0 oy
123 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Kızlar sezeryan ameliyat sonrası dikiş olan bölgeye nasıl dokundunuz temizliği nasıl yaptınız ben hiç dokunamıyorum sanki birşey olacak gibi geliyor :(

7 Cevaplar

0 oy
(2,726 puan) tarafından
Sonra derken kaç gün sonra 
(11 puan) tarafından
5 aylık oldu bebeğim mesela
(2,726 puan) tarafından
Oooo canım naptin ya ben orayı kasimaktan hepsini cizmisim neyden korkuyorsun kaynadı gitti o
(11 puan) tarafından
İşte iz olduğu için yani bi korku oluştu maalesef:(
(2,726 puan) tarafından
Benim ki izi bırak keloid skar oluşmuş vaziyette kalın kabarık bir çizgi kaşınıyor dehşet şekilde.  Doktor conturetubex verdi  ama ne fayda
-Reklam-
0 oy
(2,769 puan) tarafından
6 ay sonra dokundum duştan sonra sac kurutma makinasi ile kuruttum 
(11 puan) tarafından
Bende de bir korku oluştu tansiyonum falan düşüyor kötü oluyorum yani nasıl yeneceğim bu korkuyu bilmiyorum
0 oy
tarafından
Yapıstırma mı dıkıs mı
(11 puan) tarafından
Dikiş
tarafından
Benım yapıstırmaydı ertesı gun pansuman yaptım kendım 3 gun sonrada bandaj takmayı bırakmıstım hıc garıp gelmemıstı
0 oy
(1,682 puan) tarafından
Ben bırak ellemeyi bakamıyordum ama 6 ay olmuş temiz tut iç çamaşırın üstüne gelmesin dikkat et birde çok eğilip kalkma ağır şeyler kaldırma 
(11 puan) tarafından
Zamanla geçiyor alışıyorsun de lütfen :)
(1,682 puan) tarafından
Geçiyor kuzum merak etme ama temiz tut dediklerimi dikkate al ilk bir yıl biraz ağrır arada öyle tatlı tatlı kaşınır çok elleme falan :) için rahat olsun geçer inşallah
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Ben 2 kez  16 ay arayla sezeryan oldum.  . Hicbisey olmadı başlarda hic dokunmadm bende ama 
(11 puan) tarafından
Yapıştırma mı olmuştu acaba sizin? Çoğu kişiden yapıştırma diye duyuyorum ama sanırım devlette olduğum için normal dikiş attılar
(8,581 puan) tarafından
Devlette olduysan dikistir cnm.
Ben ikisini ozelde yaptım yapıştırma benimkiler
0 oy
(1,579 puan) tarafından

Lazer dikiş oldu ama içteki dikişleri iple dikmişler . 

Bir hafta sonra dikisim iyileşti tam ortasında siyah nokta gibi bişey fark ettm cımbızla alıyım dedim çektim ki siyah ip geldi sağ iç tarafım da bı sızı oldu megersem ip mis yani düşün ağrım oluyodu ama cesaretmi desem bilemedim
0 oy
tarafından
Kız üstünden 5 ay geçmiş :D ben ertesi gün pandajı çıkarttım duşa girdim. Etrafı falan pis pis batikondu onları temizledim. Her gün duşa girdim dikiş yerimi sabunladım güzelce. Enfekte olmasın diye . 1 hafta sonra dikiş kontrolüm vardı jiletimi yaptım gittim. Çocuğa hep kendim baktım. Beşiğinde kaldırıp tekrar koyuyordum :D benimkilere birşey olmadıysa kimseninkine olmaz. :D ne biçim sıkıyorlar o dikişlerş var ya :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 261 göst.
0 oy
9 cevap 132 göst.
1 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Gulusss (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 290 göst.
7 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busra2607 (305 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 193 göst.
28 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Bebeko (188 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...