0 oy
182 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

1 senedir 81 kiloyum kızım 1.5 yaşında hareketli onunla bende ayaktayım hemen her gün 4 kat in çık parka koşuya bir yere illaki gidiyoruz akşam geç saate yemek ve ekmek de yemem ama asla kilo veremiyorum doğum kontrol hapı kullanıyorum sürekli ondan mı acaba

4 Cevaplar

0 oy
(5,849 puan) tarafından
Hormonlarına troid değerlerine baktırdın mı? Doğum kontrol hapıda kilo yapar 
tarafından
1 senede 3 kez baktırdım sonuçlar normal birşey yok
(5,849 puan) tarafından
İlaçtan olabilir ozaman
-Reklam-
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Dediğin gibi bir tempo varsa haptan oluyor, hapı birak prezervatif kullanın ya da spiral
0 oy
(3,451 puan) tarafından
İnsülin direncine kesin baktır, eğer insülin direncin varsa ondan kaynaklanıyor
(1,569 puan) tarafından
O nasil baktiriliyo
(3,451 puan) tarafından
Kan tahlili yaptırıyosun, doktora söyle insülin direncime baktırmak istiyorum diye, bide Hemoglobin A1C diye değer var oda 3 aylık kan şekerine bakılıyor. Yani insülin direnci veya hemoglobin A1C yüksekse naparsan yap kilo veremezsin önce bunları tedavi etmen gerekir. Mesela bir arkadaşım aşırı derecede spor yapti ve yemeğine aşırı dikkat etti ama 100 Gr bile veremedi , sonra insülin direnci çıktı, doktor dedi ki boşuna spor yapma önce bunu tedavi edelim, bu süreçte sadece günde 1 saat yürüyüş önerdi
tarafından
3 aylık insülin direncim normal çıktı hatta akşam üstleri sürekli şekerim düşünüyor birden elim ayağım titriyor acıkıyorum dedim hiç bir sorun yok gözükmüyor dedi
(1,569 puan) tarafından
Cansel Bende bu aralar aynen öyleyim midem kazanıyor elim titriyor nedir acaba bu kolay ca randevu da bulamıyorum
tarafından
Evet aynısını aylardır yaşıyorum hatta biraz daha bir şeyler yemesem çarpıntı oluyor sonra birşeyler yiyip biraz dinleniyorum geçiyor kaç kez gittim doktora kansızlık denildi ilaçları kullandım bitti gene aynı bir sorun yok diyor doktor
0 oy
(96 puan) tarafından
Kansızlık varsa asla veremezsin canım bir de trioid ve insülin direnci 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 84 göst.
31 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kokerem (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 177 göst.
25 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Rukiyeshn (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 125 göst.
30 Ocak 2024 Aile kategorisinde Meldaaaaa (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.

380,003 soru

11,375,059 cevap

34,858 kullanıcı

...