0 oy
747 göst.
Aile kategorisinde (2,103 puan) tarafından
Kızlar ben yeni evliyim 8 haftalık hamileyim. Kaynanam bir gün bile bana nasılsın diye sormadı 1 kere evimde dip bucak temizlik yaparken yardım teklif etmedi ki zaten istemiyorum çünkü kocama teklif etmiş Ben kabul etmemişim gibi davranıyor diyormuş ki ben yard km etmek istiyorum evimin düzenine ne karışıyorsun der kızar bağırır diyor  fakat bana da ikimiz tekken diyor ki ne var canım sandalyeye çık tavan sil oğlunun yanında bu söylediğini söyleyince ben kapını çaldım sen açmadın diyor ama yemin ederim ki duymadım sabaha uyanmak nasip olmasın kş kapımın çaldığını duymadım 

Neyse haliyle elimde annem yapmak istiyor senden korkuyor diyor sadece bu da değil 24. Haftamda eşimle onun yüzünden çok büyük kavga ettik ayrılma eşiğine kadar geldik tansiyonum 19/9 oldu hastanelik oldum ama o evinde bacak bacak üstünde oturdu haberi bile olmadı yüzüme hakaretler etti eşine neden söylemiyorsun derseniz söylüyorum annesine bağırıp çağırıp küsüyor ama sonra bana senin yüzünden diyor 

Yanıma anneler geldi 2 günlük o sırada bebek yatağı kuruldu nevresim takımı takıldı neyse dün elinde diktirmiş nevresim takımı çıktı geldi diyor al yatağa şer bunları insanlar bunları görsün gelen giden çok olur ama var nevresim takımı çok umursamadım açıkçası 

Sürekli olarak inşallah oğluna benzer güzel olur ben laf söyleyşncr erkek bebek çirkin olur gibi şeyler söylüyor sen cahilsin bilmiyorsun sen bakamazsın tarzı şeyler yok emzir saçların dökülsün gibi laflar artık psikolojik olarak bebeğime yetememekten korkuyorum istemsizce eşim son lafları bilmiyor söylesem ne olacak söylemesem ne olcak diyorum sms patlamaya az kaldı da 

15 Cevaplar

+1 oy
(2,411 puan) tarafından
Boşver evin ayrı muhatap olma ne derse he he de yapma sms anlamadığım şu 8 haftalık mısın 24 mü
(613 puan) tarafından
Bende buraya takıldım agshsh
(2,688 puan) tarafından
Bende 8 aylık veya 28 haftalık dicekti eksik kelime oldu:)
(2,103 puan) tarafından
Ay çok özür dilerim o an yanlış yazmışım 33 haftalık 8 aylık yerine haftalık demişim
-Reklam-
+1 oy
(8,909 puan) tarafından
Eşini hiç karıştırma fistekleme sakın azcık aklını kullan kayinvaliden geldiği zaman esinin aman yaninda annem canım annem diyip yıkama yağlama yap esin görsün mutlaka ama esin yokken lafın altında kalma oku canını ses kaydı al ama o arada kayinvalidenin söylediklerini katinvaliden nasilsa eşine sikayet edecek durur mu o sikayet edince sende ben öyle bisey yapmadım bilmiyor musun onu ne kadar çok seviyorum canım annem diyip el üstünde tutuyorum niye böyle yapıyor bana diye üste cik ama asla sen sikayet etme eşine  esinin yanında iyi davran o yokken bas yaygarayi çok ileri giderse bak ben ona canım annem diyorum o bana neler diyor bu zamana kadar sana hiç bahsetmedim sen kötü olma aranız bozulmasın diye ama bak de dinlet kayıtları sonra otur koltuğuna çayını kahveni al senligi seyret azcık kafasını kullansa şu gelinler kaynanayi saf dışı etmek aslında hiç zor değil:)))
(2,103 puan) tarafından
Kocamın yanında söylediği şeylerde var kızkmca kocam ki kulakları ile duyuyor o an ağlayaıp ben öyle demek istemedim diyor elimde tamam diyor
(8,909 puan) tarafından
İşte o anlarda bisey deme tepki verme hani derler ya her doğru her yerde söylenmez diye Bi süre 3 maymunu oynayıp ömürlük rahat etmek gerekir
(2,705 puan) tarafından
Egitmen şeytan besmele cekmeye geldı kız khghjkllgvk super akıl heralde ben hıncımdan yaygara cıkarırdım malım
(8,909 puan) tarafından
Estağfurullah ya :))) yaygara çıkarılacak yer zaman hemen olmamalı herseyin Bi zamanı var öfkeyle kalkan zararla oturur bazen pusuya yatmak avini bekleyen tilkiyi öldürmek demektir ;))
(2,705 puan) tarafından
Ayakta alkışlıyorum❣️
0 oy
(22 puan) tarafından
Hicc muhatap olma kaale aldıkça üzerine gelir 
(2,103 puan) tarafından
Olmuyorum kapımı her gün çıkıp tabak tabak biletler getiriyor mesela dün  kaynamış patates getirdi yarısını ben yedim diyor yarım patates getirmiş yani ve o an kocamla bişey konuşuyorduk kapıyı duymamışız müsait değildik sonra fark ettim açtım bide azarlıyor sanki niye açmıyorsun diyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Neden bu kadar sevmiyor seni neden korkuyor laf edicen diye bide bu açıdan düşündüm okurken. 
tarafından
Hangi açıdan düşünsek de hamile bi kadına sen bakamazsın cahilsin emzir de saçın dökülsün denmez..
(25,224 puan) tarafından
Denir demiyorum. Neden bu kadar sevmiyor olabilir diye merak ediyor insan. İllaki sebebi vardır.
(2,103 puan) tarafından
5 çocuğu var içlerinde benim kocama düşkün her şeylerinde kocam var kuma gibiyiz sanki o en azından öyle düşünüyor sevmeme sebebi ise şu açıkçası ben üniversite okudum tek okuyan benim ilk gelini ortaokul mezunu kolayca kandırdığı ele geçirdiği birisi Doğulular ama ben değilim sülaledeki herkes kapalı brn değilim brn sürekli bana kapanmak ile ilgili mobing yapıyor kendince kocamla dışarı çıktım hemen arkamızdan nereye diyor birde brn sevmem öyle kaynana elti akraba oturayım seviyorlar onlarda bans çay içmiyorum diye gerizekalı ***** değişiksin dedi yüzüme
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Manyağa bak emzir saçın dökülsün ne be dengesiz ay yardım alması lazım şizoya bağlamış hepten 
(2,103 puan) tarafından
Öyle beddua mı etti dua mı küfür mü belli değil sadece onlarda değil çay içmiyorum diye Yüzüme gerizekalı ***** ***** değişik dedi
(2,651 puan) tarafından
Cidden değişik bi modelmiş canım hamile insansın yani herşey kokar bu dönemde içemezsin yiyemezsin çok doğal
(2,103 puan) tarafından
Normalde de sevmiyorum içmiyordum diyorum kansızlık yapıyor doktor içme dedi diyorum diyor sen doktorları dinleme geride kalırsın
0 oy
(27 puan) tarafından
Kendi oğulları evlenince değerleniyor kendilerini orda ispat etmeye çalışıyorlar.  Anneliği de kullanıyorlar ruh hastaları sözünü direkt ona söylemekten çekinme.  
(2,103 puan) tarafından
En büyük oğluna evlensin diye muska yaptırmış hayatı derdi imanı oğullarını evlendirmek evlenınce oğulları otomatik olarak kötü oluyorsun o değilde şimdi artık şeye başladı Kürtçe bir şekilde oğluna beni şikayet etmeye başladi ben anlamıyorum ya nasıl olsa
(27 puan) tarafından
Böyle salakça işlerle uğraşanlardan ne hayır beklenir ki zaten.  Umursamayıp keyfine bakınca ikiye bölünüyorlar. Nanik yap geç.
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Mesafe koyabilirsin anlaşamıyorsunuz zaten anladığım kadarıyla 
(2,103 puan) tarafından
Aynı apartmanda yaşıyorum oğlu gelinceye kadar kapımı çalmıyor zaten oğlu gelince geliyor bunları yspıyor
0 oy
(9,211 puan) tarafından
Başlığı okuyunca şey geldi aklıma; 

-hepinizden nefret ediyorum ama tek başıma da canım sıkılıyor :Dhdh
(2,103 puan) tarafından
Ben tek kalmayı severim öyle değil jsldkdldkdlnd mesela çok zoruma gidiyor dün kocamla da söyledim böyle şaka ile karışık annesine anne baba demek istemediğimi onda bana deme ben senin annene babana myle demiyorum istemiyorsan deme dedi sence söylemesem nasıl olur
(9,211 puan) tarafından
Şimdiye kadae anne baba mı diyordun? Öyleyse biraz tuhaf kacabilir. Şey yapabilirsin hitapsız konus. Sen de mesela. Anne bugün nerye gittin değil de sen bugün nerye gittin de kaynanana. Ben önceden öyle yapardım artk gorusmuyoruz. Esin neden sizinkilere anne baba demiyor
(2,103 puan) tarafından
Demiyor kendi annesine babasına bile anne baba demiyor hiç de demedim gerçi o da öyle ama annesi çok zorladı öylelikle dedim ama inan ki söylemek istemiyorum her anne dediğimde kendime kızıyorum
(9,211 puan) tarafından
Deme canım hitapsız konus. Kendi anne babasına dememek de ilgincmis :D
(2,103 puan) tarafından
Öyle yapıcam teşekkür ederim bu arada
0 oy
(7,192 puan) tarafından
Sana dediği saçma şeyler harici temizlik falan bu beklentilere girmen çok yersiz bana göre ...
(2,103 puan) tarafından
En başından beri kendim yapıyorum benim bir beklentim yok zaten demeye çalıştığım şey şu kocamla öyle bir anlatıyor ki o gelmiş ya da yapmak istemiş fakat ben kızıyor bağırıyor gibi anlatıyor eşim bunun lafını sokuyor alttan alttan annem sana yardım etmek istemiş sen kabul etmemişsin diyor ama öyle bişey yok onu demek istedim zaten Allah iki kol iki bacak vermiş asla onun beklentisine giremem canım tansiyonum 19/9 iken Ocak'ta yemeğim var daha sonra giderim dedim hastaneye yoksa bende derim kaynanan gelsin yapsın ben hastayım demeyi
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım bende sevmiyorum muhattap olmuyorum eşimle evim Barkım ayrı kapıyı kapat eşinle ilgilen salla kimseyi takma kız en iyisi o 
(2,103 puan) tarafından
Aynı apartmanda yaşiyorum kapıyı duymadım diye bana bağırarak neden açmıyorsun n diyor kocamla müsait olmayabilirim duşta olabilirim tuvalette olabilirim ya da uyuyor olabilirim ama o gelip neden açmıyorsun diye bağırıyor kapıyı kapatsam neye yarar ki
(7,376 puan) tarafından
Bizimde öyleydi evimi bıraktım kiraya geçtim en azından huzurum var
(2,103 puan) tarafından
Keşke eşimde aynısını yapsa adam yüzğne bakmıyor annesinin benden vakit geçirmemi istiyor
(7,376 puan) tarafından
Zormuş canım Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Öyle bir kaynana için eşinle aranı bozma gerekirse hiç konuşma eşinin yanında ailesi hakında birsey deme sen eşini seviyorsun cocuguna bak hiç kendini üzme yazık sana eminimki çok iyi bir annesin seni sevmiyor demeki sende seni sevmeyen seni üzen birini hayatından cıkat ilgilen cocugunla 
(2,103 puan) tarafından
Hamileyim daha şimdiden öyle ise doğumumda daha sonra daha fazlası olacak aynı apartmandayım o kadar üstüme geliyor ki başımı alıp bir anda çekip gitmek istiyorum gerçektende
tarafından
Hamilesin yazık cnm cocugun uzuntunu hisediyor muhattap olma Allah akıl versin ne istiyor senden
(2,103 puan) tarafından
Canımı herhalde
0 oy
(4,947 puan) tarafından
Canım benzer durumlardayiz bende kaynanamgil ile altlı üstlü oturuyorum bende hamileyim 8 aylık üstelik evde 2 çocuğum daha var küçük ilk aylar çok zordu yemek yapamadım çok kustum bulantım aşırı vardı sürekli serum alıyordum bir kerede kaynanam evime gelip öldünuz mu kaldiniz mi diye bakmadı çocuklarıma bir tad corba yapmadı geçen ay gece ambulans geldi fenalaştım tansiyonum var hala daha kaynanam evime gelipte sormuş değil bile bilmiyor bebeğim kizmi erkek mi kaç aylık hamileyim ama eltime öyle değil onun gidip evini bile temizliyor bize ayrımcılık yapıyor bide bu insan benim teyzem oluyor annem uzakta Allah'ın bu Kaynanalara muhtaç etmesin 
(2,103 puan) tarafından
Benimde annemle aramda 5 saat var otobüs ile 10 saat  neden böyleler anlamadım bir beklentim yok olmadı da rızkımı veren Hüda'dır kula minnet eylemem diye söz var ya ha aynen öyle işte ama oğluna çok başka bir imaj çiziyor öyle bir farklı hale geliyor ki anlatamam sana ağzın açık kalır mart ayındaki kızgın dişi kedi gibi her tarafı ayrı oynuyor resmen
0 oy
(775 puan) tarafından
Sende onun yaptığını yap eşinin yanında hadi anne şunu yapalım bunu yapalım de bişey aldıysa al köy köşeye o arkadan tatlı tatlı mağduru oynuyo seni ortada çirkef olarak birakiyo duygular ile hareket etme yada doğru olan bu deme sende onun gibi yap
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Aklima sey geldi bende. Ogluma yakalik almistim onunde babasinin yakışıklı oglu yaziyordu ona bile bana demisti ki nerden biliyorsun yakisikli olacagini bende dururmuyum hemen lafi yapistirdim dayilari yakisikli amcasi ve babasi yakisikli illa ki bi tarafa benzeyecek gibisinden ne bileyimm Allah kaynanalrin icine iyilik yapmayi ve iyi dusunmeyi nasip etsin cnku o bile bir nasiptir almasini bilirsee 
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Hiç dert etme tasalanma son haftalarin kendine dert arıyorsun bol bol yat dinlen kimin ne dediğine bakma hayatında yeni bir dönem başlıyor anne oluyorsun güzellikleriyle ve zorlukları ile  birlikte gelecek minnos sen kendine konfor alanları yarat şimdiden inan ihtiyacın olacak hayata bakış açın önceliklerini minik mucizenle değişecek senin dünyanın merkezinde sen ve evladın olacaksın duyma görme he he de geç git , Şimdi düşünmen gereken tek şey minnoş ,düşünsene seni koşulsuz şartsız seven hep seni isteyen sevgi yumağı pıtırcığı.. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 394 göst.
18 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sebebine (348 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 84 göst.
21 Aralık 2022 Aile kategorisinde Beyza345 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 603 göst.
0 oy
10 cevap 517 göst.
7 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu