0 oy
353 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,226 puan) tarafından
6 aylık olmaya 5 gün var 6.500 kilo ☹️ doktor zayıf dedi sizin kaç kilo idi 6 aylıkken 

22 Cevaplar

0 oy
(6,151 puan) tarafından
Benim oğlum 8.500 kiloydu o aylarda ama yaşıtlarından öndeydi doktor da öyle söyledi 6.500 e niye zayıf dedi ki bana normal geldi 
(7,226 puan) tarafından
Bilmiyorum ki düşük dedi kan verdik
(775 puan) tarafından
Kiloyla beraber attığı boyada bakmak lazım canim boyu iyi arttiysa sorun etme bence boy atımı da düşükse sütünü yaglandiracak şeyler ye altı ay olmuş ek gıdaya basla
-Reklam-
0 oy
(7,226 puan) tarafından
Kizlarrrerrrree3errrrrrr
0 oy
tarafından
Kuzum zaten doktor demıs zayıf dıye sımdı yazanların cogu daha kılolu olucak canını sıkıcaksın 
(7,226 puan) tarafından
Tek meme alıyor zaten ☹️mamada aliyorduu
0 oy
(6,687 puan) tarafından
Kaç kilo doğdu ki
(6,687 puan) tarafından
Olur olur ek gıdaya başladın mı ek gıda da çok kızlı kilo aliyolar
(7,226 puan) tarafından
Başladım kuzum
(6,687 puan) tarafından
İyi bacım patates kilo yapiyo bi de pirinç unu ver Muhammed'e de doktrolar iyi diyodu bi kaynanamlar begenmiyodu bende gün içinde hep sağlıklı şeyler yedirdim ıspanak pırasa havuç ceviz pekmez yoğurt falan akşamları yatarkende ya pirinç unundan ya irmikten muhallebi yaptım içine evde ne meyve varsa elma armut muz çoğunlukla koydum yedirdim baya gözle görülür kilo aldı dene istersen ben ekmek bebe bisküvisi falan vermedim hic zararlı diye aha 9 aylık olcak nerdeyse kendim yapcam yarın onu vercem böyle kilo almasının tek sebebi pirinç unu ve irmik muhallebisi oldu doktolar tavsiye etmiyo ama mecbur kalıyoruz işte
(7,226 puan) tarafından
Deniyim cnm çok teşekkür ederim ❤️☺️☺️❤️❤️
(6,687 puan) tarafından
Rica ederim kuzum ne demek ❤️
0 oy
tarafından
Hiç hatrlamıyorm canm ya benm kızım 2 yaşında 
(7,226 puan) tarafından
Anladım cnm
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Bence kilosu gayet iyi benim 9 aylık kızım da 8 kilo eğer bebeğin hareketliyse sağlığı da yerindeyse kilosuna takılma her çocuk farklı gelişim gösterir 
(184 puan) tarafından
Benim kızım d 9 aylık 8 kg doğum kilosu nedir bebeğinizin
(7,226 puan) tarafından
Ay nebilim ya korkutu Dr tuhaf konuşunca
(1,070 puan) tarafından
Bazı doktorlar korkutuyor öyle maalesef sen gönlünü ferah tut
(1,070 puan) tarafından
Benim kızım 2855 doğdu
0 oy
(119,017 puan) tarafından
şimoş onden gidiyo hep ama dogum kilonuz neydi sizin
(7,226 puan) tarafından
3 kilo cnm
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Doğum kilosu ilede ilişkili oluyor ,biraz az gibi kilosu bebeğin , doktor en iyisini bilir kilo artışı dahada olmazsa doktorunu dinle canım 
(7,226 puan) tarafından
3 kilo doğdu cnm mama + anne sütü alıyor ama
0 oy
tarafından
Doktor zayıf dediyse zayıf demek canım bana da zayıf geldi biz kızıma zayıf diyorduk o aylarda 8-9 du galiba 
(7,226 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(1,030 puan) tarafından
6 aylıkken 6.200 dü ama boyu uzundu şuan da 20 aylık 12 kilo normal bence yemesi içmesi daha önemli hem.. kilosu değil  zayıf olsun sağlıklı olsun boyu normalde tamam 
(7,226 puan) tarafından
Orası öyle canım
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Baktım şimdi, 7 kiloymuş. Hemen hemen aynı. Bize normal demiş ki kan falan alınmamıştı.
(7,226 puan) tarafından
Bizden aldılar ya bide tuhaf tuhaf konustu
(2,119 puan) tarafından
Özel hastane doktoru mu sizin ki?
14 aylıkken hastaydı özele gittik, boyu 2 cm geri kilosu  2,3 kilo geride demişti. Üst sınır istiyor onlar, üst sınırın altında olunca zayıf diyorlar. Umursamadım açıkçası. Persentil tablosuna bakıyorum ortalamada çıkıyor hep.
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kiloya değil sağlığına bak kuzum
(7,226 puan) tarafından
Ay ne bilim ya tuhaf tuhaf konuştu Dr
0 oy
(213 puan) tarafından
Benim çocuk 4 aylık 6850 bana bile zayıf dedi mama ver dedi ne dediklerini bilmiyor bazı doktorlar bebek boy kilo gelişim tablosu var oraya bak ona göre karar ver cnm
(7,226 puan) tarafından
Bn mama da veriyorum cnm
(213 puan) tarafından
Yetmediği yerde tabiki verebilirsn ama bir ayda 500 Gr almış diye bir bebeği anne sütünden mamaya istemezsin cnm yani demem her doktor her şeyi doğru Bölcek diye bsey yk
0 oy
(12,467 puan) tarafından
Canim Defne 7 aylık 7200du en son. 6 aylıkken seninki gibiydi  çok vahim değil 

Kilo almıyor diye 4 ayda mama takviyesi istendı 

Sağlıklı olsunlar da kilo önemli değil 
(7,226 puan) tarafından
Orası öyle cnm
0 oy
(3,506 puan) tarafından
Artık ek gıdaya başlamışsındir verdiği tarifi var alerjisi yoksa yumurtaya bir tane yumurta sarısı üç dört tane bebek buskivisi yarım muz labne peynir zeytin ezmesi pekmez karıştır her sabah kahvaltısını bu şekilde yaptır farkı görürsun yazın oğlum hastalandı kilo alamadı hatta vermişti bu tarifle kilo aldi
(7,226 puan) tarafından
Yumurtaya alerjisi var cnm ya
(3,506 puan) tarafından
Yumurtasız yap o zaman canım
(7,226 puan) tarafından
Tamam cnm teşekkürler ❤️
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Aşkım üzmek istemem ama gerçekten düşük. Doktorun sana önerdiği bişey var mı ? Benim kızım 6 ayllikken kaçtı bilemem ama her ay boy kilo takibi yapardım hep de ideal Aralık'ta cikardi. 
(7,226 puan) tarafından
Suanlik yok cnm kan verdik persembe tekrar gidicez ona göre birşey der herlade
(1,369 puan) tarafından
Tamam sıkma canini ya çocuk bu ek besine geçti mi kilo alıyorlar zaten. Sonuçlara göre doktorunla bir yol cizersiniz ❤️
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Benim kızımda zayıf 6 aylıkken 6.500 kiloydu şuan 2 yaşında 11 kilo 
(7,226 puan) tarafından
Anladım canım
(1,371 puan) tarafından
Kiloya çok takiyordum ama artk takmiyorm konuşması herşeyi yaşıtlarından önde gidiyor masallh sağlığı yerinde olsun yeterki
0 oy
(394 puan) tarafından
Canım bu aydan sonra diş  çıkarma hareketlenme dönemi ya bebekler daha çok kilo veriyor. Şuan için kilosu normal ama hareketlenme zamanı daha zayiflicak o yüzden demiştir doktor. Sen gece beslenmesinede ağırlık ver biraz ek gıdaya gectin pekmez peynir patates bunlar kilo yapar 
(7,226 puan) tarafından
Tek meme alıyor+ mama
Dediklerinide vereyim cnm teşekkürler ❤️
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Oğlum 7500 fu ek gıda yemiyor mama içmiyor sadece anne sütü alıyordu kansızlık çıktı şimdi 16 aylık 10 kilo
0 oy
(912 puan) tarafından
Sen adet oldun mu geçen postta olmadım demiştin merak ettim 
(7,226 puan) tarafından
Oldum cnm :D
(912 puan) tarafından
Gözün aydın ben daha olmadım da merak ettim :))

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 127 göst.
0 oy
3 cevap 88 göst.
5 Kasım 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,041 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 131 göst.
13 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,041 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 153 göst.
25 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Prensimibekliyorummm (196 puan) tarafından soruldu

377,383 soru

11,293,359 cevap

34,711 kullanıcı

...