0 oy
94 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba biraz uzun olucak ama önemli bir konu yardımınıza gerçekten ihtiyacım var  geçen gün eşimin polikistik yani doğuştan böbrek kisti olduğunu öğrendik  taş falanda var tansiyonu düşmeyince doktorda öğrendik eşim 24 yaşında ben 21 ve yeni öğrendi hayatımın şokunu yaşadım resmen oda tabi kalitsalmis annesinde da var kayinvalidemde onun annnesinde falan gidiyor yani genetik kardiyoljiye gittik böbrek ultrasonunda belli oldu bunlar tansiyon için böbreğe zarar vermeyen ilaç verdi fakat eşim günlerdir kullanmasına rağmen tansiyonu sürekli yüksek düşmüyor nefroljiye gidicez randevu yok iç hastalıklarında böyle bu hastalığı olan veya bilen çevresinde olan varmı korkuyorum açıkçası buarada aylardır çocuğumuz olmuyor acaba bu yüzden diye düşünmeye başladık bu ay yumurtlama testi kullnıyorum bu ayda olmazsa detaylı bir kontrole gidicez ikimizde ama sizden rican lütfen bilgisi olan yardımcı olsun moral versin bana yani 24 yaşında 15-16 tansiyon hiç iyi değil diyor tüm doktorlar tansiyon nasıl düşer napabiliriz bu hastalıkla ilgili bilgisi olan vardır inşAllah her  şeyi denedik ama düşmüyor biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim

3 Cevaplar

0 oy
(590 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun yani bı bilgim yok maalesef ama düşmüyorsa acile gidin derim randevu bulana kadar
(3 puan) tarafından
Doğrusu acile de gittik ama büyük hastanede olduğu için nefrolji bölümü ilk gittiğimiz hastanede yoktu aklımıza da gelmedi açıkçası iyiki dediniz aslında acilden giriş yapsak bakarlar belki randevu yok çünkü iç hastalıklarına gidip onun yönlendirmesi gerek sistem nefroljiye direk randevu vermiyor iç hastalikakrinda da rsmdveu yok en iyisi öyle yapmak inşAllah muayene olabiliriz çok sağolun
-Reklam-
0 oy
(3,573 puan) tarafından

Yani burda soylerizde adama böbrek hastası iyi gelirmi gelmez mi Allahu alem.

Birde şu konu çok dikkatimi çekiyor RANDEVU BULAMİYORUZ! çünkü can sikintisindan hastane hastane dolaşan o kadar zoptrik varki onlar yüzünden gerçek hastalar mağdur oluyor kul hakkima giriyorlar
Misal benim görümce yesadufi olarak psikoloji bölümüne gitmiş ve yatış istemiş 20 gün yattı sırf keyfine yazık günah ya şu insanlarin hakkına giriyorlar
Rabbim şafi isminin yüzü suyu hürmetine şifa versin kardesim
(3 puan) tarafından
Söyledim eşime olur derse sabah erkenden gidicez inşAllah
(3,573 puan) tarafından
İnşaallah canım ilerlemesin
(3 puan) tarafından
Valla şuan iki böbrek de kist var doğuştan varmış zaten ama biz yeni öğrendik iyi huylu mu yoksa ilerlemiş mı falan onlara bakmicam sanırım ama önce dedik tansiyon düşsün biraz öyle gdieriz ama yok düşmüyor ilaçta yan etki yapıyor mecbur gidicez doktora ama belki dedim yaşaan vardır yada bilen ne yapılabilir öneri vs diye sormak istedim ama henüz bilen çıkmadı ‍♀️
(3,573 puan) tarafından
Tansiyon için yeşil çay olur limonlu dahada güzel olur aslan pençesi olur ama işte bobrekler sıkıntı denersin birde birşey olur o vebale giremem
(3 puan) tarafından
Sağolun yarın sabah çok şükür randevumuz var bakalım inşAllah çok büyük sıkıntı yoktur varsada sabredip dua edicez yapicak bisey yok hayırlısı bakalım rabbim şifa bekleyen herkese şafii ismiyle şifa nasip etsin inşAllah
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Gerçekten çok üzüldüm rabbim şifa versin canım 
(3 puan) tarafından
Amin çok sağolun

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 451 göst.
22 Mart 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melek mina (311 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 146 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Minily (401 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 191 göst.
0 oy
5 cevap 161 göst.
8 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde HASRETiM160121 (2,297 puan) tarafından soruldu

378,105 soru

11,317,024 cevap

34,762 kullanıcı

...