0 oy
435 göst.
Diğer kategorisinde (1,486 puan) tarafından
Kizlar haberde gördüm orda gelirler için kredi faiz oranı sıfır konut için 0.69 ikinci el için 0.99 olacakmış ve 1 2 sene sonra ödeme şansı var sadece paranın %10 peşin veriyosn bankaya ev almayı çok istiyorum Rabbım isteyen herkese nasip etsin inşallah bunları duyunca inanmadım ilkin bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi 

9 Cevaplar

+2 oy
(176 puan) tarafından
Burdan ev aldınız bide krediyle peki öbür dünyamız neolcak belki içinde bile oturmicaksınız benim fikrimi sorasanız krediyle ev almayın bu benim fikrimdir yanıs anlmayın sakın
(1,579 puan) tarafından
Bu devirde anca böyle biseyler yapılır ilerde çocuklarımızı düşünmemiz lazm para biriktirip alamayz zaten çocuklarımız buyuyene kadr biriktrsek onlar alır desek ozamana kadr Allah bilir nasl şeylerle karsilascaz evlerin fiyatları nekadr olcak smdi aldın aldın dha bişey yapamazsın yoksa çocuğu da mesela yaptıysan onun için biseler düşünmek zorundasın paramız olsa biz istemezmiyiz borçsuz bankasız ev alalm araba alalm şuan bizim bu faizle bıle ev alma durumumuz yok
(176 puan) tarafından
Bu benim fikrim bende kiracagım herkesin dusuncelri farkli ama ben asla krdiyle ev almam büyük konusmiyim ama
(1,579 puan) tarafından
Fikrine bişey demiyorm canm bende kendime göre konuşuyorum mesela elimdeki imkanlar kısıtlı annemden babamdan biseyler kalmasa gidipde ev araba alçak bı birikimim yok yada krediye başvurup ev alcak gelirimde imkanmda yok
(176 puan) tarafından
Hersey rabbimden sene 2020 eşim çalısmıyodu benim  vürüs yüzden işten cıkarılmıstı hiç param yoktu ekmek alcak param yoktu inanrmısn ozman yeni yeni namaz kılmaya basladım  hergün vakia süresini okurdum namazlarımda yeticek kadar ver allhım derrdim aç yatıgım günler vardı hamileydim bide dualarım kabul oldu eşim iş buldu askeri ucterin cok üstünde bir iş buldu ozman bide okuyodu yani rabbim biyerden veriyo nasip ediyo  sadece rabbimden isteyerek inanrak ve güvenerek yaptıgımzda gerckten o dualar istedgm seyler hemen olmasda oluyo zamanı gelince
(1,579 puan) tarafından
Ona inanıyorum zaten ilk evlendigimde geçim sikintisi çok çektim 1 aylık evliyken bütün altınlarımi satmak zorunda kaldım çocuk doğdu ona mama alabilmek için annemlerin nisanmda dugunmde taktiği kolye ve küpeleri sattım şuan Allah'a şükür bu durumda deglm biraz dha iyiyiz
-Reklam-
0 oy
(2,358 puan) tarafından
Kesin altında bir şey vardır. Hiç inanmıyorum nedense.
(1,486 puan) tarafından
Yok kız seçimler yaklaşıyor ondan yapıyorlar bence bende şaşırdım ama inanmakda istiyorum çünkü ev almak için belkide iyi bir fırsat
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Yalandır canım eşim 11 miyar aliyor biz bile ev alamayız diyor birde yaşadığımız yer köy gibi sen düşün 
(1,486 puan) tarafından
Ya yalan  olsa neden haberini yapsınlar ki internetten görsem belki sorgularım ama bu tarz şeylerin habere çıkması doğruluk payı vardır yani ama tam olarak bilmek gerek
(1,541 puan) tarafından
Insallah herşeyin hayırlısını versin  canım herkeze
(1,486 puan) tarafından
Amin isallah
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Bende gördüm haberlerde inşallah doğrudur hayırlısıyla bizimde evimiz olur inşallah 
(1,486 puan) tarafından
Ayyy inşallah ya Rabbım isteyen herkese nasip inşallah inşallah güzelinden
0 oy
(921 puan) tarafından
RABBİM İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN kiracı olmak çok zor hiç benimseyemiyom temizlik yapmak bile içimden gelmiyor :(
(1,486 puan) tarafından
Aynen öyle valla kendi evim olsa hergun yıkarım:) kiralık zor Bi nevi Çöpe atıyosn parayı şahsen kiram 1500 dogalgaz geldi 1700 3200 uçtu havada evin olsa en azından lira derdi çekmezsin Rabbım herkesin yardımcısı olsn inşallah gönlümüze göre versin
(921 puan) tarafından
Bizimde kiramiz 1milyardi çok güzeldi ev yerden ısıtma sıfır .ev sahibi çıkarttı başka eve çıktık 4bin şuan kira ev eski okadar içim aciyoki o parayı verdikçe
(1,486 puan) tarafından
Kesin başkasına yüksek fiyata vermek için çıkarmıştır herkes çıkarı için yapıyor zatn ama kimse karşı tarafı düşünmüyor çok yazık gerçekten bizimde 800du birden 2500 yaptı yalvar yakar 1500 etti ve sözde tanıdık yani
0 oy
(66 puan) tarafından
  • Başvuru sahibinin üzerine konut olmaması
  • 1. derecede yakınların üzerine konut olmaması
  • Belirlenecek gelir grubunun üzerindekiler başvuramayacak
Eger ailenin ustunde ev varsa basvuramazsin canim 
(4,682 puan) tarafından
eslerin ailelerine mi bakiliyor bide
(1,486 puan) tarafından
Onlarında üzerinde ev yok ayrıca biraz saçma ama 1.derece yakın evi olsa ne sanki bizime  yansıyor kirada oturan biziz sonuçta
(66 puan) tarafından
Abinde birinci akraba oluyor canim evet ona da bakılacak buyuk bir ihtimalle ne yazik ki orta gelirli diyor ama sacma sapan şartları var.
(1,486 puan) tarafından
Yanlış bilmiyorsam kardeş 2.derece oluyor
(66 puan) tarafından
Evet öyleymiş canim
0 oy
(117 puan) tarafından
Yani pek bı bilgim yok ama imkanın varsa eğer al tabiki ne olacağımız belli değil Allah izin verirse bizim 3 senemiz kaldı 
(1,486 puan) tarafından
Ev almayı çok çok istiyorum birikim olarak araba var eğer alma şansımız olursa direk satarız yeterki şu kiradan kurtulalim 3 sene için neyi bekliysn peki cnn
0 oy
(860 puan) tarafından
Canım bugün açıklandı gördün mü 
(1,486 puan) tarafından
Onu bilmiyorum canm yok daha gitmedi
(1,486 puan) tarafından
Zaten taksitlede ilk 3 sene devlet destek oluyor örneğin 1 milyon değerinde bir ev için aylik ödeme 9500 ama 1.sene 4500 2.sene 5500 3.sene 6500 sonraki seneler 9500 ama son 8 sene aylik taksidin 12 yada 13 bin olur evin hane gelir toplamı en fazla 35 bin olucak sıfır ev olucak ve müteahhitden alacaksın 1.derece yakının üzerime ev tapusu olmicak eşinin üzerine ev olmicak son 1 sene içerisinde konut alım satım yapmamış olucaksn
(860 puan) tarafından
Bize uyuyor Allah hepimize nasip etsin eşin giderse bana haber verirmisin bende gönderirim eşimi
(1,486 puan) tarafından
Tamam canm Rabbım herkesn gönlüne göre versin inşallah isteyen herkese nasip eder
(860 puan) tarafından
Canım resim ekliyorum bakarmisin böyle birşey gördüm dogrumudur ayda 12bin
0 oy
(860 puan) tarafından

image

Sence dogrumudur

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 163 göst.
0 oy
5 cevap 177 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Istanbullu 34 (5,272 puan) tarafından soruldu