0 oy
329 göst.
Aile kategorisinde (113 puan) tarafından
Doğum yaptım 10 gün oldu kızlar annem 2 gün önce geldi daha kaynanayla beraber oturuyoruz kaynana 2 haftadır ne ev temizledi ne bişey neyse dedim bugünde  artık toparlandım annemle evi temizliğin dedim akşam bebeği görmeye gelecekler diye kaynana girdi odasına hiç çıkmadı temizliğe yardım etmedi misafir hazırlıklarında yardım etmedi geri yemeğinde biz ettik annemle bu saat oldu daha oturmadik anneme kızdım bende geç otur kalkmiyorsun yerinden diye bırak kim edicekse etsin dedim anneme bende kalkmicam yerimden yeter bence haksizmiyim kizlar 

10 Cevaplar

0 oy
(4,390 puan) tarafından
anneni calistirmasaydin keşke. aynen otursun o. Ne kadar ayıp etmiş odaya kapanarak 
(113 puan) tarafından
Ay sinirim bozuldu Gine girdi odaya gözlerim doldu artık sinirden yemin ederim
(4,390 puan) tarafından
üzme kendini geçecektir bunlarda böyle düşün. kendini motive et.
(113 puan) tarafından
Sağol canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Haklısın boşver otur gelecek olan sana değil ona laf eder sen yeni doğum yapmışsın 
(113 puan) tarafından
Ay sinirim bozuldu kız gözlerim doldu sinirden ağladım aglicak gibiyim valla
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Derdi ne o evde kendiside yaşamıyor mu ne demek ya evi temizlememek..Ay sinirim bozuldu 
(113 puan) tarafından
Aynen ben şuan gözlerim doldu sinirden valla
(2,687 puan) tarafından
Annen geldi diye triplere mi girdi lohusalik pskolojisiyle ben neler sayardim var yaa bi yandna soverdim bi yandan yapardim cok sinirliydim o donemlerimde
(5,877 puan) tarafından
Söyle anne kalk annem çok yoruldu sende biraz yardım et de valla bacım hiç çekinme lohusalığa vur herşeyi söyle
(113 puan) tarafından
Ben kaynananin yanında sen git otur yoruldun ağrı kesicini ictin mi vs neler söyledim duydu ama işin ucundan tutmadi
(5,877 puan) tarafından
Direk anne kalk de. Sonuçta onunda evi
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Yemeğe çağırınca şey deseydin milletin içinde anne yemeğide hazırladık gel ye
(113 puan) tarafından
Geldi bı güzel yedi kalktı zaten canım ama az önce kalktı hiç bişey elini sürmeden geri girdi odaya artık bende patladım biseyler söyledim yanlış anlaşılsın umrumda değil
tarafından
Ne dedin
(5,220 puan) tarafından
Yemin ediyorum beyni kıt bunların ya benimkide aynı şeyi yaptı 38haftalıkken annemler şehir dışından geldi ben çatlak halimle yemek yapmıştım annemlerle masayı kurduk çünkğ ben adım atamıyorum kaynanamda 2sokak öteden geldi yedi gitti elinide hiç sürmedi irrezil karı ama bu yaptıkları ekmeğime yağ sürmek oldu oda ayrı mesele
(113 puan) tarafından
Mutfakta yüksek sesle söyledim herkes bı köşesine çekiliyor yeter bu ne ya dedim ortada kalana oluyor olan hep vs o an biseyler daha dedim
0 oy
(2,418 puan) tarafından
Canım kimse yeni doğum yapmış kişiden yemek beklemezdi yapmasaydun keşke ev senin mi kaynananın mı
(113 puan) tarafından
Ev kaynananin canım ama hiç bişey umrumda değil esimlede şimdi tartıştık inan hiç umursamıyorum odaya kapattım kendimi misafirler geldi icerdeler kim yapcaksa yapsın hizmeti
(2,418 puan) tarafından
İyi yapmışsın boşver Kaynanalar nedense oğlu evlenince bi tuhaflaşıyor
(113 puan) tarafından
Kaynana normalde iyi Allah var öte git beri gel demisligi yok hakkını yiyemem sadece bu temizlik tembbellik bu huyları beni benden alıyor en nefret ettiğim şey pis insanlar ve peşlerine bı adam lazım yemin ederim bu kadar olmaz
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Ne kadar ayıp etmiş ne kadaaaarr yani annenden utanması lazım dünürü kendi evinde çalışıyor o odasında hanfendi ohhh vallaaa 
(113 puan) tarafından
Valla canım yarından sonrada annem aynısını edicem yatsın kalksın benim yanımda hiç ugrastirmam annemi ezdirtmem yani annem buraya onlara hizmetçi gelmedi bana bakmaya geldi
(6,512 puan) tarafından
Aynen yazık kadına
0 oy
(285 puan) tarafından
Seninki odaya kapanmış.. Geçen sene ocakda dogum yaptım bizim ev çok soguk tu kaynanagilde kaldık o dönem.. Bana destek olur dye beklerken 1de oglum var 5yasında.. Oğlum kızım eşim üstüne birde kayınbaba eklendi :D eve hiç süpürge dahi tutmadı 1hafta olmuş dogum yapalı evi temizledm sancıdan kıvrandım kaynana nerde komsuları gezyor.. Evde durmadı hiç kucagmda bebemle yanmda oglumla kahvaltı etmeye çalsıyordum bebe aglıo kaynana kacıo.. Yemek yapılcak aksam oluo ben tokum siz ne yerseniz yapın yiyin dıo kaynana yok ortada.. Rabbim gördü biliyor sorsun vala
(113 puan) tarafından
İyi dayanmissin sen ben hiç çekemem öyle canım pat diye söylerim rabbim sabır vermiş sana :))
(285 puan) tarafından
Sorma yaa neler neler.. 350lira dogalgaz faturası geldide başıma kalktı sürekli yeni doğmuş bebek var ben lohusayım gündüz hiç yanmaz kombi gecede kapatır gizli gizli.. Elektrik su hepsni yüzüme vurdu siz harcadnız siz varsınız bana gelmez bu kadar dye.. Gelen zamlar ne dyorum herkese 3 katı geldi fatura bunlar neki dyorum hiiçç duymuo beni... Sancım vardı 1ay sancı çektim yoksa dk durmaz geçerdim evime.. Parça kalmış galiba 1ay sonra düştü nefes aldım valla hemen geldm evime
(285 puan) tarafından
Bebeği emzirmeye yatakodasına gidiyorum anan nerde yatyor mu dye oğlumu gönderyo peşime.. Artık kayınbabanın yanında emzirmeye baslamıştım battaniye atıp.. Kocam yatyo yatsın oğlum yatsın.. Hee lohusa ya yazık yatsın dedm o dogum yaptı zaten ben yatamam dedm duymazdan gelıo işine gelmeyince.. Aman rabbim sorsun ya ona havale ettim ben bildiği gibi yapsın inşallah amiiinnnn
(113 puan) tarafından
Nekadar kotu bı durum :( biz bu gelinlerin çektiği nedir ya
(285 puan) tarafından
Allahım görüyor herşeyi boşver zamanı vardır illaki en hayırlısını rabbim bilir.. Sorsun bu dünyada da bizede göstersin inşaalllahhhh
0 oy
tarafından
Bacım çok zor birlik oturmak ya annene iş yaptırma hizmetçisi değilsiniz 
(113 puan) tarafından
Bende öyle edicem annemde benim için geldi garibim ilk bebek kaynana biseyden anlamiyor
tarafından
Yapmayın kuzum mecbur değilsiniz elinden geliyorsa ayrıl
(113 puan) tarafından
Ayrılırım onda sorun yok ama bu devirdi geçim çok zor canım ailemin yanına gitsem sokağa arıcak halleri yok ama yarın bir gün ne olcak
tarafından
Canım eşinden ayrıl demiyorum evini ayır
(113 puan) tarafından
Yok anladım canım onu dedim evi ağırdan iki eve eşim bakamaz kaynanin bı geliei yok malesef eşim kaynanada bakıyor kardeşlerine bakıyor oyuzden evi ayiramam bu devirde öteki türlü ayrilsam işte öyle onu demek istedim :)
0 oy
(13,161 puan) tarafından
Annen orda misafir sana ve bebeğe bakmak için gelmiş bu işler dışında iş yaptırma ben aynıyım yemekte yaptı bulaşıkta yıkadı ama birlik olsak asla elini sürdürmezdim 
(113 puan) tarafından
Anneme söyledim elini hiç bişe surmiceksin diye eşimde duymuş bunu niye öyle diyosun diye bende dedim annem sabahtan beridir ayakta hiç oturmadı ayakları ağrıyor biliyorsun hastalığını annen odasına kapandı hiç çıkmadı kim edicekse etsin dedim aynı kalktı kuzenlerim çağırmış onlar yaptı işleri hiç umrumda değil annemi kimseye ezdiremem
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Benim kaynanada seninki gbi kızım rahatsızlandı apar topar hastaneye götürdüm 3 gün serviste yattık sonrasında yoğun bakıma aldılar serviste yatarken kendi annemden bi kac parca bişey istedim annem ev berbat durumda kızım ben biraz toparladım yüzüstü  dedi sinirim tepeme cıktı kızım yoğun bakımdaykende annemle gittim toparladım evimi hem benle kalıyo hem hiç bi halta yardım ettiği yok cok sinir oluyorum
(113 puan) tarafından
Niye böyle bu insanlar anliyamiyorum hiç mi bişey gormediler bilmiyorum canım ya en nefret ettiğim şeyler gelip beni buldu yani
(1,101 puan) tarafından
İşlerine gelmiyo Toto larını kaldırmak bacım ben Allah'a havale ettim o sorsun hesabını eşime anlatamamak içini yiyo sadece yurtdısında canı sıkılmasın diye susuyorum anlatmıyorum anasının yaptıklarını ama cok kotu patlıcam bi gün
(113 puan) tarafından
Benim eşimde yurt dışına gidiyor çalışmaya doğum edicem diye getirdi kaynanayi ama şuan bin oisman oldu canısı sende söyle çekme bı ömür bu böyle olmaz Esin düşünsün sen niye sıkıntıya giriyorsun
(1,101 puan) tarafından
Bi ara baya olaylar oldu bi kısmını anlattım kaynımada eşimde görümcemde kızdılar baya laf saydılar ama yine aynı ayrı evide yok malesef ya bende ya kaynımda yada görümcemde kalıyo
(113 puan) tarafından
Canım kabul etme bakmak zorunda değilsin bu bizim iturdugumuz ev kaynananin benim sesim o yüzden çıkmıyor yoksa kabul etmezdim

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 242 göst.
17 Mart 2022 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 482 göst.
15 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,248 göst.
7 Ekim 2019 Aile kategorisinde nihanimmm (7,412 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 271 göst.