0 oy
117 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (636 puan) tarafından
Doktor 123 günlükken zorunlu ek gıdaya geçiş yaptırdı tadimlar bitti şuan 6 aylık sabah kahvaltısı ne veriyorsunuz ben avokado lor bebe bisküvisi devam sütü karıştırıp veriyorum bı avokado bı elma başka ne verebilirim siz neler veriyorsunuz 

3 Cevaplar

0 oy
(1,092 puan) tarafından
Avokado muz labne karıştırıyordumn ben bide üstüne ceviz rendeliyordum çok seviyordu 
(1,092 puan) tarafından
Anladım canım yap bakalimda ondan sonra ver sevecekmi çay kaşığının ucuyla az zeytinyağı da koy kabız olmasın
(636 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim sağolun köy yumurtası mi olacak bide
(1,092 puan) tarafından
Açık konusmak gerekirse ben 2 3 kere gerçek  köy yumurtası alabildm her an bulunamıyor o yüzden marketteki gezen tavuk köy yumurtasi falan onları aldım
(449 puan) tarafından
Canım benden sana tavsiye tabi ki bebeklerimiz için herseyin en iyisini istiyoruz ama bu kadar seçme özellikle gezen tavuk yumurtası şart değil ki. Biraz büyüyünce herseyin normaline geçmekte zorluk çekersin. Mevsiminde olan sebzeleri verdiğin sürece yeter. Zaten biraz büyüsün sen ne yiyosan onu yiyecek kahvaltıda yemekte.
(636 puan) tarafından
Peki çok teşekkür ederim sağolun ☺️
-Reklam-
0 oy
(449 puan) tarafından
Yumurta sarısı labne çok az pekmez karistir. Ebe demisti bana. 8 aylık hala o şekilde veriyorum
(1,363 puan) tarafından
Labne ve süzme peynir en steril üretilen peynirlermis canim . Gida muhendisi demisti.
Sütü organikmmi o bilinmiez sadece. Migroslarda organik labneler var onlardan alabilirsin
(636 puan) tarafından
Ondan aldım zaten burdan birinin doktoru labne yerine lor kullanın demiş bende öğünden beri bıraktım ilk bebeğim kim ne derse ona yoneliyorum
(1,363 puan) tarafından
Evde yapilan lor daha zararli cünkü aslinda kesilmiş süt veriyosun peynir degil.
(449 puan) tarafından
Canım valla tuz oranı en düşük olandan alıyorum oda sütaşin. Evde de yapiliyormus hiç denemedim.
(636 puan) tarafından
Pınar labne almıştım bende onu mu vereyim simdi
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Gıdalari karistirarak verme kesinlikle. Sonra burda cocugum kahvalti sevmiyor diye aglarsin.

Su an amac onu doyurmak olmadigi icin kahvalti bilimcini yuklemen lazim.

.avakado 

Haşlanmis yumurta (biraz devam sütüyle acilabilir)

Organik labne 

Cevizli muz pekmez  ezmesi

Omlet yogurtla biraz ezebilirsin ya da iyice catalla ezilmis verebilirsin. 
(636 puan) tarafından
Öyle mi ben hepsini karıştırıp veriyordum ayrı ayrı vermem gerekmis bilmiyordum teşekkür ederim sağolun
(1,363 puan) tarafından
Ne demek canim nasil baslarsan oyle gider bunu hic unutma.
(1,092 puan) tarafından
O biraz çocuğun zevkine kalmış bir durum canım bende hep ayrı ayrı verdim bir kaç kere karışım yaptım şuan 1 yaşında karişimi yerken o kadar zevk alıyor ki sürekli hımm hımmmm yapıyor :D normal kahvaltıyı yerken skılıyor gibi sen yinede bebeğini takip et onun nabzina göre davram
(449 puan) tarafından
Her çocuk farklı gerçekten de. Avokado yu tek verdiğimde hiç yemedi ağzını dahi acmadi. Yoğurtla karıştırdım yedi.
(1,092 puan) tarafından
Evet gerçekten onların zevkine göre birazda haraket etmek zorundayız benim kızımda mesela lorlu omlet havuçlu omlet bilmem neli omlet yaptım yok işte keçi boynuzu unundan pankekler muzlu rulo pankekler bilmem ne aggzini açmadı ama kendime yaptığım tereyagli yumurtadan kaşar peynirden kendime yaptığım krepten bayıla bayıla yedi ben mesela hiç buharda pişirip yemek yapamadım tadimlsrdsn sonra direk soğanlı salçalı yemekleri yemeğe başladı halada öyle damak zevki farklı

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 182 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 358 göst.
10 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 96 göst.
10 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Mervekrvl (983 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 113 göst.
14 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu

381,066 soru

11,408,170 cevap

34,945 kullanıcı

...