0 oy
262 göst.
Aile kategorisinde (179 puan) tarafından
Tecrübeli anneler bana yardımcı olabilir mi ? Oğlum 22 günlük henüz ama herkes bana emziğe alıştır rahat edersin diyor. Oysa ben bebek alış verişi yaparken bile hiç emzik almadım. Çünkü emzik vermek istemiyorum. Anne ile çocuk arasındaki bağa engel olduğunu düşünüyorum kendi fikrim ne kadar doğru yanlış bilmiyorum ama. Sizce 3. Aydan sonra emzik vermeli miyim ? Emzik hiç almadan büyüyen bebeklerde var emzik bu kadar şart mı :/ çocuğunu emzik vermeden büyüten var mı ? Veya emzik verip bir sorun teşkil etmediğini düşünen anneler bana fikir verebilir mi lütfen . Esimde çok ısrar ediyor . Doyduktan sonra memede durmasına ne gerek var emziğe alistir diyor . Bana bu fikir aşırı saçma geliyor anne bebek bağı oluşturan en büyük etken zaten çocuğun memede durması. Emmeyen bebekler bile anne göğsünde durmak ister .... Herkes bir şeyler diyor bana yardımcı olun lütfen . Sadece demiyor baskı yapıyorlar hatta :( 

25 Cevaplar

0 oy
(4,041 puan) tarafından
İlk kızıma emzik verdim neredeyse havada kaptı, küçük kızıma denedim imkanı yok almıyor dün gece denedim yok almıyor. 2.5 aylık idare ediyoruz Ha evet meme düşkünlüğümüz var lakin ben şikayetçi değilim.
-Reklam-
0 oy
(13,857 puan) tarafından
İlk oğlum kuvzde kaldı hemşire kendi istedi erken doğdu emme refleksi için bilmem sorun olmadı 1.5 yaşında birktrdim sadece uyurken alırdı ikinci oğlum 11 aylık oda sdce uyurken alır 
0 oy
(1,784 puan) tarafından
Bende asla vermem aslen vermem derdim kayınvalidemler söyledi dinlemedim ama başlarda çok ağlıyordu sonra naaptık olmadı sonra annem dedi al rahatlarsın aldım ben alıştıramadım annem alıştırdı çok rahatladım en azından boş emmiyor ki süt giriyor yada ağzındayken uyuyor rahatça rahatlığı çok inanki 
0 oy
(1,896 puan) tarafından
Canım senin içine nasıl sinecekse öyle yap bence ilk zamanlar benim kızım emzik almıyordu ben vermek istedim ama rahat edeyim diye değil mama vermem gerekiyordu onu hazırlahana kadar çok ağlıyordu bazen rahatlaması için veriyordum ya da uykuya geçerken memeden ayrılınca ağlardı o zaman verirdim. Şimdi uyku zamanları emzik rahatlatıyor onu o şekilde veriyorum. 
0 oy
(6,679 puan) tarafından
Bu senin kararın şart değil elbette. Bana da tam tersi emzige alıştırma demişlerdi ama ben alıştırdım çok rahat ettim. Özellikle gazı olduğu zamanlar hıncını emzikten çıkarırdı. Şimdi bile 7 aylık memenden ayrılmak istemediginde uyku sersemi emzik sokuyorum ağzına meme sanıyor uyumaya devam ediyor. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 195 göst.
0 oy
12 cevap 200 göst.
0 oy
1 cevap 95 göst.
5 Nisan 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,198 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.

384,979 soru

11,514,280 cevap