0 oy
155 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (829 puan) tarafından
Anneler bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var gerçi çok erken ama benim doğumum temmuz başı gibi olacak bebiş için ne tür kıyafet almam lazım 

14 Cevaplar

0 oy
(7,458 puan) tarafından
Geçen sene temmuzda doğum yaptım sana tavsiyem termometre olsun her odada ve o ayda doğum yapan biri olarak zıbın giydirdik sadece oda ısısı 22-24 olsun yeter ince takımlar alabilirsin ama çok fazla alma hemen büyüyorlar
(829 puan) tarafından
Kızımda Nisan ayında doğum yapmıştım o yüzden sorun olmadı ilk aylar bunda sıcak ne giydirecegimi nasıl bir battaniye gerekli veya gerekli mi değil mi onu da bilmiyorum
(7,458 puan) tarafından
Normal örtü kullandım bir de müslin örtü gram isilik olmamıştı doktorumuz da demişti 22-24 olsun oda derecesi demişti her odaya termometre koymuştuk şimdi 17 aylık hala aynı ve ikinci bebeğime hamileyim kış bebeği olcak bu sefer yine termometreye göre hareket ediyoruz üşümesin diye
-Reklam-
0 oy
(11,174 puan) tarafından
Ben agustosta dogum yaptim basta uzun ince seyler giydirdim ama hava oyle sucaktiki cocuk isilik oldu. Kisalara gectik tek zibin altinada incecik altlar giydirdim hep. 
(829 puan) tarafından
Bende bol bol zıbın alayım gerçi evimiz çok sıcak olacağını sanmıyorum klima da var kısa şortlar ve zibinlardan alayım birkaç tane bı de birkaç takım sağlık olacağı misafirlik için yeterli olur o zama ln
0 oy
(2,588 puan) tarafından
Çok kalın olmayan hastane çıkışı alabilirsin canim 9 temmuz doğum yaptım hastaneden çıkarken filan hep ahstane çıkışı filan giydi gündüz çok sıcak olunca ayaklı pijama ve normal zibinla kalıyordu gece de normal hastane çıkışı ince bı örtü olurdu yada cam kapalı olurdu üstünü ortmezdim yaşadığın yer nasılsa ona göre hareket edersin artik
(829 puan) tarafından
Yazlık olanlardan alayım ben muslin örtü falan işimi gorur
(2,588 puan) tarafından
Aynen canım daha iyi olur yaşadığın yere de bağlı tabi
0 oy
(9,117 puan) tarafından
Benim oğlum da 16 Temmuz doğumlu. Valla iki tane beşli takım vardı. Doğru dürüst giymedi bile. Yazı evde zıbınla geçirdik. Doktora filan çıkarken de 2 tane tulumu vardı. Alacaksan küçük kıyafet çok alma. Ben 6-9 ay ve 9-12 aldm. Kışı çıkarttık öyle 
(829 puan) tarafından
Bizde evli kardeşler yokk en büyük çocuk benim .annem el örgüsü de yapmıştı sadece battaniyesi 8 taneydi 2 tanesi el örgüsü o kadar tatlılar ki kaynnam bir çorap bile almadı . Biz batmanliyiz canım eşin nereli
(9,117 puan) tarafından
Malatyalı benim eşim de. Biz üç kız kardeşiz. Üçümüz de evliyiz
(829 puan) tarafından
Örf adetler yakın genelde gerçi torun her iki tarafın ama nedense tek tarafa yuklenilmesi hoş değil
(9,117 puan) tarafından
Çok saçma bence de. İmkanı olan durumu yettiğince yardım eder. Yoksa da Allah can sağlığı versin.
(829 puan) tarafından
Onlar almadığı gibi bı de yorum yaparlar az getirmiş diye kaynnam hiç ne kızlarına ne erkek evlatlarının çocuklarına yapmadı . Mesela küçük görümcem kaynanası laf etmesin diye ne yapıyor biliyor musun . Bı ay önce kızı doğdu kızı doğmadan önce civilden 5 takım elbise kendine de bı takım elbise aldı getirdi kaynanama verdi . Bı de 300 TL para verdi kızımın yanına gelince getirirsin dedi ikinci kızı doğunca yine görümcem getirdi kaynnama altın verdi kuyumcuya götur küpe yap kızımın yanına getir dedi kaynanam da öyle yaptı ve ben her seferinde şahit oldum kaynana ile alt üstlü oturuyorduk gördüm gorumcemde kasıla kasıla annem bunları getirdi diyordu milletin içinde bana bakarken de hiç yüzü kizarmadi
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Temmuzun 15 de doğum yaptım. 2. Çocuk diye. İrseny fazla almamıştım iyi ki de öyle yapmışım en üst katta oturuyorum İstanbul'da evimin 30 derece olduğu zamani hatırlıyorum sadece zıbın ve çorap giydirmistim üstünde de ince bir muslin oluyordu heo
0 oy
(3,135 puan) tarafından
Ben ortasında doğum yapmıştım 1 2 haftauzun kollu zıbın giydirdim uyuyamazdı bebeğim sonrada askılı giydirmştim zıbın olarak tabi sık sık banyo yaptırmıştım çok sıcak oluyor ya şimdiden rabbim sağlıkla hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin
0 oy
(6,738 puan) tarafından
Temmuz sonunda doğdu oğlum. İlk zamanlar uzun kollu giydirdim. Hastanede de sadece zıbın ve hastane çıkışıni giymişti. Sonradan sıcaktan isilik olduğu için kisa kollu zibin giydirmeye başlamıştım. 
0 oy
(876 puan) tarafından
Onca kıyafet aldım çok sıcaktı sadece zıbın giydirdim
(829 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum zaten şimdi ki evimize yeni taşındık yazın sanırım çok sıcak olmaz olsa da klima açarız diye düşünüyorum ama kısa kol falan olursa bizi idare eder çok aşırı sıcak olmazsa burası yazın pişer memleket olarak aşırı sicak
0 oy
(2,740 puan) tarafından
Temmuz 8 de doğum yaptım. İlk 20 günden sonra genelde zıbınla durdu. Bir kaç takım ve bir iki tulum almıştım bnyo yaptırınca ya da akşamları giydirdim sadece. 
0 oy
(2,541 puan) tarafından
Çukurova da yaşıyorum canım ben zıbınla bile fazlaydı resmen çok sıcak oluyor buralar
(829 puan) tarafından
Batman dayım bende burada çok sıcak
0 oy
(829 puan) tarafından
Kendim için hastane çantasına ne koysam acaba o ayda insan üşür mu acaba
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Tek kısa kol zıbın ve tek alt giydirdim müslin örtü kullandım.bazen tek uzun kol giydirdim çünkü kollarını sürekli birleştiriyordu dirsek içleri pişiyordu yaz bebesi de Bi ayrı zor 
(829 puan) tarafından
Evet yaz bebekleri çok zor
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla temmuz 27 de  kızım doğdu banyodan sonra 5 li hastane çıkışlarını giydirdim onun haricinde hep muslin tulum aldım zıbın gibi onları giydirdim 
(829 puan) tarafından
Bol bol zıbın alayım
(4,700 puan) tarafından
Ben bir 10 ki hastane çıkışı bir 5 li aldım gerisi hepsi zibindi
0 oy
(1,109 puan) tarafından
Ben 2021 de yaptım yangınların oldu zaman hava cok sıcaktı doktor ince giydir dedi hatta çocugun üstünü soydu zıbınla dursun dedi havaya bağlı sen nasıl giyiniyorsan onun bir tık kalın giydir canım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 169 göst.
26 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Asenat_m Hersey (652 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 190 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde cansel35 (186 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 70 göst.
0 oy
1 cevap 59 göst.
8 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Fairy.han (5,566 puan) tarafından soruldu

396,335 soru

11,855,619 cevap

35,949 kullanıcı

...