0 oy
205 göst.
Aile kategorisinde (2,491 puan) tarafından
Sahibinden e bakıyordum önce bütçemi zorlayıp alabileceğim evlere baktım gerçi onu bile almak baya zorlar ama hadi dişinizi sıkarak alacağım evlere baktım içim şişti 25 30 yıllık 90 m evler ici ilk yapıldigi gibi hiç tadilat görmemiş sonra dedim o parayı su garabet hilkatlarina yedirene kadar yakar izlerim daha keyifli olur neyse kızım dedim alamiyosan alama bakmakta parayla değil ya dedim kendi zevkime gore olan evler 3 milyon evrene tüm olanca mesajımı ngonderdim alıyormuş gibi baktım aklımdan eşyaları falan yerlestirdim imkansiz ama olsndu hayali de güzeldi 

Sizde böyle çok netten bakıp olmaz diye baktığnz şeylere daha sonra sahip oldunuz mu merak ettm

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Araba almakta bile zorlanıyoruz ev hayal oldu
(2,491 puan) tarafından
Kesinlikle atadan dededen kalmadıkça işler yaş onceden lüks ev alınan fiyata ahir damı satiyolar resmen
-Reklam-
0 oy
(13,231 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Geçen bununla ilgili konuşurken eşime şey dedim hayallerimizi bile kısıtladılar diye eskiden 1 milyon paramız olsa villada otururum derdik  şimdi 2+1daire alırız diye hayal kurarız ancak
(2,491 puan) tarafından
Aynen bir milyonu olanı zengin sanirdik çocukken milyoner diye kavram vardı şimdi ise 3+1  i zor aliyo
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Valla hayat sana çok istediğini veriyor bence. Bilmiyorum benim çok maddi isteklerim olmadi. Mesela kafamdaki gibi bir adam istemiştim bu devirde nasıl oylesini buldum hala merak ediyorum. Diplamami almamı çok istedim bı çok sorun olmasına rağmen aldım. Önceki evimde fare vardı ve kışın yagmur damlatiyordu o evden çıkmayı aşırı istedim ve şuan çok güzel bir evde kalıyorum tabi kira ama önemli olan rahat etmem. Hayalini çok kurunca oluyor bence 
(2,291 puan) tarafından
Men talebe ve cedde vecede
Evet, ihlâs ile kim ne isterse Allah verir.
(2,491 puan) tarafından
Ne güzel maddi manevi çok hayallim var Rabbim bana da hayırlısıyla nasip eder inşallah
0 oy
tarafından
Benimde ev almam hayaldi bir yıl boyunca hep bakıyordum artık gözümu kapatınca mutfak dolapları asma tavanlarlar geliyordu gözümün önüne  1 sene sonra aldık şükür. Normalde evin fiyatları 370 civarıydı bize 320 e mal oldu  geçen sene Eylül'de almıştık. 
(2,291 puan) tarafından
:))) :D mutfak dolapları
(2,491 puan) tarafından
Gülerek oturun ama  artık çok uzakms o treni kacirmiskz gibi hissediyorm eşimin de hiç umurunda değil bu arada ben kendi kendime dusinuyorm
0 oy
(2,291 puan) tarafından

Valla benim çevremde hep zengin insanlar var hayirlisi ile biz de olcaz inanıyorum zor gelmiyor bana nedense allah isterse olur.

Hatta bir tanıdığım var bir cami denize bir cami da ormana bakan villada oturuyor oraya gitmek istedim merak ettim görmek istedim arkadaşımın esinin teyzesi o dedi ben bile 6 ayda bir gidiyorum :)

Etrafımda hep paralı insanlar olunca bana da çok uzak gelmiyor heralde para psikolojik olarak hem kendi elim de hep varlıkliydi şükür. Yani benim bu aralar evden arabadan önce en büyük takıntım umreye gitmek ve kuran kursu hocası olmak. 2016 yılından bu yana şükür dini hassasiyetim oluştu. Namazlarıma önem vermeye ahiretime önem vermeye çalışıyorum. Allah c.c ile arandaki bağ güçlü oldu mu bu dünyada kimseden korkmaya gerek yok. 

O istedi mi her şey verir ve veriyor da çünkü kullarını mutlu etmeyi seviyor. Yani benim için aslolan her seyi senin için yarattım diyen bir rabbe her şeyden senin için vazgeçtim diyebilmek. Maddi zevkler gelip geçici manevi zevkler kalıcı ve lezzetli. Allah kendi aşkını bana nasip etsin diye dua ediyorum çünkü o alemler cok farkli beni oralara çeken biseyler var sanki bu dunya boş sevmiyorum. Yaşamak için bende istiyorum bol para ama 1. Hedefim değil 

(2,491 puan) tarafından
Haklısınız sonuna kada r
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Yazıyı okumadım baslıga göre yorum yapcam canm 

Allah nasip etmeyecegı seyı Halayal ettrmezmiş<3:) öyle düşünnnn Allah gönlune göre versın

(2,491 puan) tarafından
Amin cnm Allah razı olsn

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 58 göst.
0 oy
9 cevap 570 göst.
23 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Emor (222 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
27 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy