0 oy
186 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,244 puan) tarafından
Gebelik istiyorum diye doktora gittim. Tahliller yazdı doktor, kan verdim. 

İnsulin aralığı 2-25

Benim sonucum 14

Doktor yüksek diye işareledi. Bana dozu 500 mq olan Qlukofaj (Metformin) şeker ilacını yazdı. Şekerimi aşağı salmak için. Sende şeker var diyib, tatlı yemek olmaz, hamur yemekleri yemek olmaz diye de bir pehriz yapmamı söyledi. 

D vitamini, demir vitamini, C vitamini, B vitamini normal olduğu halde onları da eksik diye işaretleyib bi sürü vitamin yazdı. Doktoruma güvenib aldım da. Acaba diyorum arada.

7 Cevaplar

0 oy
(1,096 puan) tarafından
Başka bir doktora da git derim canım madem şekerin yok durduk yere vücut hapa alışmasın yani 
(3,244 puan) tarafından
Vücudun hapa alışması ilerde şeker yaparmı?
(1,096 puan) tarafından
Bilmiyorum ki ama şekerin olmadığı halde içmen saçma olur
(2,688 puan) tarafından
O ilaçları böbrekleri etkiliyor hiç bir hap masum değil onun yerine beslenmene dikkat et hicbirsey olmaz aynı şey emin ol.
-Reklam-
0 oy
(8,922 puan) tarafından
Başka bir doktora yine git bence. Şeker ilaçları öyle masum ilaçlar değil. 
(3,244 puan) tarafından
Nerdeyse 1 aydır kullanıyorum ben.
(8,922 puan) tarafından
İllaki bir bildiği vardır doktorun gerçi ama bilmiyorum ya herşeyden şüphe eder olduk
0 oy
(8 puan) tarafından
Canım ben gebelik istediğimde verdi yumurta geliştiriyormuş
(3,244 puan) tarafından
25 gündür kullanıyorum.
Sende faydası olmuşmuydu?
(8 puan) tarafından
Yok canım fayda görmedim ama 8 yıl sonra tedavisiz hamile kaldım kızım 1 yaşında hayırlı zamanda Allah senide sevindirsin
0 oy
(1,405 puan) tarafından
insülin çıkılan değerle sabahki aç verdiğin şekerle işlem yapılıp çıkan sonuç oluyor. sabah ki ac karna verdiğin şeker sonucunu at heaaplayayim 14 değildir 
(3,244 puan) tarafından
Sabah aç gidib hastahanede kan verdim. Hormon, vitaminler, insulin hepsi için kan aldı. 14.0 gösteriyor.
(1,405 puan) tarafından
canım 14 değer değil işte açlık şekerinle oran orayı yapılıyor onun sonucu insülin çıkıyor. şekerin kaç çıktı onu Bi söyle hesaplayıp söyleyeyim insülini bende kullandım 6 ay
(2,688 puan) tarafından
Evet benm 12,3 insülin açlık çıkmıştı , glukoz açlık ta 85 ti sınırda çıktı insülin.  Hesaplandığında 2 bucuklu birşey çıkmıştı. Mesela açlık şekerim 85
İnsülin açlık 12,3 ise burbirine carpiyorsun 405 e boluyorsun 2, buçuk üstü ise insülin direnci var demek.
0 oy
(36 puan) tarafından
Canım kılon varsa kılo vermen içinde yazmıs olabilir
0 oy
(1,205 puan) tarafından
İnsülin değeri ve açlık glukoz değerini çarpıp 405 e bölüyor doktor. Sonuç 2.5 dan fazlaysa insülin direnci oluyor. Fazla kilon varsa genelde olur zaten bu direnç. Bence vitaminleri de ilaçları da kullan. Çok faydası oluyor bebek olması için 
0 oy
(395 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun insülin direnci olusmustur muhtemelen doktorun ondan dolayı yazmıstır. Homa Ir sonucuna bak
(3,244 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Yine yazdı şeker ilacını. 1 hafta sonra aşılamamız var. İnşAllah tedavinin faydası olmuşdur.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 199 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,361 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 137 göst.
0 oy
2 cevap 60 göst.
0 oy
4 cevap 295 göst.

379,890 soru

11,372,214 cevap