0 oy
1,336 göst.
Diğer kategorisinde (1,465 puan) tarafından
Günde bir iki defa bir iki kapak cezvede yumuşatıcıyı kaynatıyorum isterseniz içine yumuşatıcı koyduğunuz kadar suda ekleye bilirsiniz bunu bir tek bn mi yapıyorum merak ettim evim güzel koksun diye sürekli yapıyorum malum kış ayı pek havalandıramıyoruz evi artı bnm ev rutubetli bu yüzden bu bnde çok etkili oluyor sanki evi komple temizlemişimde ne varsa evde yıkamışımda ev böyle buram buram kokar

32 Cevaplar

0 oy
(622 puan) tarafından
Hiçbir kimyasal madde özellikle temizlik için olanlar kaynatilmaz 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tütsü yakiyorum geri akısli tütsü lavanta gül amber 
(1,465 puan) tarafından
Amber ve lavanta nasıl guzel mi en çok hangisini önerirsiniz koku olarak
tarafından
Amber biraz agir haci yagi gibi ama eve yayilinca hafifliyo
tarafından
Lavanta iyi en cok gülü seviyorum ben ama herkesin begenisi farkli oluyo canm deneyerek bulursun
(1,465 puan) tarafından
Normalde yumuşatıcı oalrak amber çok duydum kokusu güzel diye ama tütsü içinde aynı mı diye merak ettim cnm
0 oy
(48,693 puan) tarafından
bir kere yapmıştım sürekli zararli olmaz mi
(1,465 puan) tarafından
Yani hiç bir temizlik malzemesi koku masum değildir doğal değil sonuçta tabiki de zararları da vardır mutlaka ama bnm başka çözümüm yok az önce pazara gittim giderken camı kapattım eve girdim sanki hiç sabahtan o cam açık değilmiş gibi ev yine rutubet kokuyordu
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Ara sıra yaparım görümcemden görmüştüm 
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Hayır cnm hiç kaynatmadim kaynatmamda hic sağlıklı değil bence küçük kızım var rahatsız olur evimi sürekli temizlerim evim Güzel kokar hep gerek duymuyorum oda spreyim var sabah evi havalandirdiktan sonra sıkarım ama.kizim odada da olamacak biraz etkisi geçtikten sonra kızımı odaya getiririm 
0 oy
(898 puan) tarafından

Lütfen bunu yapmayın çok zararlı tüm kimyasalları solumus oluyorsunuz uzun vadede o kadar çok rahatsizliga sebebiyer veriyor ki :(

(1,465 puan) tarafından
Çok doğruda bm bu kışın evim için bu yöntemi buldum yazın öyle bir sorunum yok yazım 24 saat cam pencere kapı açıl ve güneş rutubet yok kışın ise evde küften rutubetten durulmuyor oturduğum ods diğer yerlere göre iyi oda içinde soba yanıyor
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Aşırı derecede zararlı bişey yapıyorsunuz size tavsiyem bir an önce vazgeçin. İnşallah küçük çocuğunuz yoktur
(1,465 puan) tarafından
E ne kullanıcaz biz o zaman zararsız bişey yok ki bırakmadılar rutubet küfte zararlı onları çeksek içimize daha mı iyi acaba
(1,165 puan) tarafından
Sen rutubet için çözüm araştır canım rutubet zaten başlı başına zarar Allah korusun. Seni de anlıyorum insan çözüm bulmaya çalışıyor. Ama bı ustaya falan danışın istersniz
(1,465 puan) tarafından
Ev bnm değil ki badana alçı yapıyorum kışa yine aynı ev sahibi oralı değil adam açık açık çıkarsanızda siz bilirsiniz bn yapmam etmem evinxaten değerlendirmek için aldım yarı bir gün mütahit girer diye diyor
(1,165 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim inşallah en kısa zamanda kendi evin olur şöyle ferah ferah oturursun:)
(1,465 puan) tarafından
Amin kuzum Allah razı olsun rabbim bütün kiracılarâ kendi evi olmayı nasip etsin
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Ben yumoşu suyla karisdirip eve sıkıyorum.  Perdelere falan
(1,465 puan) tarafından
Öyle çabuk uçuyor cnm bnde yapıyordum
(1,118 puan) tarafından
Evet ucuyor
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Hamile iken çok yapıyor dum koku gelmesin diye midem bulanıyor du herşeyden ama şimdi kokulu ev spreyleri var onlarla evi siliyorum parkeler siliyorum koku spreyi var onu sıkıyorum sonra öyle yapınxa zaten onu kaynatmaya gerek kalmıyor ev güzel kokuyor
(1,465 puan) tarafından
Çok tepki aldım sanırım bnde alıcam bnm girişte koridorda var zaten bambu çuruğu kokusu ama koksuu anca üç metrelik yere yetiyor bütün bir eve yaymaz
0 oy
tarafından
Kışın ev havalandırılmaz diye bir kural mı var ben hergün havalandırırım asla duramam öyle 
(1,465 puan) tarafından
Cnm bn havalandırmıyorum mu dedim neden postum yanlış okunuyor ne kadar havalandirsam da duvarlarım küf rutubet ev kokuyor bu yüzden o yöntemi yapıyorum dedim
(1,465 puan) tarafından
Kışın ne kadar havalandırsakta yaz kadar olamaz yazın bnm evde rutubetten eser kalmıyor ama kışın bambaşka bir ev oluyor yazın 24 saat açıktır kapı pencerem buarada ki komşularım her geldiğinde kızarlar bana kapat kız camları diye çünkü bnm kadar onlar havalandırmıyor ama gek gelelim yinede kokuyor
0 oy
(552 puan) tarafından
Tütsü kullanıyorum ben daha güzel 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Rutubetli yerleri silmeyi denesen daha etkili bence 
(1,465 puan) tarafından
Denedim denemez olurmuyum hiç tabiki sonucu faciya rutubet küflü yerler kışın temizlenmez temizledim daha beter oldu çünkü sürekli terliyor duvarlar  nem çekiyor küfü de kuru halinde silince guzel geçiyor ıslakken duvarın içine işliyor ama sen ertesi gün gel görki silmeden önceki halinden beter hale geliyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 217 göst.
10 Mayıs 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Prens annesii (1,718 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 215 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 592 göst.
0 oy
14 cevap 639 göst.
24 Haziran 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu

380,152 soru

11,380,438 cevap

34,870 kullanıcı

...