0 oy
233 göst.
Diğer kategorisinde (29 puan) tarafından
Kızlar 6 ay kınası yaptınız mı gerekli mi sizce 

20 Cevaplar

0 oy
(15,655 puan) tarafından
Ben yapmadım tercihe bağlı dış hedigi de yapmadım gereksiz geliyor bana 
-Reklam-
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Tabi ki gereksiz . Yapana saygı duyarım . Ama bence yapma çok gereksiz . 
(29 puan) tarafından
Bende yapmak istemiyorum ama çevre baskısı işte
(4,157 puan) tarafından
Cevremi yap dio aa ne degisik bizde ben heves etsem milket der ne kinasi bide 6 ayda gelip hediye mediyemi verecez gormemisin  ccgu olmus tutmus kina yapmiş. Sanki bi onun cocugu oluo vs vs vs biton dedikodu olur
(1,845 puan) tarafından
Çevre gelip yemek istiyor . Boşver aldırış etme . Senin çocuğun senin kararın . İlla birşey yapmak istiyorsan 6. Ay diye minik pasta eşinle kızınla kutla en güzeli . Hiç uğraşma derim . Bana boş geliyor istemiyorum de yapma .
0 oy
(6,213 puan) tarafından
Diş buğdayı 6 ay kınası yok osu Busu Bunlar saçma geliyor Mevlit ve doğum günü makul benim için kutlayanlara da bir şey diyemem onlarin kendi tercihi
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Cinsiyet partisi . Hoşgeldin partisi . Kırk ucurmasi . Mevlüt şekeri . 6 ay kınası . 1 yaş partisi .dis şekeri hedigi. 

Bütçesi olan istediğini yapar :):) ama bu kadari fazla geliyor :) ..

Kızımda mevlüt yaşın okuttum çayla dolma börek tatlı dağıttım hediyeleri geldi . Oglumada çocuk görmesine geldiler. Yine onlar getirdi hediye . Ben çay yaptım . Kimseye bişey dağıtmadim . Tercihtir ama gereksiz şeyler çıktı sanki 
0 oy
(4,157 puan) tarafından
Ilk  farz olan 6 ayi atlattik diye kendime kina yakasim geldi ama  daha farz bitmedi bi 6 ay daha var :)) asiri gereksiz gelio bana. Ben insani yasama bile yeni yeni adapte olmaya calisirkrn bide kinayfi kinaydi givir zivirdi ugraşmak ona vakit ayirabilmek hazirlanabilmek  vs guzel cesaret aslinda.
0 oy
(2,305 puan) tarafından
Yok yapmadım gereksiz buluyorum öyle şeyleri 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Anlamadığım şey herkes 6 ay kınasını yeni moda sanıyor. 35 yaşındayım benim 6 ay kına fotoğrafım var. Kızım olsaydı yapardım ama pandemiden oğluma mevlit bile okuyamadım. 
0 oy
(3,578 puan) tarafından
Bana göre gereksiz yapan yapsın ama ben sevmiyorum boşuna geliyor çocuk anlamıyor boşuna kalabalıktan sıkılıyor daralıyor çocuklari süsleyip pusleyip kalabalık ortama sokmak mantıklı değil çocuğun günü ağlamakla kucaktan kucağa perişan geçiyor e insanlar bebeği sevmek istiyor su hastalık kol gezdiği zamanlar öpme kucaagina alma bilmem diyemezsin hem davet edip hemde kısıtlamak da olmaz zaten o dönemde bebekler sakinlik seviyor korkutmaya gerek yok gibi geliyor bana
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Kına değik de pasta yaptırdım civcivli onu kestik maksat sevdiklerimizle toplanmaktı
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Kız zaten evlenirken yakacaz kinasinj birde 6 ayda mi yakalım xnjsjs şaka şaka. Ban saçma geliyor ama yapana saydı duyarim
0 oy
(4,637 puan) tarafından
her malzemeyi almistim yapacagimiz hafta hastanede yatmistik sonra korona falan derken yapmadim
0 oy
(352 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum desem:)) Yapmadım öyle şeyler....Zaten bilmiyordum, öyle bisey mi varmış...
0 oy
(1,110 puan) tarafından
Geçen bir arkadaşta gördüm akıl sır erdiremedim. Neyee merak ettim affına sığınarak sordum bu kutlama ne için dedim 6.ay kınası dedi. Ben giç bilmem böyle şeyleri gerekli mi o da tartışılır brnim anladığım zırt bırt bir kutlama oluyor ben hiçbirini anlamıyor yakalayamıyorum o yüzden de yapanlara soruyorum acaba yapmam gereken birşey mi var diye hergün şaşırıyorum işte
0 oy
(636 puan) tarafından
6 ay kutlaması yapcaz inşallah ❤️ erkek bebekte kına yok galiba kız bebeğe yakılırmis
0 oy
(13,676 puan) tarafından

Gerekli değil elbetteki ama yaptım :)

Çok da güzel oldu 

0 oy
(12,595 puan) tarafından
İlk defa duydum 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Yapmadım bizim tarafta hiç yapanda görmedim duymadım 
0 oy
tarafından
Bütçesi olan yapsn sonra seker alinmdi diye kavga etmyn 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Bu kadar hastalık varken 6 aylık bebeği hiçbir sebeple kalabalığa sokma bence
0 oy
(2,054 puan) tarafından

Ben yaptım  cokta  güzel  oldu  tavsiye  ederim  sanada  cokta  güzel  anı  kaldı  kızıma  bana  arkadaşlarima ;):)<3

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 145 göst.
0 oy
12 cevap 674 göst.
22 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 140 göst.
22 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Tubiskooo (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 292 göst.
24 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Babysmom (774 puan) tarafından soruldu