyemez takma sen
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Üşümek yeterli bir zorunluluk ve sebep degil mi:)

(5,323 puan) tarafından
Mesela ben üşümüyorum şu an. Ve gece sıcaktan yatamıyorum. Kaç derece olduğunda şikayet edilmemek için takmam gerekir ki?
(3,181 puan) tarafından
Lavina nerede oturuyorsun canım
(11,217 puan) tarafından
Kız ne şikayeti bu nasıl bşy bılmıyorum tırkıyede yasamıyorum bu nerden cıktı evımde istediğim gibi sobamı petegimi niye yakamıyor musum?
(5,323 puan) tarafından
Nevşehir. Hava çok soğuk. Fakat benim oturduğum daire ara kat ve her tarafı kapalı gibi bir şey açık bı yer yok oturduğum dairenin.
(5,323 puan) tarafından
Mesel ben yakmiyorum üstteki yakıyor. Beni şikayet etme hakkı oluyormuş evde yakmadigim için onları etkiliyormus. Haberlerde çıkmıştı bu konu.
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Minimumda çalışır derecesi kombiye bağlı örneğin benim kombinin minimumu 40, komşumun 35.. bunun gibi 
(5,323 puan) tarafından
Hani haberlerde çıkmıştı ya şikayet edilebilir diye. Mesela hava kaç derece olunca benim yakmam gerek?
(2,211 puan) tarafından
Nerede yaşıyorsun kuzum, istanbuldayım ben kasımdan beridir minimumda çalışıyor. Ev soğuksa aç boşver haberi falan, benim alt katım da orta kat açmamış hiç kimsenin aklına şikayet gelmedi. O kadar şikayet edecek durum varken senin kombi açmamanı kimse şikayet etmez boşver.
(5,323 puan) tarafından
Bende Nevşehir de yaşıyorum. Ev soğuk olsa inan ki yakicam :) hatta geçen misafir geldi soğuksa yakalım dedik onlar bile inanamadi yakmadigimiza. En azından şu derece zorunlu gibi bilsem ona gire yakarım usumemis ev soğuk dahi olmamis olsa. Sıcağı çok severiz soğumuş olsa parasından kacinmaz eşim yakar
(2,211 puan) tarafından
Komşularınla aranda sorun olacaksa söyleme yakmadığını :) benim alt katımdakilerin hepsi çalışıyor ve geç saatlere kadar çocuklarıda büyük eve gelen uyuyor o yüzden neden açmadınız diyemiyorum. Sonuçta evde değiller ısınmadıkları bir doğalgazıda ödemek istemezler. Benim oğlum küçük annem bazen bende bakıyor bazen kendi evine götürüyor o yüzden benim kombim hep açık :)
0 oy
(2,349 puan) tarafından
He öyle bı haber vardı demi komşuları şikayet edebilir gibisinden. Bizim altta ki komşuya 900 lira doğalgaz gelmiş eşimi aramış adam size kaç geldi bizim ki çok yüksek gelmiş diye. Saf koca da anlamıyor ya bizim ki öyle gelmedi abi demiş. Bana diyor adam üzülmüş çok gelmiş ya diyor. Canım dedim adamın üzüldügunden değil bizi yakmıyor sandı kesin yoklamak için aradi haklısın ya diyor. Oysa ki küçük bebem var abisi var nasıl yakmiyim bu ayazlarda
(5,323 puan) tarafından
Bizim evimiz daha sogumadi benimde bı çocuğum var ve yakın zamanda Allah kısmet ederse doğum yapacağım. Şu an yakmiyoruz bu yüzden ki cidden gerek olmuyor. Yaksam gereksiz yere fazla sıcak olacak. Hatta misafirliğe gelenler bile şaşırıyor evin sıcaklığına. Ara kat ve her yanım kapalı. Bu yüzden sormak istedim
(417 puan) tarafından
Benimde bebeğim var evde bende yakıyorum üstümdekıde yakıyor ama altımdakının sabahdan aksama camı acık yaslı teyze var ben anlamıyorum üsümüyolarmı gecen karla karısık yagmur yagıyordu resmen hava 6 derece bakdım camı acık sikayet ediliyorsa bizde edelim valla yazık gunah hakka gırıyorlar
(5,323 puan) tarafından
Bende açarım cami ama havalandırmak için açar geri kapatırım. Sürekli açık olsa donar evin icerisi
(2,349 puan) tarafından
Benim evim de öyle yakmasam gayet sıcak olur ara kat benim de. Ama ben yine de yakıyorum için rahat etmiyor. Cinar_efem  canım bence sen de uyar onları devam ederse ona göre hareket et yazık günah
(417 puan) tarafından
Canım bende acıyorum cami ama yarm saat kalır en falza kapatırım bu sabahdn aksama kadar acık kadının yaz kıs bıseyler havalandırması camasırı eksık olmuyor bisey sirkeleyemıyorum bile kar yagsın aynı yaparsa o zaman konusucam su sıra guneslı gıdıyor hava ses etmıyorum
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Zorunlu olsa benim alttaki yakar cıksada kurtulsam deli oluyorum ona gelmiş fatura 62 bana 1340 allahın dan bulsun 
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Benim alt komşum hiç yakmiyor bana geçen yıl 800 gelirken ona 100 geliyordu benim yerler buz gibi ayak basilmiyor ben bunu şikayet edebiliyor muyum şimdi :D
(5,323 puan) tarafından
Ortalığı karıştırmayım şimdi :) benim ev bayağı sıcak yakmadim henüz ama mecbur bı derece olunca zorunlu ise yakacagim . Haberlerde görmüştüm tam bı bilgim olmadığı için sormak istedim
(1,371 puan) tarafından
En alt kat mağza onun üstündeki mecbur yakiyo soğuk olur ben çatı kat mecbur yakıyorum ortadaki kış boyu 100-200 TL ile geçiriyo çocuk yok karı koca sade
(5,323 puan) tarafından
Parasında değiliz asla mecbur ödenecek. Sıcağı da çok severiz kismayiz yakarken ama ev çok sıcak o yüzden yakmiyoruz biz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Üşürsem açarım üşümezsem açmam kimse de zorunlu kılamaz. 1 ay annemde kalıcam boş eve kombi mi yakayım mal mal işler peşindeler 
0 oy
(34 puan) tarafından
Bizim alt katta yakmiyor üst katta yakmiyor yani evet evim zor ısınıyor ondan dolayı ama ben milletin evine ne karışırım çok saçma bence
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Belki evde yokum Allah Allah yakmak zorunlu diye bir şey mi olur saçak sapan bir şey ya 
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Yorumlarda bazıları ben evde yokken açık mı kalsın demiş bizimki merkezi sistem boş daire de olsa ev sahibi ödüyor yakıtı zorunlu açık yani bizim yuzumuzden başkasının evi soğuk olacaksa minimumda yanabilir problem yok bence 
(13,007 puan) tarafından
Son birşey daha söyleyeyim ısınıyor evet ama yine UFO kullanıyoruz zemin kat ısınmıyor 3 veya 4 katlar aşırı sıcak şimdi ben ne yapayım onu da söyle :) napalim olmayınca mecbur açık kaliyor ödüyoruz kimi ev sahipleri peteklerden kapatıyor boş ev diye bunu niye çekelim
(13,007 puan) tarafından
Tamam devlet yetkilileriyle konuşayım kaldırsın bu kararı :D yapan yapmış eğer açmayan olursa bize de şikayet etmek düşer napalim :) zaten üst komşuyla sikintiliyiz halı çırpıyor diye şikayet ettim alıştık yani :D
(25,224 puan) tarafından
Ben merkezi sistem evde oturmadım bilmiyorum sistemlerini anlamam da. Ev sahibi evi boşsa tabiki kapalı tutacak peteği boş eve petek mi açacak :D nerden tutarsan tut konuyu saçma. Sırf yargıtay bu kararı aldı diye hak veremem. Yargıtayın işi gücü boş karar almak zaten:)
(13,007 puan) tarafından
Merkezi sistemde herkese eşit ısı yayılır evin büyüklüğüne göre ölçerler var ordan faturalar çıkar ustumuz 4+1 bizim onlara 800 gelmiş bize 400 2+1 bizim de çok değişik ama güzel ısınıyor. Sen açma ne diyeyim almışlar artık :D
(25,224 puan) tarafından
İşte gereksiz işler müdürü gibi bu yargıtay önce haklı cezaları verseler de böyle komik ve boş işlerle uğraşmasalar keşke:D hangi sistem dogru ki bu olsun
0 oy
(6,334 puan) tarafından
Öyle bir zorunluluğun yok. Komşu falanda şikayet edemez. Senin evin senin bedenin ne alaka belki üşümeyen birisin.
0 oy
(396 puan) tarafından
Ne kadar zorunlu Bilmiyorum ama dediğin gibi yakmayan komşuyu polise şikayet etme durumu gerçek bi yandan güzel birsey bence :)
0 oy
(17,761 puan) tarafından
Ne zorunluluğu o nerden çıktı 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 38 göst.
21 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Rukiye03 (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 198 göst.
10 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.