0 oy
64 göst.
Diğer kategorisinde (347 puan) tarafından
gerçekten nasıl Biryol izliyosunuz ben elinde kaldım yani her günüm öyle nadirdir iştahla yediği yemek . 

her günüm böyle kızom ye kozım ye doktor kendi haline bırak aç olsa yer diyor ama aç olsa dahi yemiyor inanın

şubatta 4yaş bitiyor 2019 doğumlu ... 110 cmboyu  19 kilo ama hep süt cici bebe 

yatarken veriyorum gün içinde sütvs abur cubur vermiyorum 

ama bilmiyorum kızm yüzünden bir yere gitmiyorum herkes sofrada oturuyor o bize bakıyor aç değilim yemem diyor yemin ederim 1 kase çorbayı yarım saatte anca yiyor.. oda bağıra çağıra 

yemezse vicdanım rahat etmiyor 

kan değerleri normal demir eksikliği yok vitaminszlik yok

kızım yüzünden hep bitkin hep yorgunum kafam hep onda .. canım çok sıkılıyor iyi bir anne olamadm mı diyip nerde yanlış yaptım diyip kendimi yiyorum   

yemeğini için haliyle bazen kabız oluyor ..  

napabilirim balık yağı kullandım yaramadı fayda görmedim pekmez veriyorum ama bilmiyorum kızlar 

3 Cevaplar

0 oy
(4,040 puan) tarafından
Cici bebe nedir bağırmak nedir. Yeni nesil annelerin böyle olması çok garip. Yemek için bagrilmaz zorla yedirilmez yoksa çocukta yeme bozukluğu olur.

Çocuğu dışarı cikarmalisin 3 saat en az oynat eve getir eve glince yemeği hazır olsun öyle yer. 

Sen hiç evden çıkmayınca iştahın oluyor mu. Sen bisküvi yiyip yatınca sabah kahvaltı yapabilir misin. Sen her gün kahvaltıya aynı şeyleri koyup iştahla yiyebilir misin. Çocuklar robot değil ye bak bu senin görevin demek çok saçma. 

Benim bebelerin hiç yemediği dönemler olur gelir başımda vik vik konuşurlar vay bu çocuk niye yemiyor bilmem ne. Kimseyi duymam kendi haline bırakırım.

Doktor doğru söylüyor aç olan çocuk yer
(1,944 puan) tarafından
Yeni nesil anne diye diye yeni nesil anneleri mükemmel olmaya mecbur birakiyorsunuz işte. nedir bu yeni nesil annecilik? Kadin zaten sıkınti yapmıs onu biraz rahatlatsak mi acaba. Ve hakli cocuk yemeyince insan sanki hemen hasta olacak,vitaminsiz kalacak diye kendini yiyor ama ısrar etmeme konusunda ayni fikirdeyim ben de ama herkes ayni değil
(4,040 puan) tarafından
Bu ısrar meselesi genelde boş stresten ortaya çıkıyor. Ben de düzen temizlik konusunda yaşadım aynı şeyi şimdi kendime kiziyorum. Yeni nesil anneler bana göre eskinin yanlışlarını yapmayandir.. mükemmel olan değil. Eskiden hem ev temiz olacak hem de çocuk besili olacak anlayışı vardı şimdi ev dağınık çocuk zayıfsa gelir de konuşurlar. Ben ev dağınıklığı yüzünden çok yüklendim bu çocuklar niye dağıtıyor diye sonra kendine gel bunlar çocuk bir de onların gözünden bak dedim. İşte yeni nesil anne bunu yapar mükemmel olmaz. Mükemmellik eskiler için gecerli
(1,944 puan) tarafından
Cici bebe yedirme konusunda soylediğinizden yola çiktim ben de veriyorum cici bebe evet bir faydasi yok bunu biliyorum ek olarak gayet vitaminli yiyeceklerde veriyorum. 14 aylik oğlum var ilk ek gidaya geçtiğimizde o kadar okudum ki yok bu zararli yok bu zararli diye ne yedirsem çocuğa vicdan azabi duyuyordum ama biraktim suan. Tabiki eskiyle kiyaslanamayacak bir dönemdeyiz her konuda ama ben mesela çayin içine ekmek içi doğranilarak büyütülmüşum annem olmadiğindan suan bir sıkintim yok gibi:) bizler yapmayalım tabiki ama cokta kasmayalim bu bize zarar ayni evin surekli toplu olmak zorunda olmamasi gibi. Biraz rahat olmak lazim birakmaniza sevindim cok cabuk buyüyorlar yarin odalarindan çikmayacaklar
-Reklam-
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Serbes bırakcan cnm sen üsteledikçe oda yememekte ısrar edicwk bütün  değerleri güzelse sıkıntı yok demektir  ben oğlumu serbes bırakıyorum birde sana önerim cici bebe verme bırak onu onu bırakırsan yemeğe yönelicektir  benim oğlumda 4 yaşına girecek ısrar etmem acıkınca istiyor getiriyorum yiyor 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ac ac gezıyor yemıyor verdıklerımı gerı cıkarıyor yemeyen yemıyor bacm acımda demıyo miğde kücülünce kabul etmıyo hissetmiyo bı yerden sonra.Balık yagı aldm uc ay kullandık sukur kılo aldırdı ıkı kılo aldı hala duzelmedı yemesı ama baya fark ettı ona ragmen ıkı kılo aldı sukur hastalıkalrdanda koruyor hasta etmedım pek.dun patayes kzıartması yedı onunla duruyo desem yemınle daha bısı yemedı dunden berı bezı kupkuru hıc almadm daha 
(347 puan) tarafından
kaç yasında
(2,705 puan) tarafından
16 aylık1 canm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 58 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Sevims0022 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 71 göst.
1 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif gunes (896 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 230 göst.
21 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Huysuz Prenses (1,446 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Burcu21 (299 puan) tarafından soruldu

379,134 soru

11,349,200 cevap

34,814 kullanıcı

...