0 oy
305 göst.
Diğer kategorisinde (438 puan) tarafından
Kızlar acil sorum var menüm farklıydı ama esim ve kuzeni konuşmuş balık yapalım demişler bu akşam misafirliğe gelecek eşiyle biz pek balık yemeyiz ayda yılda bir balık ve salata dışında aklıma bir şey gelmiyor sizler balık menunuzde yanına daha neler ekliyorsunuz ne gider ?? Yazarsanizda memnun olurum acil işim, kızımla hastanelerden geldik evi temizledim gelir gelmez balık temizlendi yemek yapmaya baslicam birazdan yazamicam sadece önerilerini okuyabilirim müsait bir zamanda tek tek cevap verebilirim inşallah :) Teşekkürler şimdiden:) 

29 Cevaplar

0 oy
(13,821 puan) tarafından
Biz çorba yapariz 
(438 puan) tarafından
Balıktan önce çorba yapıp vereyimmi ki bende :))
(13,821 puan) tarafından
Ee baliktan önce bir çorba içilir yani bolca salata ve balık başka bilmiyorum☺️☺️
(438 puan) tarafından
Sağol gülüm :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mantar varsa fırında kaşarlı yapabilirsin ve mercimek çorbası 
tarafından
Porsiyonluk alıyoruz biz genelde herkese bir tabak ayrı ayrı veriyoruz hamsi falansa herkese birer tava şeklinde
(438 puan) tarafından
Heee bizim duzceliler tepsiye koyalarlar herkes alır içinden :D :D
tarafından
Biz genelde eşimle ikimizsek öyle yaparız
(438 puan) tarafından
Bu sefer bende 3 servis tabağına koydum :)
tarafından
İyi olmuş canım kim nasıl isterse öyle yer
0 oy
(775 puan) tarafından
Bulgur pilavı yakışır balığa biz yaparız ❤️
(775 puan) tarafından
Normal bulgur pilavlı ben sade balıkla doymam ekmekte pek yemek o yüzden yanına biraz daha tok tutsun diye bulgur yaparım ayyy sözde diyet yapıyorum pehee:))))
(438 puan) tarafından
Maşallah bu gidişle daha alıcaksın :D :D  inşallah istediğin kiloya ulaşırsın bende yiyip yiyip kilo almayanlardanım :D
(775 puan) tarafından
Yaaaaa deme kizzz öyle sjsjsjjs almam inşallah akşama bı bitki çayı işi bitirir:))))
(438 puan) tarafından
Emaaann üç günlük dünya ye iç :)
(775 puan) tarafından
Ahahaha ❤️❤️
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Öyle bir şey ki yanına hiç bir şey de gitmiyor ya bunu bende çok düşünürüm:) mercimek çorbası yap bence. Bişey daha olsun dersen pilav yapabilirsin boool da salata varsa tamamdır.
(438 puan) tarafından
Mercimek aklımdan geçti az önce :D mercimek çorbası yapıyım bariyaa kuru kuru balıkla salatayı öylece koymak istemiyorum:D
(1,752 puan) tarafından
Biz eşimle tek öyle yaparız ama geçen amcası gelmişti bende senin gibi öylece kaldım kuru kuru napacam diye :) çorba yapmıştım.
(438 puan) tarafından
Bende yapacam tavsiyeleriniz üzerine teşekkür ederim kalkıp basliyim :)
0 oy
tarafından
Patates kızartması güzel olur yanına
(438 puan) tarafından
Öylemi yapıyorsunuz kız valla balık yemedigimiz çok tuhaf geliyor bana bunlar:D
0 oy
tarafından
Çorba yapılır bizde sadece, ama restoranlarda kaşarlı mantar falan da getiriyorlar o da çok yakışıyor balığa 
(438 puan) tarafından
Mantarım yok :(((  çorba yapsam iyi olur herkes öyle yazmış
0 oy
(7,675 puan) tarafından
Mercimek veya tarhana çorbası yaparız biz 
(438 puan) tarafından
Herkes çorba yazmış çorba yapıyım ben bari teşekkür ederim:))
(7,675 puan) tarafından
Rica ederim afiyet olsun ☺️
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Canm dırek mercimek çorbası ver bırde bızz mısır ekmegı cok kullanırız balıkların yanında cok guzel gıdıyor doyurur bı balık ya sala da varmş yeter
(438 puan) tarafından
Herkes çorba yazmış çorba yapıyım bari teşekkür ederim:))) mısır ekmeği uğraştırır şimdi beni çıkmışlardır belki :/
0 oy
(2,805 puan) tarafından
Mercimek çorbası yaparım canm bide brokoli haşlarım üzerine sarımsak limon tuz su yağ karışım yaparım onu dökerim çok güzel olur bide mor lahanayı doğrarım bol limon ve tuzla  yumuşayana kadar elimle ovarım tavsiye ederim canm 
(438 puan) tarafından
Sağol bidenem çok teşekkür ederim :)) çorba yapıcam herkes öyle yazmış :)) sana bişey diyimmi hayatımda brokoli yemedim :/ mor lahana var o dediğini yapabilirim :)
(2,805 puan) tarafından
Brokoliyi kesinlikle sarımsaklı dene çok seversin
(438 puan) tarafından
Denicemmm merak ettim :)) teşekkür ederim :))
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Önden mercimek çorbası yapıyorum ben salata 2 çeşit koyabilirsin Mesela biri havuçlu turplu kıvırcıklı salata, diğeri de roka maydanoz dereotu vs. Turşu da koyabilirsin balıgın yanına da başka yemek gitmez ya
(438 puan) tarafından
Çorbada yaptım kız iyi ki yapmışım eşi balık yemiyomus bende yemedim corbayla doyurduk karnımızı :D
(25,224 puan) tarafından
Ahahah iyi olmuş :)
0 oy
(15,976 puan) tarafından
Balığın yanına pek bisey gitmez ya turp varsa doğra tere roka falan öyle işte. Humus yapabilirsin meze olarak 
(438 puan) tarafından
Valla bende öyle düşünüyodumda çorba yapmışım iyiki eşiyle ben balık yemedik corbayla doyduk :D
0 oy
tarafından
Mantar sote bol rokalı limonlu salata mercimek çorbası balık canım miss q
0 oy
(7,001 puan) tarafından
Mercimek çorbası yap kola alın yeter üstüne de tatlı helva güzel olur 
(438 puan) tarafından
Helva diyince irmik helvası geldi aklimat canım çekti gece gece :((( çorba yaptım. Patates baharatlayip fırına attım sumaklı salata yaptım acı biber turşusu salatalık turşusu soğuk çayımız vardı Allah bereket versin :D
(7,001 puan) tarafından
Afiyet olsun canım rabbim Halil İbrahim bereketi versin irmik helvası bak benimde canım çekti zaten karnım aç
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Yemekhanede balık salata ve mercimek çorbası verilirdi. Gözümde bundan daha güzel bir üçlü yok ejsjejejej
(1,369 puan) tarafından
Ay kötü olmuş bu. Bizim.evde de eşim temizler :D yemek isteyen bunu da yapsın bı zahmet sen pisiriyorsun zaten
(438 puan) tarafından
Vallaya tinsinme olayımı hafife alıyor yalvardım valla tiksiniyorum napiyim hatta o temizledi ellerini yıkadı gitti çıkan çöplerini kedilere veririm diye leğenden poşete koyarken bile öğürdüm yarım saat koştum lavobaya elimi yüzümü yıkadım o derece yani bunu bile bile bu şekilde davranması zoruma gitti bide sırf balım temizleyemiyorum diye işittiğim lafları bı duysan ağladım en sonunda :(( eşimle ben aynı şehrin farklı koylerindeniz sanki sosyetesin alt üstü köyde büyüdün gibi laflar etti çok zoruma gitti köyde büyüdün ama köyde büyüdün diye illa yapmamı gerekiyor tabuklarimiz vardı mesela ama şuan bitane yeni doğmuş civcivi bile elime alamam :(
(1,369 puan) tarafından
Aman erkek kafası işte ya. Bence o köyde büyümüş diye anası gibi etrafındaki kadınlar gibi cevval birşey bekliyor. Yani yapamıyorum diyorsun neyini ispat etmen gerekiyor ki. Bilmiyorum ben böyle şeylere hiç gelemiyorum. Bak ben eşimin gazabından korkarım.melek gibi olduğu halde. Kötü söz söylemem sesim yükselmez küsken bile ben onu ihmal etmem yemeğini suyunu çayını. Ama bir iki kere annem gibi şöyle yap şöyle ol dedi en sonunda patladım. Ben senin annen değilim dedim. Normalde sesim çıkmadığı için herhalde ciddiye aldı sonunda bir daha annesiyle kiyaslamadi. Yani gercekten gördükleri şeyi bekliyorlar bizden.. keşke bizi böyle.l kabul edebilseler
(438 puan) tarafından
Aynen öyle sanırım canımyaaa.. Ben bunlarla çok karşılaşıyorum malesef kayınvalidemde öyle otururuz ben onu yiyemem derim mesela biridevniye kız bişey yok onda der kayınvalidemde şimdiki gelinler kibar ya falan diyip dalga geçer
(1,369 puan) tarafından
Aman en müthiş onlar herşeyin en iyisini bilirler en doğruyu yaparlar. Boşver ya ne takıyorsun
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Ben balığın yanına patates de kizartirim balıkla patates birbirine çok yakisir
(438 puan) tarafından
Yaptım valla biri yorum yapmis patates kizart diye patatesleri kızartmalık kalın şekilde doğradım baharatların attım 200 dereceye :D güzel oldu artık öyle yaparım :D
(1,104 puan) tarafından
Aynen bende firinliyorum genelde  güzel oluyor
0 oy
(6,724 puan) tarafından

çorba yap canım :)

(438 puan) tarafından
Yaptım iyi ki yapmışım eşiyle ben çorba yedik sadece:D
(6,724 puan) tarafından
Afiyet olsun☺️
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Annem hep pilav da yapardı. Mis gibi de giderdi valla
0 oy
(17,758 puan) tarafından
Mercimek çorbası tatlı istersen pilavda olur
(438 puan) tarafından
Mercimek çorbası yaptım tavsiyeleriniz üzerine iyiki yapmışım eşiyle ben çorba yedik sadece :D
(17,758 puan) tarafından
:D jahahahah afiyet olsun
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Kuş uzumlu tarçınlı pirinç pilavi
(438 puan) tarafından
Hiç yapmadım laa tarif verirmisin bana .. :)
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Çorba şalgam çay yeter bnce 
(438 puan) tarafından
Şalgamı bir türlü sevemedim içermisiniz kız :)
(1,391 puan) tarafından
Ayyy acılı bayılırım sjsjajaja

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 73 göst.
14 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde ...... (646 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 293 göst.
11 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Esra_esra (2,581 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 107 göst.
7 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ceren12 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 519 göst.
23 Aralık 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,689 soru

11,366,027 cevap

34,846 kullanıcı

...