0 oy
560 göst.
Aile kategorisinde (829 puan) tarafından
Hanımlar ben normalde paragöz herşeyi isteyen bir kadın değilim . Evimizi değiştirdim market uzak kızım küçük bende hamileyim . Eşimden ekmek meyve suyu ve susam istedim eve geldi ekmek tek almış bana param kalmadı dedi . Kalanları almadım dedi bende birşey demedim. Sonra pantolonu yatagin üzerinde cebi içi görünüyordu para bende çıkardım baktım 400 TL var . Birşey demedim sizce ben nerde hata yaptım eşime söylemeliyim parayı gördüğümü 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
O da ay başını getirmek için birşeylerin hesap kitabını yapıyordur. Yol parasını yeme içmeyi vs. Para emanet de olabilir. 
tarafından
Çoluk çocuk acil hastalık olur. O kadar problem etmemelisin bence. Normalde eksik etmez herşeyi alıyorsa. O paranın da gideceği bir yer vardır.
-Reklam-
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Ben derdim ya hani paran yoktu gel bak bunlar ne diye 
0 oy
tarafından
Bence söylemelisin ben olsan direk yüzüne vurdum bir meyve suyu ve susam alacak kadar param yok demişse çok cimri kesin ama ayıp etmiş 
0 oy
tarafından
Maaşla çalışıyorsa belki ondan almamıştır hani ay başı gelene kadar 
(829 puan) tarafından
Maaşla çalışmıyor eşim
(829 puan) tarafından
Evde biraz param vardı diyebilirdi aldım ama paraya ihtiyacım var ver diye verirdim
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Ben olsam derdim hani paran yoktu diye alır gösterirdim peki bunlar nedir 
(829 puan) tarafından
O kadar anlayışsız biri değilim çok ağrıma gitti dünden beri
(2,165 puan) tarafından
Haklısın canım yaa
0 oy
tarafından
Canım belki  sadece okadar parası kalmıştır az kalimcada erkeklere yokmuş gibi geliyor ev gecindiriyo onlarda
(829 puan) tarafından
Canım biz yeni eve taşındım annem ev hediyesi 1500 TL verdi evdeydi o para lazım olursa kullanırız dedim biliyordu bunu
0 oy
(5,865 puan) tarafından
Sor belki o paranın gideceği yer vardır yani borcu vardır karta yatıracaktır. Kendini strese sokma sakince para yok dedin ama cebinde para gördüm niye yok dedin diye git bakalım ne diicek
(829 puan) tarafından
Sorayım canım dün almadığı meyve suyunu bugün almış kıza
(5,865 puan) tarafından
Ya bizimde bikere öyle oldu eşime kızdığıma utanmıştım. Ben dışarıdan yiyelim dedim ay sonu geldi şimdi para yok sonra yeriz dedi kartında 300 TL gördüm niye yalan söylüyorsun diye bağırdım ettim elektrik faturasına ayırdım onu yarın kesim günü deyince utanmıştım :) benim eşim nadiren hayır diyen bi adamdır genelde okey der herşeye hiç cimriliğini görmedim mesela
0 oy
(366 puan) tarafından
Bencillik resmen benim çok zoruma giderdi bacım 
(829 puan) tarafından
Ya alırım der gelince söyleyebilir ya param yok bana lazım ver diye veririm ben zaten ailesine karşı öyle değil
0 oy
(8,933 puan) tarafından
O para belki eşine ait değil yani emanet olabilir yada fatura yol parası vs olabilir eşini en iyi sen tanırsın normalde eve bakıyor mu ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu 
(829 puan) tarafından
Önceden para isterdim evin ihtiyaçlarını ben alirdim şimdi market uzak hamileyim kızım küçük hava soğuk diye ona al diyorum istediklerimin hepsi genelde gelmiyor  ya unuttum der ya da aaa o da var mıydı der . Ama annesi isteyince olmazsa da bulup alıyor buna ben çok üzülüyorum
(8,933 puan) tarafından
Klasik erkek milleti genelde unutur o an Bi telefon açıp sormak cogunun aklına gelmez ne hikmetse.. ama cebindeki para için eşine mutlaka sor belki yeri vardır
(829 puan) tarafından
Soracağım dün soracaktım aslında dişini çekmişti ağrısı vardı diye ses etmedim
0 oy
(166 puan) tarafından
Bir Ramazan ayı hiç unutmuyorum canım ramazan pidesi istedi yumurtalı 

Köşedeki market bizim pencereden gözüküyor 

Eşime pide almasını söyledim norml ekmek alıp gelmiş pide yoktu hiç olsa alacaktım dedi 

Tamam dedim sonra dışarıdan ses geldi diye pencereden bakarken bir kadın elinde pide poşetiyle marketten çıktı 

O kadar üzüldüm ki niye öyle yaptığını sordum bir insanın her istediği alinmazmis iki pide ya 

Yalan söylemeye ne gerek var hala aklımda unutmuyorum 

Bence söylemelisin ama soyle de düşün canm belki o paranın yeri vardır bir yere ödemesi gerekiyordur
(1,140 puan) tarafından
Tövbe tövbe ya Ramazan gunu utanmamis mi yalan söylemeye.bir de pide yani
(829 puan) tarafından
Haklısıniz olabilir
(166 puan) tarafından
Demek ki hiç utanmamış
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Olur böyle şeyler bazen canım,sıkma canını 

Yarın başka bişey iste alacakmı bakalım
(829 puan) tarafından
Geçen de bana para var mı sende abime lazım dedi ihtiyacı var dedim 800 TL sonra öğrendim ki av tüfeği için mermi almış o mermilerin parasını abisine vermiş sürekli böyle benden para konusunda herşeyi gizliyor
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Belkide ekmeği aldıkdan sonra o para eline ulaşmışdır. 
(829 puan) tarafından
Her şey olabilir
0 oy
tarafından
Belki baskaainin parasıdır 
(829 puan) tarafından
Olabilir canım ama sürekli yok der bana istemeyin diye mi öyle yapıyor bize bakmak zor mu geliyor anlamadim
0 oy
(4,973 puan) tarafından
Bnm eşim maaşla calsmaz Kendi dükkanı bana yok deseydi inanmazdım ha maaşlı olsaydı ses etmezfim blki hesabını kitabını ona göre yapyr derdim 
(829 puan) tarafından
Benim de maaşla çalışmıyor konteyner kentlerde başkasının işyeri ihale usulü çalışıyorlar

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 546 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Btly1 (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 687 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 271 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 293 göst.