0 oy
311 göst.
Diğer kategorisinde (195 puan) tarafından
Gec yurutur fln daha zararli yaziyor kimi yerdede cocuklqriniz hemen yurudumu zararini faydasini gordunuzmu

40 Cevaplar

0 oy
tarafından
6 aylıkken bindirmeye başladım. Şu an 16 aylık hala tam olarak yürümüyor. Kısa mesafelerde kollarını açıp kuş gibi bir iki adım atıp düşüyor. Sen düşün:) hiç bir alakası yok.
-Reklam-
0 oy
(3,400 puan) tarafından
Faydasını görmedim canım hem geç yürüdü hmde parmak ucu yürüyor şuan 20 aylık arka tentomlar kisaliyormus yurutecte
0 oy
(38 puan) tarafından
13 aylık yürüdü ama parmak ucunda yürüyor hala suan 18 aylık onermem bindirmeni ben pişman oldum 
0 oy
(17,801 puan) tarafından
Bindirmiyorum çok fazla zaten kendide sıkılıyor hemen
tarafından
Asena40 konuyla alakalı değil ama profil resmine bayıldım ☺
0 oy
(1,313 puan) tarafından
2 kizimada kullandım büyük kızım tam yaşında yürüdü doğum gününü kutladığımız gece yürüdü küçük kızıma daha çok kulandim oda 11 aylık yürüdü şuan 15 aylık koşuyor maşallah 
0 oy
(13,130 puan) tarafından
13 aylık öyle beş on dakika bildirdim günde bağımsız yürümesi hala yok elinden tutunca veya kanepeden tutunarak yürüyor ama bağımsız yürümüyor bir de parmak uçlarını aşağıya kivirarak yürüme adeti çıkardı başıma 
0 oy
tarafından
5 aylık ara ara bindirdim şuan 9 buçuk aylık yürüyor 
0 oy
(540 puan) tarafından
6 aydan itibaren kullandım canım ama WC ye giderken çamaşır sererken onunla yapmayacağım işlerde yoksa çabuk sıkılıyor erkek çocuğu için çok kullanım zararlı canım ama yürüme anlamında zaten daha başlamadık:)
0 oy
tarafından
7-8 aylıkken gunde 15-20 dk bındırdım 11 aylıktı adımladı, 1 yasında yuruyordu
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Yürüteç geç yürümesini sağlar canım hiç bindirmedim kızım 9 aylıkken yürüyordu biz fizik doktoruna gidiyoruz doğumdan itibaren onermedi dediki çocuklar gözden kaçar bir yere çarpar ve kalıcı hasarlar kalabilir birde yurutecde parmak ucunda yürümelerini sağlıyor bu da geç yürümelerini sağlıyor 
0 oy
(415 puan) tarafından
Almadım hiç alan arkadaşlarımın çocukları hep geç yürüdü bende o yüzden hiç almadım çok şükür 10 aylıkken yürüdü hiç ayak ucuna basma olmadi
(10,046 puan) tarafından
Benimkide 3 ay bindi 10 aylikken yurudu :D
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Benimki ikiside 9 aylıkken emekledi 14 aylıkken yürüdüler yürütece koyardim kardesimde koyuyordu onunki 10 aylıkken yürüdü yürütecle alakası yok bence 
0 oy
(2,974 puan) tarafından
5 aylık ti yavaş yavaş alıştırma yaptım 6 aydan itibaren tamamen sürekli kullandı 10 aylıkken yürümeye başladı
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Hic bindirmedim 9 10 aylikda tutunup yürüyordu 11 ayda kendi yurudu yasinda gayet guzel yuruyordy suan 16 aylik koşuyor yürüyor geri geri gidiyor 

Cokda saglikli birsey degil gereksiz birsey avrupada yasaklandi düşün
0 oy
(6,724 puan) tarafından
Ben oğlumu bindirmistim . Zararlı dedikleri için kısa süreli bindirdim. 9 aylıkken yürümeye başlamıştı 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Hiç bindirmedim 11 ylık yürüdü sonra bıraktı sonra bıdaha yürüdü
0 oy
(9,626 puan) tarafından
5 buçuk aylikti oglum kullanmaya basladi 10 buçuk aylik olunca içinden çıkmaya başladı kaldırdım yürüteci 11 buçuk aylik falandi yürümeye başladı kızıma kullanmadım 14 aylıktı yürümeye başladı şuan 16 aylik 
0 oy
(13,031 puan) tarafından
Benim çocuklar sevmedi  kızım yaşına girmeden tam yürüyordu 
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Bizde kullandık ikinci oğlum 10 buçuk aylık yürüdü şuan yaşına girecek bu ayın 11inde
0 oy
(2,301 puan) tarafından
6 aylıkken bindirdim 9 aylık yürüdü şükür bı sıkıntısı olmadı 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 181 göst.
14 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 149 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 194 göst.