0 oy
1,321 göst.
Diğer kategorisinde (1,465 puan) tarafından
Günde bir iki defa bir iki kapak cezvede yumuşatıcıyı kaynatıyorum isterseniz içine yumuşatıcı koyduğunuz kadar suda ekleye bilirsiniz bunu bir tek bn mi yapıyorum merak ettim evim güzel koksun diye sürekli yapıyorum malum kış ayı pek havalandıramıyoruz evi artı bnm ev rutubetli bu yüzden bu bnde çok etkili oluyor sanki evi komple temizlemişimde ne varsa evde yıkamışımda ev böyle buram buram kokar

32 Cevaplar

+5 oy
(1,124 puan) tarafından
Gel bizi kanser et biz kanser olmak astım olmak alerjik hastalıklar yaşamak istiyoruz deme haraketi bu 
(1,124 puan) tarafından
Aha bak rutubet te var diyorsun o ikisi de zararlı birde birleşince ne eder insanı beyaz sabunu rendele su ile karıştır eve sık yada beyaz sabun ile yerleri sil hiç olmasa bile get gün mutlaka bir 5 dakika da olsa hava girsin içeri
(1,124 puan) tarafından
Zelal evet çiçeğim bende kullanmıyorum oğlum alerjik tamamen çıkarttık hayatımızdan

Hadi bir iki bişey olmaz denir de her gün günde iki kere diyorsun hiç yapma çiğerlerinize yazık
(1,465 puan) tarafından
He cnm ya maalesef rutubette var bnm bu aralar öksürüğüm vardı bide bu aralara daha çok arttı gırtlağım yanıyor sanki hani böyle vok faxla dumana maruz kaldırsın ya boğazım yanar gırtlağın işte bu aralar öyle acaba onla alakalı mı
(11,217 puan) tarafından
Ben zaten öncedende hep vegan doğal felan alırdım ama sonra dedim ki şart mı onsuz yıkanmıyor mu kıyafet ne gerek var. Kokmasın ılla kokmak zorunda mı kıyafetler diyip tamamen cıkardım canım:)
(1,124 puan) tarafından
Muhtemelen ondan canım rutubet te sabahları boğazda kuruluk sabah çok susama boğazda yanma hissi yapar ikisi karışınca daha çok etkilemiş demekki
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Nasil kanser olunurun cevabi. 
+1 oy
(11,217 puan) tarafından

Eve gaz bombası atmakla es deger zararda:( cığerlerinize yazık

(1,465 puan) tarafından
Ciddi misin
(11,217 puan) tarafından
Valla ac izle bu deterjanların zararlarını youtubeda bırak kaynatmayı kıyafetıne bıle dokmezsın
(4,115 puan) tarafından
Benm kızım alerjik zaten. Deterjan bile kokulu almıyorum
(11,217 puan) tarafından
Bende canım kullandıgım butun deterjan ve  kızmetık urunlerıne dıkkat edıorum
(1,465 puan) tarafından
Bi arkadaş portakal tarçın demiş biride tütsü olmada onlardan deniyim
+1 oy
(7 puan) tarafından
Arkadaşım bunlar kimyasal şeyler şu an anlamıyorsun ama muhakkak çocuklarda alerjik hastalıklar yapıyor.tabii senin bilecegin birşey ama hiç sağlıklı birşey değil ileride çok zararlarını görürsünüz.
(1,465 puan) tarafından
Rabbim korusun bn onların bulunduğu yerde odada yapmıyorum ama kokusu salona mutfağa ve girişe gidiyor onlar baska odada kalıyor ve kapıları kapalı sobalı odada koku yok ama diğer yerler terliyor buz gibi ve rutubet küf oluyor bu yüzden koku oluyor bd o kokudan ötürü mecbur böyle bişey yapıyorum
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Nasıl yapıyon kız anlat hele
(1,465 puan) tarafından
Aşağıda arkadaşın dediği gibi balık yaptığım günlerden keşfim oldu şimdilerde favorim evim kışın rutubetten kokar nem kokar hep cezveye yumusatıcının kapağı ile bir en fazla iki kapak koyuyorum üstüne aynı şekilde yumoşun kapağıyla su bir iki kapak o da ve cezvede kaynatıyorum 2 3 dakika ev buram buram yumoş kokuyor hemen uçmuyor da kokusu
(1,465 puan) tarafından
Şunuda ekliyim o yunuşatıcı dökmüyorum bu arada bitene kadar kullanıyorum zaten hemen bitmez bakıyorum cezvenin dibini tutacak yeniliyorum bni 3 4 gün götürüyor
(2,297 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm denicem bende
(1,465 puan) tarafından
Rica ederim cnm
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Balık yapınca ben yaparım haftada iki kez koku filan kalmıyo diğer günlerde yumoş oda spreym var çok güzel kokar çiçek bahçesi 
(17,659 puan) tarafından
Mavi yumoş lilyum dimi benim o çok güzel yani kalıcı ama çok değil :)))
(1,465 puan) tarafından
Yok kız ne dolaşması o bütün evi sarıyor zaten
(1,465 puan) tarafından
Kaynamaya başladığı gibi altını kıs hemen kayniyor zaten bir kaç saniyede az bişey olduğu için kaynamaya baslar başlamaz altını kıs 3 dakikada ôyle kısık ateşte kaynasın bütün eve yayılıyor kokusu
(6,441 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
(1,465 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Kaynanam yapıyor 
(1,465 puan) tarafından
Gerçekten mi tek değil mişim
0 oy
tarafından
Ben hiç yapmadım canım evimi yaz kış saatlerce havalandiririm sabahları özellikle yataktan çıktığım gibi pencerelere koşarım açarım bir güzel havalandirip kapatirim onun haricinde bambu çubukları var sürekli kullanıyorum evim buram buram lavanta kokuyor 
(13,824 puan) tarafından
Evet bizim de oluyor nefret geldi artık temizlemekte boyamaktan
(1,465 puan) tarafından
Bu yaz bn boyayana kadar tenizleyene kadar canım çıktı tek başına kendim boyadım temizledim şimdi gör tavan duvar küften görülmüyor
(13,824 puan) tarafından
Hergun dua ediyorum ev nasip et diye inşallah gonlumuze göre olur anlıyorum seni kadın için evi önemli hiçbir şey yapamasom gelmyorki zaten
(1,465 puan) tarafından
Amin amin çok amin cnm rabbim duy gör sesimizi bizi gözük fazlasında değil düzgün başımızı sokacak evimiz olsa yeter
(13,824 puan) tarafından
Vallahi öyle bu evi de seviyorum ama işte pisliği olmasa büyük geniş olsa.neye yarar küçük sıcak temiz bir evimiz olsun inşallah
0 oy
tarafından
Doğal aeylwr tercih etm portakal kabuğu yak. Nane yak ..hemde günde iki kere vay anam vay..kimyasal yeterince hayatımızda yokmuş gibi
(1,465 puan) tarafından
Portakal kabuğunu nerde yakıyorsun acaba
(1,465 puan) tarafından
Yani nasıl yapıyorsun bildiğimiz ocakta mı yakıyorsun
tarafından
Evet ocakta. Aşırı da yakmayın hoş kokusu çıkacak kadar.
(1,465 puan) tarafından
Bu hafta alıp deniycem mutlaka teşekkür ederim
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Kızartma yapınca veya ağır bir şey yapınca koku siniyor ister istemez O yüzden dolayı hep bir tencereye bir kapak yumuşatıcı onun üstüne de 2 bardak su mis gibi oluyor var ya öyle güzel kokuyor ki kapıları açıyorum bütün her tarafa yayılıyor koku çok güzel senelerdir yaparım en iyi kötü koku çıkarıcıdır
(1,465 puan) tarafından
Bnm favorim diye bilirim bunaralar çok yapıyorum özellikle malum kışın yaz hibi havalandıramıyoruz birde evim rutubet kokuyor o yüzden yaparım günde bir iki defa
(6,203 puan) tarafından
Ama direkt yumuşatıcı kaynatma canım ona su ekle yani kimyasal olduğu için en azından soğuğunu biraz daha yumuşatır diye düşünüyorum direkt olarak yumuşatıcı kaynatma Hani onu soluduğun için otomatik olarak organlara gidiyor
Cidden yemek kokularına ağır kızartma kokularını o kadar iyi ki
(1,465 puan) tarafından
Yok katıyorum zaten cnm yazdım ya postumda dikkat etmedin mi oraya
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Neyi ne kadar koyup kaynatiyorsun acikca yazarsan bende yapmak isterim canim
(1,015 puan) tarafından
Aaa simdi duydum valla cok guzel binfikir tesekkurler.acaba cocuklara falan bi zarari olurmu?
(1,465 puan) tarafından
Burdaki arkadaşlar ciğerlerine zarar demiş bn sade yapmıyorum su ekliyorum sende yapmak istersen 2 kapak yumusatıcıya 1 su bardağı da su ekle öyle zararı olmaz diye düşünüyorum
(1,015 puan) tarafından
İnsallah olmaz ben ede ona akilirsa o kadar zararli seyler yapiyoruz ki her gun
(1,465 puan) tarafından
O kadar çok haklısınız ki zarara bakarsak bulaşık detarjanı parfüm çamaşır detarjanı camaşır suyu yağ çözücü cif vs hiç bir şey kullanmamamız lazım o zaman
(1,015 puan) tarafından
Aynen canim
0 oy
(669 puan) tarafından
Bende ayda 1 defa fon yaparım özellikle misafir gelcekse onun haricinde sabah akşam evi havalandiririm
(1,465 puan) tarafından
Bnde havalandırıyorum cnm ama havalnadırmak fayda etmiyor bnm eve bastan aşağı salonum küf oldu yataklarıma kadar sıçradı
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Bende sık sık yaparım bekarken de yapardım çok güzel kokuyo bütün evi sariyo kokusu
(1,465 puan) tarafından
Evet dediğin gibi bütün evi sarıyor çok seviyorum öyle olunca özellikle bnm ev için çok daha uygun rutubet hep bnm ev
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Yer sildiğim suya yada toz alırken kullandığım suya yumuşatıcı koyuyorum ben de. Ev iki gün mis gibi kokuyo. Daha kalıcı kokusu. Ama kaynatmayı hiç yapmadm. 
(1,465 puan) tarafından
Yerleri sildiğim zaman çok kaygan oluyor ya ondan katmıyorum artık yer silme suyuna onun yerine mr.muscle yüzey temizleyicinin floral buket olanını kullanïyorum onun kokusunu da seviyorum migrosta var tavsiye ederim
(8,833 puan) tarafından
Deneyeceğim canım inşallah.
(1,465 puan) tarafından
Siz fazla denemeyin bn gibi bnmki birazda mecburiyetten ev küf her yeri ve dolayısıyla rutubet küf kokuyor bu yüzden kullanıyorum
(1,465 puan) tarafından
Yani deneyin ama bnm gibi sık değil :)
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Yoo öyle yapmıyorum sprey şişesinin içine koyup skyrum direk misler gibi kokuyor
(1,465 puan) tarafından
Onu da yapıyordum da bu daha kalıcı oluyor
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Ben sadece balık kizarttigim zaman yapıyorum onu :))
(1,465 puan) tarafından
Bnmde ondan kalma alışkanlığım oldu
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Onun yerine buhur al kız daha etkili kokusu benim annemler hep kullanır çok güzel kokusu var ama bir tık ağır. 
(1,465 puan) tarafından
Buhur medir onunda senden ilk defa duyuyorum
(2,165 puan) tarafından
Eskiden gelen bir koku tarzı bişey işte, aktarlarda yada hac malzemeleri satan yerler de vardır bakarsın, siyah ucu yakılan tarz da yani çubuk gibi yakıyorsun onun dumanıyla heryere güzel koku veriyor
(1,465 puan) tarafından
Tütsü mü acaba dediğiniz
(2,165 puan) tarafından
Aa evet canm aynende o tütsü gibi
0 oy
tarafından
Hiç yapmadım. Yumos pahalı kız niye boşuna kaynatiyon kıyamam ben:))
(1,465 puan) tarafından
Yumoş değil bnmki bulutu kullanıyorum birde bir iki kapak ve üzerine biraz da su bni 3 4 gün götürüyor
0 oy
tarafından
Balık yapında yaparım onu
(1,465 puan) tarafından
Bnde ondan alıştım yapmaya başladım bnm ev rutubetli duvarlar tavanlar küf pencere kapandığı gibi kokmaya başlıyor
0 oy
(4,934 puan) tarafından
Resmen hastalıklara davetiye çıkarıyorsunuz. Bunlar alerjik hastalıkları tetikler. Bize bsey olmuyor diyebilirsin ama simdi değil  bir kac sene içinde  gösterir zararını. 

Asla yapmam camasirlarima bile zor durumsa kalmadikca kullanmam.

Portakal limon tarçın kaynat atma kabuklari kullan.

Yazık günah zehiri içinize çekiyorsunuz.

Evini her gun havalandir bir de lutubet varmış ustelik. Benim evimde olmadığı halde mutlaka hergub havalandiririm
(1,465 puan) tarafından
Havalandırmadığımı kim söyledi bnm havalandırdığôm kadar kimse havalandırmıyordur burdaki evlerin çoğu böyle tavan duvar küf çocuklarım bu küfüde içlerine çekiyor ve sürekli hasta buda onların açısından zarar ne yapabilirim başka
(4,934 puan) tarafından
Kendin demişsin pek havalandiramiyorum diye.
(1,465 puan) tarafından
Kışın pek havalandıramıyoruz demişim bak cnm iyi oku hiç havalandırmıyorum demedik yani altını çizerek tekrar söylüyorum pek havalandıramıyoruz anlaman için de yazın kadar havalandıramayız değil mi çevremin söylediğine göre de bana göre az ama onlara göre ise bn onlardan çok daha fazla havalandırıyorum umarım açıklayıcı olmuşumdur bn kendim demiş olabilirim ama okumakla anlamak arasında fark var

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 215 göst.
10 Mayıs 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Prens annesii (1,718 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 205 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 559 göst.
0 oy
14 cevap 616 göst.
24 Haziran 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,529 cevap

34,777 kullanıcı

...