0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde (2,352 puan) tarafından
ya kizlar kizim 1.5 yasinda kendisi yiyince ortalik yemek oluyor benimde tepem atiyo tabi sizin bebekler kendisimi yiyor geçmi kaldık biz acaba kaşık tutamiyor fazla tutuyor ama agzina sokunca yan taraftan akiyo 

19 Cevaplar

+2 oy
(25,224 puan) tarafından
32 yaşındayım ben bile yemeği dökebiliyorum yerken 1 bucuk yaşında çocugun dökerek yemesi gayet normal değil mi. Tepen atıyorsa çocuguna bu alışkanlıgı vermeyip kendin yedircen canım 
(48,690 puan) tarafından
ben simdi dokmuyorum dicem kesin yarin dokerim. omer nasil oldu
(25,224 puan) tarafından
Ahahah sen dökersin. İyi çok şükür ama kulak ağrısı geçmiyor perşembe kontrolü var bakalım ne dicek.
-Reklam-
+1 oy
(2,835 puan) tarafından
Kızıma yemeklerini ben yediririm her yeri mahvediyor sadece poğaça simit kurabiye meyve tek başına yiyor 
+1 oy
(2,119 puan) tarafından
Mama sandalyesinin altına sofra bezi seriyorum, çorba hariç yemekleri kendi yiyor bir yandan da ben veriyorum.
(5,406 puan) tarafından
Ben de bu sistemde devam ediyorum =)
(2,119 puan) tarafından
En güzeli bu sistem gibi :)
0 oy
tarafından
Bırak döksün sacsim bu yaşına bir daha gelmeyecek canım kendi yemek istediğinde veriyorum eline bazen de kendim yediriyorum hem motor gelişimi içinde güzel birşey kendi yemesi
(2,352 puan) tarafından
ya oyle canim ama bi gun makarna koydum onune sanki o degil yerler yemiş o dereceydi
tarafından
Benim kızımda aynı canım ve asla oturarak yemek yemez hatta hiç oturmuyo napalim ev temizlenir ama onlar bu yaşlarına geri gelmeyecek
0 oy
(218 puan) tarafından
1 yaşına girecek önüne küçük küçük parça yaparak koyuyorum kendi yiyor tüm verince boğazına kaçırdı kaç kez 
0 oy
(940 puan) tarafından
Maalesef kendi yiyince ortalık batiyo:) ama yapacak bisey yok  bole corba sulu yemek degilde makarna pilav kahvaltıyı veriyorum kendi yiyince daha mutlu oluyo ama  yer halılar koltuklar daha çok yiyo:)
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Hep kendi yedi blw usulü başlamıştık zaten biraz döker alışır canım benim kızım 8 aylıktan beri kendi yiyiyor başlarda hep dökülüyor sonrasında öğreniyorlar 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Çorbasını ben yediriyorum diğer yemekleri kendi yiyor 17 aylık 
0 oy
(48,690 puan) tarafından
4 yasinda çoğunlukla ben yediriyorum yoksa yemiyo zorla yediriyorum 
(6,441 puan) tarafından
Kız 4 yaşında büyük değil mi hep mi böyle sen yedirdin :)vallaha bu bayanda vermeye vermeye görümcemin kızı gibi sen yedirirsen yerim modunda olacak galiba o da ev kirlenmesin diye vermiyordu aldı başına derdi :)
(48,690 puan) tarafından
ev benim umrumda değil canim yemiyo benimki zorla agzina tikiyorum onun yemesini beklersem kafayi yiyorum☺️ kahvaltı da kendisi yedi sevdigi sey vardi
0 oy
(3,823 puan) tarafından
1 yaşından sonra eline verdim kendi yemesi için dökse de kızmadım hep yemesi çok iyi maşallah. Bazen eliyle yer bazen kaşıkla yer ama kendi yer 2 buçuk yaşında şimdi. Bazen çorbaları ben yediririm 
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Yok kaşık tutamsz catal veririm onuda bazen tutuyor ekmek sade. Çok sever poğaça veririm eline cogunuda döküyor ama döksün bende çok kızardım şuan com karsimiyrm birşey olmaz biraz sabırlı ol sulu yemeklerde sen ver ama katı kendisi yesin makarna poğaça kahvaltı da zeytin vs daha çok mutluda oliyorlaf :⁠-⁠)
0 oy
(9,227 puan) tarafından
Valla 3 bucuk yasında nerdeyse ama hala ben yediriyorum. Niye? Çunku kendisi isteyince çok güzel yiyebiliyor ama ben yedirmezsem asla yemiyor aç gezer akşama kadar. Çocukta iştah sıfır. Çok da güzel kaşık tutar çatal tutar ama yok kendisi yesin diye koyuyorum 2 alıp sonra oyuna çeviriyor işi. Bende bu konuda caresizim
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Bizimki ozamanlar kendi yiyodu daha doğrusu yerlere yediriyodu daha çoğunu :) mama sandalyesinin altına sofra bezi seriyodum halen öyle. Öyle döke saça yer. İnce halıları haftada 10günde bi makineye atıyorum heryer ekmek poğaça oluyo bazen fıttırıyorum ama napayım sende altına bişey ser yesin bebiş hem öyle daha çok yiyolar
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Isine gelirse kendi yiyo döke saça. Isine gelmezse bana yedirtiyo ben veriyorum agzinw falan. Benmki 3 yas sendromuna erken giren ergenuslardan:) suaralar biraz tuhaf haller icerisind3 yavrucum
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Buna bende cıldırıyorum:D kendımce şöyle bı çözüm ürettim mesela sabah zaten kendısı yiyo cok döksede batıcak seyler degıl mama sandalyesıne koyuyorum ve cok kucık kucuk az koyıyorm karnı doyunca hemen onunden alıyorum yoksa işi oyuna cevırıyor.altına sofra serıyorum önunede kollu önlüğünü giydiryorum sacına ladr sürüyo ama yapcak bşi yok zamanla alısıyolar eskısı kadar yapmıyor artk öğrendıkce unuttu o huylarını.bırde sulu yemek vorba asla vermıyorum suan katı gıdalarda catal kaşık verıyorım motor becerısını gelştirsşn diye yoksa barız kullanamıyor hatta catala diger elıyle batırıp oyle yiyo:).kasık agzına boş gidiyor.vunda elıne versıgın kaşıkların şekıllerıde cok fark edıyo onlara daha uygun bı kasık verırsen daha guzel kullanıyor.herzaman elıne vermıyorum bazen kendım yedirip kaldırıverıyorum ama uzerı kırliyse işm yoksa keyfım yerindeyse ses etmıyorm verıyorm oda hunharca batırıyor yiyor:)))böyle böyle gidyor.16aylık 

0 oy
(5,953 puan) tarafından
16 aylik oglum catal batirip yiyor kasikda verdim götürüyor agzinq ama yarisi ustunde yarisi agzinda elini suruyi ben biraz huyluyum  titizlik var bende kendim yediriyorum meyvesini kendi yer elbette kendi yiyeceği gün gelcek onun için zamani gelince yer benlkk degil dokup ustune başına sürmesi 
0 oy
(100 puan) tarafından
Genelde etrafa yediriyor ama olsun napalm :)) 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Her yemeği kendisinin yemesi doğru canım alışkanlık kazanmaz hep sen yedirirsin sonra mama sandalyesine oturt altına sofra bezi koy yesin akşam üzeri yıkar yatırırsın hiç denk gelmiyor mu sosyal medyada yabancıların 8 9 aylık bebekleri bile herşeyi kendileri yiyor bebek bu döke saça yiyecek tabi 
0 oy
(415 puan) tarafından
Kendi yiypr çorbayı falan döküyor kıyamam dökmemek için uğraşıyor bende kaşığıyla yardımcı oluyorum öyle öyle alışıyorlae ya

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 86 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 159 göst.
20 Eylül 2022 Aile kategorisinde Docentpapagan (488 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 289 göst.
24 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 106 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,084 puan) tarafından soruldu

380,039 soru

11,376,161 cevap

34,862 kullanıcı

...