0 oy
402 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,280 puan) tarafından

Buzluktan sabah dolma biber ve patlıcan çıkardım. Birini doldurdum, digerinide salata yaptım. Yanında vişne kompostusu var yeter bize birde yoğurt oh mis :D sizde neler var ? 

image

12 Cevaplar

0 oy
(7,592 puan) tarafından
Bendede etli biber dolması ve fırın makarna var canım akşama.
(2,280 puan) tarafından
Fırında makarna nasıl yapıyorsun eşim onun makarnanı almışta evde duruyor öyle. Yapayım olmazsa
(7,592 puan) tarafından
Kalem makarnayı haşlıyorum bir kenarda iki yumurta,bir bardak süt,bir kaşık unu çırpıp yağlı borcama döktüğüm makarnanın üzerine boşaltıp fırına veriyorum on beş dakika pişiyor sonra üzerine kaşar rendesi döküp bi on dakika da öyle pişiriyorum bitti çıkınca yarım saat kırk dakika dinlensin börek gibi dilim dilim kesip servis ediyoruz.
-Reklam-
0 oy
(762 puan) tarafından
Bebded patates tavası çorba var
(2,280 puan) tarafından
Yeter mis gibi afiyet olsun
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Benim de yemek ve süpürme harici işim yok. Sabah eşim nöbetten gelmeden kız okula gönderince WC yi falan yıkadım. Aksama da karnabahar kavurması yapıcam eşim çok sever. Çorba var, sarımsaklı yoğurt yaparım yeter.
(2,280 puan) tarafından
Aynen yeter afiyet olsun şimdiden
0 oy
tarafından
Afiyet olsun şimdiden 
(2,280 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Eşim şehir dışına çıktı kızımla tekim bir tane but çıkardım kızartıcam  yanına biraz pilav yapicam salata turşu ve ayran  yeter bu güzel nimetleri veren Rabbime Hamdolsun 

Seninde ellerine sağlık cnm şimdiden afiyet olsun 
(2,280 puan) tarafından
Teşekkür ederim, sizede afiyet olsun şimdiden
0 oy
(15,955 puan) tarafından
Et ısladım onu yapacam yanına bulgur pilavı bir de ıspanak yapacam 
(2,280 puan) tarafından
Oo mis gibi afiyet olsun şimdiden
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Bize yaptığım yemekler uğraştırmıyor da oğlumun yemekleri çok zamanımı alıyor gaps diyetinde oğlum fırında bıldırcın yumurtalı badem sütlü et yapıcam yanına hindistan cevizi yağlı kemik sulu karabuğday unundan makarna yapıcam(kendim) ev yapımı sen düşün halimi :/ bize de normal paket makarna kavurcam yicez
(2,280 puan) tarafından
Gluten alerjisi mi var çocuğun
(1,137 puan) tarafından
Hayır canım glüten alerjisi değil atipik otizim li olduğu için inek sütü glüten fermente edilmemiş süt ürünleri yasak maşallah diyim özellikle inek sütünü bıraktıktan sonra beyni açıldı resmen çocuğumun odaklanması arttı doktor normal çocukların bile beynini uyuşturuyor inek sütü kaldı ki otizime ne yapıyor siz düşünün demişti o kadar haklıymış ki
(9,206 puan) tarafından
Ciddi misin ya bu kadar mı zararlıymıs Allah allah. Bide otizm olunca bu şekilde diyet uygulandığnı bilmiyordum insallah hepsi gelmis gecmis olsun yağmurum ❤️
(1,137 puan) tarafından
İki gözümün çiçeği bitanem aminnnn aminnnnn♥️♥️♥️♥️ ben hiç takılmadım beslenme olayına bu kadar fark edip önemli olduğunu inan bende bilmiyordum kefir baden sütü turşu suyu ilikli kemik suyu her gün düzenli zorla da olsa içiriyorum normal un yasak bulgur pirinc 2 haftada bir anca her gün et tavuk ve fermente ürünler yiyebiliyor labne yasak kaşar yasak çok zorlanıyoruz ama şükür alıştık canımın içi
(9,206 puan) tarafından
Allah kolaylık versin kuzum evlat söz konusu olunca akan sular duruyor her konuda :/
0 oy
tarafından
Bilemiyorum ne yapcam kii
(2,280 puan) tarafından
Buzluguna bak ben öyle yapıyorum aklıma gelmeyince
0 oy
(6,970 puan) tarafından
Makarna yapcam canım benim kocaya 3 öğün ver yer insan ozeniyo geçen söylemesi ayip alinazik ezogelin çorbası yaptım bol saatayla yemedi azıcık yedi döktüm çöpe en iyisi veriyim sussun zaten basım kazan gibi 
(2,280 puan) tarafından
Aynı benim gibi bende her gün yesem bıkmam makarnadan :)))
(6,970 puan) tarafından
Valla evde çocuk var bacimsulu yemek alışkanlığı edinmesi lazım kaynanam nasi büyütmüş anlamadım ki
(2,280 puan) tarafından
Benim eşimde sulu yemek tarzı sever bende diğer türlü çünkü kendi annem çok yemek yapmayı seven bir tip değildi:))
0 oy
tarafından
Bende mantar sote pilav cacık yaparm 
0 oy
(877 puan) tarafından

Mercimek çorbası

Karnıyarık
Pilav  
Salata 
Ayran
0 oy
(3,851 puan) tarafından
Afiyet olsun ben de hep öğlen yaparım hemen kızım uyuyunca :) patlıcan salatasını nası yapıyosun buzluğa nasıl atıyosun yani

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 392 göst.
29 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 676 göst.
8 Kasım 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 442 göst.
31 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Rebellious (665 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 527 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,070 cevap

34,835 kullanıcı

...