+1 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (44 puan) tarafından
Hiç kelime tekrarı yok kızlar yani var da yok söyle ki oğlum 20 aylık ve dede baba mama aba aç diyor başka da bişey yok yani alo dediğimde elini kulağına götürüyor ağzını burnunu saçını ayağını elini gösteriyor sorduğumda ama her zaman değil yanj canı isterse canı istemezse hiç yapmıyor o kadar yani kelimeleri tekrar ediyorum biliyor az çok ama hiç soylemiyor bır de ev çok kalabalık çok ilgilenemedigimi düşünüyorum ki öyle zaten bu yüzden de çok vicdan azabı çekiyorum sizlerin 20 ayda durumlar nasıl da bazıları diyor birden dili açılır ama bilmiyorum yaniiiii çok heyecanlı ve stresliyimmm tecrübeli anneler yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

5 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sürekli ilgilenmeme rağmen hatta beni bırak evde ki herkes aşırı ilgileniyor kızımla 31 aylık hala cümle falan kurmuyor kelimesi de çok değil yani bence boşuna kendini yıpratma zamanı vardır illaki 
tarafından
Aşkom benm derinde öyle 2 yaşına giricek anne baba dede happa bitti kafası eserse söylüyo valla doktorunada sordm daha zamanı var bol bol etkinlij yapın kitap oku vs dedi yapıyorm ama gene konuşmuyo :) dediğimi çok iyi anloyo yapıyoda ama konuşmuyo hıı hııı anca :)
tarafından
Hah işte aynı hıı hıı diyerek her işini hallediyor hahaha ablam geçen gün bence sen çok ilgileniyorsun ters tepiyo az konuş az ilgilen bakalım dedi jsjsjjs valla bilmiyorum doktora da götürdüm hiç bir sorun yok dedi hatta biraz oyun oynayınca algısına hayran kaldı ama yok konuşmuyor vardır bir zamanı artık kafaya takmıyorum ben :)
tarafından
Bnde takmıyorm canm valla . Demekki zamanı var daha diuorm zaten doktorda dediki 2.5 yaşından sonra açılıyolar bide bu aralar baya bi 2 yaş sendromundayz a desem ağlıyo b desem ağlıyo :) hahaha
tarafından
Hahaha o sendromlar hiç bitmiyo kız sjsjsjs
-Reklam-
+1 oy
(124 puan) tarafından
Benim oğlum da 31 aylık tek kelimeler var anne mama gel otur su aç falan diye ama cümle kurmuyor bende bekliyorum 
0 oy
(3,115 puan) tarafından
Kızım 15 aylık sabahtan akşama oturup kitap okuyorum kelimeleri söylüyorum hiç tekrar etmiyor. Baba dede aç bu havhav tek bunları söylüyor ha birde memem jsjsjs
0 oy
(8,375 puan) tarafından
Telefon televızyon varsa kesinlikle kapat
(44 puan) tarafından
Maalesef televizyon hep açık evde 10 kişi olduğumuz için sevimli dostlar falan hep izliyor açıkçası ben hep iş yapmak zorunda olduğum için ilgilenemiyorum ama isim biter bitmezz sürekli kelime tekrari yapıyoruz
(8,375 puan) tarafından
Kelime tekrarı işi çözmez papagan gibi ögretmiş olursun 10 kisi den biri akıl edipte yavruyla oyun oynayamıyor mu? Bak bacım sen benim yaptıgım hataya düşme işi batsın otur cocugunla ılgılen dehb cok yaygınlastı o televızyonun kapanması lazım yoksa cok sürmez 1 sene sonra kapı kapı psıkolog arayısına girersin
0 oy
(3,055 puan) tarafından
20 aylıkken benim oglumda öyleydi şimdi 2 yaşında biraz daha kelimesi arttı. Ama hâlâ şunu söyle dediğimde canı isterse söyler. Bazende hiç ona bişey demiyorken eşime söylediğim bir kelime ilgisini çektiği için tekrarlar. Bence zamanı vardır cocuklara da baskı yapmamak gerek üstüne düştükçe bence onlar da strese giriyordur. 3 yaşında kuzenim vardı konuşmuyordu sonra bi anda dillendi. Bi anda konuşmak diye bişey var bence. Yine 3 yaşında yeğenim var konuşmuyor kelimesi de öyle çok fazla değil. Ama bütün derdini tarifle işaretle ses taklitleriyle anlatır. Sen sor kendince hareketleriyle  olayı anlatır. Zeki de bir cocuk bence. Getir götür herşeyi biliyor. tek sıkıntı konuşmak istemiyor. Doktora da götürdüler bişeyi de yok biraz daha ilgilenin demiş sadece. Sende çok takma zamani vardır bı bakmışsın hiç susmuyor:) 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 82 göst.
25 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 99 göst.
5 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gurbett (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 239 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ceylancan (1,540 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.