0 oy
190 göst.
Aile kategorisinde (1,324 puan) tarafından
önüne geçemedik evde uygulanacak bir yöntem. varmı acaba acile gidemiyoruz şuan

17 Cevaplar

0 oy
(5,410 puan) tarafından
Internetten pekmeze karabiber koyup için diyordu fayda ediyor mı bilmiyorum ama süte sarimsakta iyi geliyormuş bi dene istersen
-Reklam-
0 oy
(2,624 puan) tarafından

Canim netten bnu gördüm ama ne kdr faydalı bilmiyorum 
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Kızıma nurdan bri yazdı önerdi zeytinyağınin içine pekmez koydum kaynattim iki dk kadar ılıyınca verdim anında kesti Allah razı olsun ondan mutlaka yap canım 
(1,170 puan) tarafından
peki ne kadar verdin cocuga bnimki 20 aylik daha bide sonrasi icinde kullaniliyor mu her seferinde taze mi yapilmali
(1,572 puan) tarafından
Az yap iki gün de bitsin birdaha yaparsın kızım dokuz aylık bir çay kaşığı verdim sabah akşam
(1,170 puan) tarafından
son soru canim kusura bakma sabah aksam demişsin  ya mesela sabah ılıtıp verdin aksam tekrar ılıtıp mi verdin yoksa soguk haliyle mi
(1,572 puan) tarafından
İlk yaptığımda ılık haliyle sonrası soğuk hemen soğuyor canım ılık olsa daha iyiymiş de aslında o yüzden dedim az yap cezvede bir iki kaşıklik sonra yine yaparsın basit bişey zaten
(1,170 puan) tarafından
cok sagol canim ya
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Sırtına ve göğsüne havluyu ütüyle ısıtıp köy sıcak tutsun ise yarıyor emin ol
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Cok sey denedim nerdyse 1 ay olcak cigerlerim agzima geliyo hersey denedim nette gördüğüm yok dr  yarin gidicem burnum kanadi bugun İnternetten okuduğum kadarıyla öksürük zorlamadan kaynakli hayatta bilmem burnum kanasin ne illet oksuruk sinir birseg rabbkm sifa versin herkese valla bu salginlarda
0 oy
tarafından
Dogal şeylerle alakalı degil. Salgin o kadar kötü ki 10 gün olacak hala atlatamadık. Öksürük devam ediyor. Ben neler yaptım su an ne ilac ne bitkisel hicbir şey ise yaramiyor. 
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Hatmi çiçeği var aktardan al sütle onu yap eğer yarın çıkarsan dışarı 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Benim esimde hastaydi sabah bi kasik keciboynuzu  pekmezi icti  kahvaltida cayina limon slktl   nane limon cayi icti icine balda kattim sonra eczaneden gripin ve thoylot aldi icti aksqmda sicakbi corba limon sikti icine sukur atlatti tavuk corbasida soguk alginligina cok iyi geliyo
0 oy
(3,660 puan) tarafından
Bende şu an öksürük krizinden uyuyamadım mutfağa geldim çok fena birşey ya ne yaptıysam geçmiyor neler neler denedim bana mısın demedi gıcık gibi boğazımda oksrurunce gidiyor iki saniye sonra tekrar aynı hiç bogazlarim yariliyor oksurmekten 
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Benimkide öyle ama bizimki aylardır öksürüyor. Flim çekildi o bu hicbsy çıkmadı hiç kendine dikkat etmiyor kısa kollu ile durursa incecik giynirse vücutta alır tüm soguğu.
0 oy
tarafından
Öksürüğe hatmi çiçeği çok iyi geliyor 
0 oy
(5 puan) tarafından
Ben çok kötü öksürüyordum eşim kaşığa tereyag koyup eritip pekmez koyup üstüne de limon sıkıp vermişti çok iyi gelmişti 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Tereyağı pekmez olabilir kaynanam bana yaptı ama ben eşime bal zencefil süt verdim sürekli bide balgam söktürücü aldım eczaneen suya atılan iyi geldi
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Tereyağında pekmez pişir biraz böyle köpük köpük olana kadar sonlara doğru da karabiber ekle bol bol. Ben kızıma bunu yaparım ama karabiber koymam. Hemen keser 
0 oy
tarafından
Siyah turp un içini oy bal koy içine birgun beklet icir bur kaşık çok iyi geliyor 
0 oy
(4,390 puan) tarafından
canim cezveye keçi boynuzu ve zeytinyağı koy ısıt bi kaşık içsin.  tekrarlanasin hep bunu düzelir belki 
0 oy
tarafından
Bir bardak sıcak su, 1 tane limonun suyu ve bir tatlı kaşığı bal hergün içsin. Geçer Allahın izniyle. Bir ay filan içsin ama

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 192 göst.
0 oy
5 cevap 125 göst.
2 Şubat 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,324 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 872 göst.
7 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
25 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (214 puan) tarafından soruldu