0 oy
419 göst.
Aile kategorisinde (1,474 puan) tarafından
Normalde aşırı alışveriş yapan bir değilimdir. Ama kızıma devamlı bir şey almak istiyorum. Doğmadan önce çok kıyafet almadım sadede ilk 3 ay zıbın takımları aldım. Ama kendi babannem büyüklü olacak şekilde çok kıyafet aldı ama hepsi büyük. En küçüğü 9-12 kızım 4 aylık. Bende yeni yeni alıyorum. Şuanda 4-5 elbisesi var ama ben 2-3 tane daha almak istedim eşimde al istersen ama biraz bekleyebilirsin dedi. Sizce abartıyor muyum alışverişi 

16 Cevaplar

0 oy
(2,974 puan) tarafından
Bacım artık istesnde alamaz olacaksın ocaktan sonra millet ekmek alamayacak duruma gelecek 
(34 puan) tarafından
Ocaktan sonra olsa iyi haberlerde cıkıyor daha bu günden zamlar gelmiş bile market fiyatları değismiş hep
tarafından
Bugün yaptığım genel alış veriş 3 bin 400 lira tuttu .
(2,974 puan) tarafından
Canım kızıma sadece bez mama bu ay biraz fazla aldık sadcee onlar 3.500 tuttu yani daha yağ şeker çay bakliyat hiç birşey yok ortada
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gerek yok bence az Oz ben hep bellı seyler alırım dısarda bı yerde giymeye 2 pantolonu olsun kafi benım ıcın gerısı esofmandır nasılsa boy atıp hemen kucuk gelıyor kıyafetler kıs gelırken 5 kazak 2 yelek  2 pantolon 4 kalın esofman aldım yeterlı fazlasını almam yaz gelınce yıne aynı sekılde o yaz gıyecegı 5 sort 5 thısort 5 esofman badi vs alırım yazda oyle gecer her gordugum gıdıyım alıyım vs moduna olmadım hıc az ve öz gerektıgı kadar 
0 oy
(3,086 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kız kızımın dolabini çekip atsam şok olursun o kadar fazla almışım ki hiç sorma bende bi hevesle birde kız olunca dahada alasin geliyor  
(1,474 puan) tarafından
Aynı ben, kızım hep şık olsun istiyorum
(592 puan) tarafından
Bende aynı valla benden çok kıyafeti var
(1,118 puan) tarafından
Insallah ben de bir kiz annesi olurum.  Herseyi cok tatli oluyor :)
(3,086 puan) tarafından
Gönul yaram rabbim tez vakitte hayırlısıyla nasip etsin
(1,474 puan) tarafından
İsteyen herkese versin Rabbim
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Valla insanın eli bir alıştı mi.cok zor kesiliyor. Bende yöntem olarak Trendyol falan sildim alışveriş yapmamak.icin
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Alırsın ama çok çabuk buyuyorlar oyizden fazlaya gerek yok bence
0 oy
tarafından
Heves etmen normal de canım bişey alırken 10 kere araştır 10 kere düşün ona göre al gereksiz alışveriş yapma yada aldığını çocuk uzun süre giysin paran boşa gtmesin ben öyle düşünüyorum şahsen 
(1,474 puan) tarafından
Biliyorum ama ne bileyim. Birde kızımdan 4 ay büyük kuzeni var. Doğumda bizim ilk olunca herkes para verdi ama eltine 3 olunca kıyafet getiren çok oldu. Eltimde her yanımıza geldiğinde çeşit çeşit elbise giydiriyor bende sanırım p yüzden heves ediyorum
tarafından
Sende giydir canım giydirme demiyorum sadece aldığın şeyi uzun süre giysin çocugun verdiğin paraya değsin diye diyorum Bi laf var çocugun yediği helal giydiği haram diye
0 oy
tarafından
Al canım burdakilere bakma o resimler anı olarak kalıyor bende aldım birçok pişman değilim içimde kalmadı en azından çabuk büyüyor olabilirler doğru ama bikaç ay büyük alsanda çocuk gene büyüyecek o yüzden al resim çek içinde kalmasın 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bence fazla alma canım bi aldıklarını giydir önce
(1,474 puan) tarafından
Kızımın şuan kıyafetleri hep büyük ve hep pantolon takım. Döndür döndür aynı elbiseleri giydiriyorum
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Bu ben : D artık onlara almktan kendım aklıma gelmıo bı ayakkabı bakıom bı bakıom kı ayakkabı kazak pantolon ne varsa onlara almışım : D
0 oy
(440 puan) tarafından
Benim kızim 10 aylık. Neredeyse her gün bir şey sipariş ediyorum artık 2 3 yaşina bile beğendiklerimi aldım. Sen de beğendiyin varsa al güle güle güzel günlerde giydir.
0 oy
(1,726 puan) tarafından

İnsanın aldıkça alası geliyor ben artık bakmama kararı aldım eşim kızıyor :angel:

(1,474 puan) tarafından
Benim ki kızmıyor ama yakındır kızması. Devamlı alışveriş sitesine bakmam hoşuna gitmiyor
0 oy
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Abartmiyorsun bende öyleyim canım oglum doğdu doğalı kendime almıyorum ona alıyorum şöyle anlatayım 16 aylık bebeğin 3 tane montu var ama benim montum kalmadı daha doğrusu kilo aldığım için hafif dar geliyor idare ediyorum bebeğim olunca herseyi ona almak istiyor insan o giyince mutlu oluyor değişik degisik giysin istiyorum hep süslü süslü gezsin aman sende al, en azından içinde kalmaz  ,herşeyden ödün veriririm birtek bebeğime aldıklarımdan ödün veremem anneliğin tadını çıkarıyorum ,beni mutlu eden şeyde bu ne yapayım 
0 oy
tarafından
Bende gördüğüm herşeye heves ediyorum ama almıyorum çabuk büyüdükleri için boşa masraf geliyor bana kız olunca insan daha çok heves ediyor
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Kız yok be bana da çok alma yeni doğan çabuk buyuyo giydiremezsin içinde kalır dediler bak 2 takım ben hastane çıkışı aldım 3 takım 0-3 ay kaynım aldı 3 takım kaynanam aldı hepsini de giydi benim oğlan içinde varsa al giyer bi şekilde çok da almiyosun vala benim oğlanin 2 takım hastan çıkışı aldım 5 takım 0-3 ay 5 takım 3-6 ay aldım 2 takım 6-9 ay 3 takım 9-12 ay aldım bu dönemde çok hızlı büyüdü iki bedeni aynı anda giyiyo şuan 8 aylık 6 takım kıyafeti var yetmiyo eşofman altları almıştım onların üstüne uzun kollu çıtçıtlı bodyleri giydiriyorum evin içinde ek gıda dönemi çok batiriyolar mevlüt okutmustum herkes 1 yaş yazlık tişört şort takımlar getirmişler yazlık almam idare ederim önümüzdeki kısa 8 9 belki 10 takım kıyafet almayı düşünüyorum kış günü bi yandan yemek yerken batiriyolar tam hareketli zamanı üstünü batırır hasta olur kusar bol olsun giyiyo bi sekilde 
0 oy
(423 puan) tarafından
Çocuğun yediği helal giydiği haram derler nekadar doğru bilmem ama ben çok eşya almam öyle eskitene kadar giydiririm zibinlarini üç senedir giyiyor son sene kapatmiyorum büyük almistim atlet gibi giyiyor tabi bu bütçe meselesi 
0 oy
(962 puan) tarafından
Keşke bende alabilsem

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 150 göst.
0 oy
8 cevap 240 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 165 göst.
0 oy