0 oy
215 göst.
Diğer kategorisinde (179 puan) tarafından
Arkadaşlar ben sezeryan oldum . Oğlum bir aylık. Sezeryan dan sonra nefes almada çok güçlük çektim. Hâlâ daha geçmedi. Derin nefes alamıyorum. Derin nefes almaya çalışınca öksürük tutuyor .  Doktoruma muayene de sormadım çünkü 13 günlüktüm gittiğimde  çok taze duzelirim diye düşündüm. Ama geçmedi. 40 muayenemde soracağım. Yinede burdan sormak istedim benim gibi böyle bir durum yaşayan var mı? Ameliyat ile mi ilgili yoksa narkozun etkisi mi. Narkozun etkisi olsa bu kadar uzun sürmezdi diye düşünüyorum. 

14 Cevaplar

+1 oy
(2,651 puan) tarafından
Bende olmadı canım geçmiş olsun
(179 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(48 puan) tarafından
Ay bende öyle oldum ben bayılacak duruma gelmistim
(179 puan) tarafından
Ne zaman geçti sizin veya geçti mi? Benim hâlâ devam ediyor
(48 puan) tarafından
Bana 1 yıl oldu benimki geçti ilk çıktım sezeryandan nefes hiç alamadım ölüyorum sandım daha sonraları uyurken alamamaya başladım hatta annem bakıyordu ozmn bana o çok korkmuştu nescafeyi biraz fazlalstridim sonra gecti
(179 puan) tarafından
Ben Nescafe hiç içmedim kimsede Nescafe iç demedi bana içilmesi gerektiğini bilmiyodum
(48 puan) tarafından
Narkozu atmak için içmek gerekiyor bence başla
0 oy
(10,039 puan) tarafından
Ben yasamadim canim
(10,039 puan) tarafından
Hic yasamadim canim valla ablamda oldu oda yasamadi boyle birsey
(179 puan) tarafından
İnşallah geçer çünkü çok fazla öksürük tutuyor çok zorlanıyorum:(
(10,039 puan) tarafından
Genelmi oldun canim. Umarim gecer ama bi doktora gorun bence hemen
(179 puan) tarafından
Evet genel oldu . 10 gün sonra kendi doktoruma gidince sorucam . Cevabı tatmin etmezse bir ciğerlerime baktiricam
(10,039 puan) tarafından
Ben spinal oldum canim genelle alakali birseydir belkide
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Canım tabi başlarda oluyor anestezi etkisi bide karın boşalıyo bianda ama geçiyor galiba sen biraz kafaya taktın pisikolojik nefes darlıgı yaşıyor olabilirsin , başka şeylerle meşgul et kafanı nefes alıp vermene odaklanma
(179 puan) tarafından
Normalde alerjik astım hastalığım var ama hamile iken çok iyiydim sonra böyle oldum
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Doğum olunca uyanidigmda geri bayldim nefes alamadm
(179 puan) tarafından
Ay bu çok kötü . Sonra hava mı verdiler peki nasıl kendinize geldiniz
(1,578 puan) tarafından
Hava taktılar o an hemşire yanımda olmasaydı ölürdüm heralde
(179 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun
(1,578 puan) tarafından
Sagoll canm inşallah kimsenin başına gelmez ya o an çok kötü bişey
0 oy
(17 puan) tarafından
Ben daha hastanedeyken nefes alırken kaburgalarima bıçak saplar gibi oluyordu şuan dört aylık oldu öyle bir sorun yok
(179 puan) tarafından
Benim geçmedi ya :'(
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Benim ilk doğumda değilde ikinci doğumda oldu ayağa kalkarken nefesim kesiliyordu resmeen yaklaşık 20 gün böyle devam etti ilk bir haftası çok zordu sonra yavaş yavaş azaldı ve kesilmişti 
(179 puan) tarafından
İnşallah benimki de geçer
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Spinal oldum canım ben yaşamadım duymadım da ama sen genel olmuşsun öksürurken bogazinca yanma ağrı oluyorsa boğaza takılan borudan dolayı tahriş olmuş ondan öksürük olabilir 
(179 puan) tarafından
Evet hiç geçmiyor yaş :(
0 oy
tarafından
Genel anestezi olduydanız normal. Genel anestezide her hasta entübe edilir. Bu da boğazı zedeliyor. Öksürük uzun süre geçmeyebiliyor
(179 puan) tarafından
çok kötü Bir öksürük
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Yanlış hatırlamıyorsam 2.5 ay felan sürdü bende benim bogazlarim bile agriyordu sesimin kısıklığı geçmemişti sonra geçti 
(179 puan) tarafından
Benimde ses kısıklığı uzun sürdü 2 hafta filan
(1,334 puan) tarafından
Zor yaa narkoz felan alıyoruz boru salliyorlar o hep tahriş ediyor
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Benimde öyle olmuştu hatta göfsğmğn hemen altında ağrı var neden diye sordum da anestezi nin etkisi dediler 3 gün iğne vurundum 4. Gün acil doktoru sağolsun teşhis ettidr apandisit varmış tekrar ameliyat oldum sizinki bay geçmiş apandisit olduğunu sanmıyorum ama bence Bi doktora görün 
(179 puan) tarafından
:( evet gidicem inşallah
0 oy
(130 puan) tarafından
Beeennn 2. Dogumumda da aynusi oldu hem narkoz hem sut canim geccek merak etme iki buklum kaliyodum dogrulamiyidum nefesim yerine gelmiyodu cok degisik bisey 
(179 puan) tarafından
Evet ne kadar sürdü sizin düzelmesi
(130 puan) tarafından
Butun sikayetlerim bebek 3 aylik olunca gevti ama belimi cok egilerek durursam agrisi giriyo hala
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Sadece doğumdan sonra o gün bide diger gün nefes almakta zorlandim nefes alırken omuzlarım kemiklerim sızlıyodu resmen ama cok şükür geçti gitti bise kalmadı sen mutlaka doktora git bence 
(179 puan) tarafından
Evet omuz ağrım içinde bir jel Krem verdiler ama hâlâ hafif hafif var sağ omzumda ağrı.
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Bende sadece balgamla ses kısıklığı olmuştu canım o da 10 gün kadar sürdü. Sen yine de beklemeden doktora git istersen 
(179 puan) tarafından
Balgamı da bir türlü atamadım. Nescafe içmek gerekiyormuş bilmiyordum burda yeni öğrendim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 61 göst.
21 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Osx (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
5 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mlkars (418 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.
6 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 27 göst.
27 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde cilemzengi (6 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...