0 oy
735 göst.
Diğer kategorisinde (6,859 puan) tarafından
Kızlar bosaninca eşyalari ne yapıyorlar ? 

21 Cevaplar

+1 oy
(5,837 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yani o iki tarafın vicdanıyla alakalı bizim akraba boşandı eşi çocukların oda takımları ve kadının kendi çeyizliklerini vermişti. Yani oturma odasını vs annesi aldığı için ev kurarken zorlanmadı 
(5,837 puan) tarafından
Ailesi veriyor eşi nafaka veriyor kendisi iş buldu yarım gün çalışıyor çocuklar okuldayken
(6,859 puan) tarafından
Sevindim adına teşekkürler yorumun için
(5,837 puan) tarafından
şuan daha fazla yoruluyorum ama daha mutluyum diyor konuştuğumuzda kafam rahat çocuklarım rahat diyor. Yarım gün çalışıyorum en azından evime katkım var diyor ailesi köyden sürekli etini sebzesini yolluyor eşide 2bin nafaka veriyor yani idare ediyor
(6,859 puan) tarafından
Ne güzel rabbim yardımcisi olsun. Kirada mi pki.. hangi şehirde
(5,837 puan) tarafından
Eskişehirde kira 1+1
-Reklam-
+1 oy
(11,217 puan) tarafından

Boşanıyor musun?? Daha dun post acmıştın kapadokyaya tatıle gıtcez dıye:ermm:

tarafından
O postu geçen bende görfüm ama o postun tarihi eskiydi öyle hatırlıyorm
(11,217 puan) tarafından
Neyse ıkı melek var burda gordum diğeriymiş kusura bakma karıstrdım.

Yok gözde post yenı melekkk diye biri açmış onu da puanlarda yaklasık isimlerde karstrdım:)
tarafından
Bnde sanki tarihi eski gbi görmüştüm canm bnde dmekki başka bi postla karıştırdım . Allah yardımcısı olsn zor bir süreç
tarafından
O kişi melekkk isimli biri dün açmış onu diyorsanız
(6,859 puan) tarafından
Ben değilim diyorum inanmıyor ki o postu bende gördüm yorun yaptm dedm. Hamile de deglm ayrica
+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Yuvam dağılmış ne yapcam mobilyayı çeyizimi alırım sadece kızıma ait şeyleri o kadar eşim boşanırken diğerine kamyon tutmuş istediğini alsın diye hiç bişey almamış mahkemede yenisini istemişti evi komple dizmek için
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Anlasmaya bagli karşılıklı alınır yada satılır ama ev araba soruyosan onlarda ortak oluyor
(6,859 puan) tarafından
Ev araba değil cnm normal mobilyalar vs. Bı anda herşeyi elden çıkarmak çok zor
(1,918 puan) tarafından
Bi tanidigim bosandi kiz almadi cocuk sldi hep annesine ev kurdu esyalarla
(6,859 puan) tarafından
Baka baka mutlu olsunlar ailecek ne dym
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Bosancanmi kız.  Ben hrpsine el koydum
(6,859 puan) tarafından
Evet cnm. Eşyada gözüm yok herşey kendi emeğim hibe edesim gelmiyor
(3,794 puan) tarafından
El koy verme acima
(6,859 puan) tarafından
Bilmiyorum artık ne olur
0 oy
(433 puan) tarafından
Anlaşmanıza bağlı siz anlaşamıyorsanız mahkeme karar verir sanırım bizim ev ve eşyalar bende kalmıştı
(6,859 puan) tarafından
Nsl bir boşanma oldu sizin. Gerekçeniz. Neydi
(433 puan) tarafından
Aldatma
Çekişmeli dava açmıştım ben sonra anlaşmalıya çevirdik
(4,980 puan) tarafından
Evi evlendikten sonra mi almıştiniz
(433 puan) tarafından
Evet evlendikten sonra alındı
0 oy
(433 puan) tarafından

Anlaşmanıza bağlı siz anlaşamıyorsanız mahkeme karar verir sanırım 

Bizim ev ve eşyalar bende kalmıştı
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Allah korusun bizde böyle bir şey olsa ikimizin gözü de eşya görmez ama eşim kişisel eşyalarını kıyafetlerini alıp gider benim de çocuklarımızın da düzenini bozmaz 
(6,859 puan) tarafından
Öyle tabiki hepsi kendi emeğim olunca üstüne konmasını da bir yanım istemiyor.
(12,856 puan) tarafından
Avukatınıza istediğiniz eşyaları söyleyin gerisini o halleder
Hiç mi şans yok devam etmek için
(6,859 puan) tarafından
Yok Cnm. Avukat in  bu kadarıyla ilgileniyormu gerçekten
(2,055 puan) tarafından
Evet ilgilenir  geçen  ben  avukatla görüştüm eşyada alabilirsiniz dedi  istemiyorum  dedim  alacağım  çok  eşyam yok  birde  getirmek çok  pahalı  zaten
(6,859 puan) tarafından
Evet cnm bu avukat özel miydi barodan mi
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Bence kadının olmalı ama eşit dağılıyor diye biliyorim
(6,859 puan) tarafından
Evet cnm eşit biliyorum da o an herşeyi elden çıkarmak ta zor
(2,974 puan) tarafından
Bı depo falan ayarlayabilirsen oraya koyarsın canim
(6,859 puan) tarafından
Gurbette taşındım yeni burda zor bklm hayırlısı artk
0 oy
(13,034 puan) tarafından
Allah korusun boşanmaya düşünmüyorum ama boşansam adil bir paylaşım isterim bizim evimizin bütün eşyalarını ben aldım daha bekarken aldığım eşyaları eşime birakipta gitmem en kötü ikinci el diye satar yeni düzen kurarım 
(6,859 puan) tarafından
Bnde böyle düşünüyorum açıkçası. Baş edebilir miyim bilmiyorum. Başka şehre taşındım çünkü
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Tanıdığım biri boşandı sadece çeyizinde ne götürdüyse onları aldı çamaşır bulaşık süpürge tabak çanak dahil hepsi 
(12,492 puan) tarafından
Bazılarını annesi kullanıyor hani bozulan kırılan eşyaları örn. Bulaşık makinesi bozulmuştu şuan annesi kullanıyor kızının kini
(6,859 puan) tarafından
Anladm cnm ne kdr sonra evlendi çocuğu varmiydi
(12,492 puan) tarafından
Yoktu 2 sene sonra evlendi canm şuan  oğlu oldu daha minicik ;)
(6,859 puan) tarafından
Ya ne güzel sevindim hayırlara büyütsün ❤️
(12,492 puan) tarafından
Amin inşallah canım sağolasın ❤️
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Evet  bende  boşanma  arefesindeyim ailemin yanına  geldim  başka  şehirden  birtek  3 tane  yatağım  vardı  onları  aldım  şuan  cebimde  ev kuracak  param  yok  ama nafaka  ayriyeten  bileziklerimi  ve de  arabsdaki  hakimi isteyecem adliyeden  ücretsiz  avukat  tutmak  için  2-3 tane  belge  işlerim  kaldı  onlarıda  halledeyim  yarına  götürüp  teslim  edeceğim Allahın  izniyle  Allah  yardımcın  olsun  bütün  kadınların  annelerin inan  çok  zorlu  süreç  çevrendekilerin  anlayışı  yoksa  çok  laf  edip  yıpratıyorlar  ama  yinede  pes  etmedim  geri  dönmem  ailemle  yapamam  babam  çok  iyi  ama  annem  evde  bizi  istemiyor mahkemeden sonra  hakkımı  alayım  gidip  ev  kuracam öyle  böyle  geçinirim  yeterki çocuklarım ben  mutlu  olayım  artık  herkesten herşeyden  çok  yoruldum  ama  çocuklarım  için  katlanıyorum  insanın  böyle  ailesi  akrabası  olacağına  hiç  olmasa  daha  iyi bu süreçte  önemli  olan  dayanıp  kulağını  kapatmak 
(6,859 puan) tarafından
Hiç bir aile istemez yuvası yıkılsın ama farkında annem dile getirdim bir çok kez. Benim iki tane mesleğim var çalışırım çevremde geniş ama İstanbul a dönmem lazm ben 6 aydır Çorum a taşındım. İşler kariscak bakalım bilmiyorum. Eşim hala aksamdir boşanmam diyor
(2,055 puan) tarafından
Hepsi öyle  diyor  bacım  benimki  beni  öldüresiye  dövdüğü  halde  her yere  ben karımı  seviyorum  boşanmayacam nidaları  atıyor  zaten  kimse  aç  kalmaz  çalışana  her  yerde  ekmek  var  yeterki  insan  çalışsın  benimde kızım  olmasa  işe  girerdim  ama  kızım  küçük  annem bakmaz  kreşe  işte  verirsem  ancak  öyle  ama kızım  azıcık  büyüsün  oğlumda  alışsın  duruma göre  kardeşim  var  neyse ki o bakıyor  böyle  işim  gücüm  olduğunda eşimde  sırf  bileziklerimi nafaka tazminat  arabadaki hakkımı  vermemek  için  dört  döner  boşanmamak için  ama  umurumda  değil  çünkü  darp  raporum var  2 tane  tanığın var  kendisi  istediğini  desin  yapsın  ben  ona  3 defa  fırsat  verdım  üçünüde  değerlendirdi  artık  bu saatten sonra  kararimdan  dönmem  bugün  belgelerimi halledip  bitirdim  verdım  bir iki haftaya çağırıp  görüşücem  avukatla
(6,859 puan) tarafından
Hayırlısı kuzum şuan bende 1 şans vericem ama eskisi gbi olmayacam 1 ay sürmez değişir. Aileme şart koşcam 1 şans veriyorum olmazsa eğer bu iş biter dicem. Bu şans ta çocuğum için sevdiğim için degl ztn
(2,055 puan) tarafından
Hakkınızda  hayırlısı  olsun  inşallah  düzelir  eşinde yuvan bozulmaz
(6,859 puan) tarafından
Ben istemiyorum dedm Cnm karilik ta yapmam dedm kabul etti gittiği yere kadar
0 oy
tarafından
Eşyalarn faturası kimin üzerine , ve eşyalar evlenmedenmi alındı canm
(6,859 puan) tarafından
Faturasız eşyalarımız . Eşyalar alındı hemen evlendik ztn
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Ayyy canim senmi yoksa bosanacaksinn???

Çorum'a gitmistiniz yanlış hatırlamıyorsam osun senn  üzüldüm inanki sen isenn
(6,859 puan) tarafından
Evet cnm Çorum daym. Benim o
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Allah göstermesin bizde öyle bişi olunca evlendmeden mihir yapılıyor ve onlar kadının oluyor
(6,859 puan) tarafından
Onu bile yapmadı ki
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Ben çöpümu vermem kanun falan da dinlemem alamaz benden 
(6,859 puan) tarafından
İşte bazen gözüm dönünce hiç birşey de gözüm kalmıyor
0 oy
(4,980 puan) tarafından
Benim arkadaşım boşanmıştı evlenirken esyalari eşi aldı bosanirken kız aldi hepsini satti parasi onun oldu.
(6,859 puan) tarafından
Neden bosanmislardi
(4,980 puan) tarafından
Kocasinin psikolojisi bozuktu kızı dovuyordu sürekli
0 oy
(62 puan) tarafından
Eşimin kuzeni bosaniyo kocası hiç bir eşyayı vermemiş kız sadece kıyafetlerini alabilmiş boşanma sonuclaninca eşyalar içinde dava açılacak mis anlasamayinca dava açılıyor sanırım 
(6,859 puan) tarafından
Evet cnm öyle oluyormuş biraz araştırdım bnde
0 oy
(972 puan) tarafından
Vala ben eşyalarımı zar zor aldım o kdr zor oldu ki maddi manevi yıprattı beni başka şehirdeydi esyam nakliye cart curt avukatta uzlasin versin deyip durdu yoksa mahkeme sonuna kadar dahada beklerdim ama büyük ihtimalle mahkeme sonunda hakim karar verio diye biliyorum 
(972 puan) tarafından
Hayır canım çekişmeli mahkemem Mart'ta belki bitebilir karar çıkarsa . Avukat i özel tuttum ama barodan istettim yardımcı oldu bir arkadasjm direk baroya gtseydim otomatik zaten veriliyor şansına hangi avukat denk düşerse . Adliyenin barosu
(6,859 puan) tarafından
Anladm cnm benm avukat arkadaşlarım var ama aile mahkemesine bakmıyorlar sanırım onuda yarın bı araştırayım bakalm . İlk nere başvuru yaptn boşanmak icin
(972 puan) tarafından
Adliyenin barosuna gitcen canım avukat istediğini boşanma davası açacağını soylicn
(972 puan) tarafından
Rabbim hakkında hayırlısıni versin inşallah
(6,859 puan) tarafından
Bulunduğum yani ikamet imin olduğu yerdeki adliye mi yoksa farketmezmi
0 oy
(10,904 puan) tarafından
Biz bolustuk kim ne aldıysa evlenirken onalri aldı 
(6,859 puan) tarafından
Şuan nereye başvurmam lazm ne yapmam lazm cnm bı yol gösterir misin
(10,904 puan) tarafından
Biz kendi aramızda hallettik o konuyu.davayi açtık ayırdık eşyaları bir yere basvurmadik yani.hqkimde eşyaları ne yaptınız diye sordu biz kendi aramızda hallettik paylaştık dedik
(6,859 puan) tarafından
Anladm kuzum davayı sen mi actn ilk

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 303 göst.
22 Nisan 2024 Tatil-Seyehat kategorisinde Birdirbir (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 258 göst.
22 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde _Reyhan-0 (1,690 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 58 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Rabia_68 (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.

379,739 soru

11,368,008 cevap

34,849 kullanıcı

...