0 oy
590 göst.
Aile kategorisinde (54 puan) tarafından
Kızlar 1 bucuk yıllık evliyim ilk bebeğimi kaybettim erken doğumla şimdi yine hamileyim 32 haftalık. Ben evlendigimin 3 ayı kaynanam ameliyat oldu.o zaman yeni hamileydim gittim onunla hastaneye 1 ay da evde baktım hizmet ettim ayıptır söylemesi evinin işini yapınca istediği yemeği yapınca benden iyisi yoktu .neyse 

Kendisi bel fıtigindan ameliyat oldu ekim ayında 2 ay hastane de yattı rahim ağzı dikisim var erken doğmasın diye bebek ona rağmen hergun arıyordum nasılsın nasıl oldun canın birsey istiyormu kendime yapamadığım yemekleri ona yapıyordum hastaneye götürüyordu eşim. Kahvaltiliga kadar çaya kadar ayıptır söylemesi. 

Neyse 20 gündür evine gelmiş yine eşim gidelim yazık hasta dedi gittim 1 hafta baktım kendisine şimdi git gide ağırlaştım hicbirsey yapamıyorum kendisi doktora gitmiş doktor birseyin yok ilaçlarını kullan demiş ama kendisi yataktan çıkmıyor eltim yanında birkaç gündür işte bugun eşim aradi annesini ne yemek yapacaksınz gelelim dedi.gonulsuz bir şekilde gelin dedi gelip kalacakmisiniz diye soruyor demiyor ki gelinim hamile dikişli benim ona bakmam gerekirken ben ondan bekliyorum neyse dün bugün 4 doz ciğer geliştirici iğne vurdum işte oraya gitmeden eşime beni hastaneye götürmesini söyledim. Tamam yemeğimizi yiyip gidelim dedi .iki defa orda acile gittim.bugun de ateşim vardı halim yoktu acile gittik geldik hiç demedi ki doktor ne dedi bebek nasıl iyi mi sanki ben bilerek gidiyormusum gibi konuşmadı bile benimle ilk defa olsa bu kadar evham yapmazdım takmazdm ama ikinci defadır böyle yapıyor sanki benim hastaneye gitmem zoruna gidiyor yedi yabancı bir insan yoldan geçene sorar neyin var diye kendisi sormadi evlerinden çıkarken de dedim hiç selam vermiyim sonra dedim bende kalsn birsey olmaz hadi biz gidiyoruz anne dedim güle güle dedi .şunu anladım ki herkes kendi menfaati için sever sayar

SAYISIZCA FEDAKARLIK YAP tek bir dedikleri olmayınca hepsi sıfırlanr sizin düşüncelerinizi merak ettim ve içimi dökmek istedim . Bundan sonra nasl dsvranmalym:(( (

19 Cevaplar

0 oy
(1,271 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yapma canim yapma yaptikca degersizlesirsin uzak dur gidip gelme mesafe koy cocugunla ilgilen alıştırma  kendinr kimseyi
-Reklam-
+2 oy
(2,301 puan) tarafından
Fazla fedakarlık fazla vefasızlık getiriyor malesef . Bundan sonra yapma hiç bir aey 
+1 oy
tarafından
Davranma bundan sonra otur cocuguna kendıne bak dogum gelmıs da yanmıs dıkıslı halinle rıskınle ne ısın var kaynanamda yemegınde bılmem neyınde yanı esıne de cok kızdım o kadar anasını dusunuyosa gıtsın dısardan soylesın yada kendı yapsın  nasıl rıske atar sızı anlamıyorum kusura bakmayın hadı yaptın bari kıymet bilinse ne gıt ne gel sebebini de sorarsa esıne soyle ve mesafenı koy bak o senın etrafında nasıl donuyor snra mesafe bu hayatta en guzel sey 
(89 puan) tarafından
Aradığım yorum
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Bebeginle ilgilen arama bile bu modellerin hepsi ayni cunku dunyadaki en hasta en bakima muhtac o herkes ona hizmet etmeli tam bi bencil ya nefret ediyorum boyle insanlardan
0 oy
(3,877 puan) tarafından
Hiçç üzülme sen fazlasıyla yapmıssın yapacağını gercek yüzünü gördün bundan sonra mesafeni koyarsın daha iyi
(54 puan) tarafından
İnşallah bu yorumlar ders olur bana elimi eteğimi çekerim.
0 oy
tarafından
32 den sonra beni yerden anca vinç kaldirabilirdi. Hamilelik zaten sıkıntılı geçiyor. Sal gitsin dediğin doğrudur bir kere yapmasan senden kötüsü yok. İnsanlara yaranilmaz. Ki doktor iyi demesine rağmen yataktan çıkmıyorsa rahata alışmış demek ki yapan eden var nasılsa. 
0 oy
(912 puan) tarafından
Yani canım canım uzun lafın kısası fazla değer soytarıyıii kral eder 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Bundan sonra yapma ben artık öyle yapıyorum nankör insanlara yaranamazsin sadece bizi kullanıyorlar ama artık akillandim 
(54 puan) tarafından
Iyi niyetimizden yapıyoruz Allah rızası için dedim hep ama haketmiyormuş:(
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Canm daha ben olsam gitmem hiç hem birşeyide yokmuş doktor demiş ya ilaçlarını iç tamam işte. Ne gerek var sen kendinle ilgilen kendine bak sana yazık değil mi zaten bir söz varya hani, fazla fedakarlık fazla vefasızlık getirir diye . Cidden çok doğru bir söz 
0 oy
(6,344 puan) tarafından
Benim karşımdaki insan benim baktığım aynamdır. Ne görüyorsam öyle davranırım.
(54 puan) tarafından
Çok haklısın:(
0 oy
(13,068 puan) tarafından
Riskli değilken bile kimseye hiç bir iş yapmadım üstelik kayınvalidem hastaydı ve benim evimde misafirdi kızını da getirmişti oğluda yanındaydı benim yapacağım işe ihtiyacı yoktu riskim yok ama  hamilelik konusunda aşırı hassas bir aileye sahibim düşük yapan düşük tehlikesi geçiren zor çocuk sahibi olan bir çevrem var o yüzden riskim olmasa bile yapmadım hele söyle nankör olana asla yapmazdım sende yapma canım sana da kızdım hamilesin üstelik kayıp yaşamışsın senin ekstra dikkat etmen lazım kimseye iyilik derdine düşme yaranmaya çalışma sadece kendini ve karnındaki bebeği düşün gerisi hikaye 
0 oy
(11,266 puan) tarafından
Kendini geri çek asla yaranamiyorsun hamilelikte bende çok iyi anladım bunu rabbim bebeğinizi size bağışlasın canım hiç görme duyma kaynanani 

Hamileligim zor değildi ama son vakit işini yapma ben geleyim demedi doğum oldu 4 ay afedersin Wc ye gidemedim bi taş yemek yapıp da yollamadi herkes ederi kadar biz el kiziyiz bunu çok iyi gösteriyorlar ve bende artık hiç bi işini yapmıyorum sende yapma bırak istediklerini desinler canının kıymetini bil hamileliginde dinlen bebekle zaten zorlanacaksin
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Değer kıymet bilmeyen insana yapma canım boşver önce her zaman kendini düşün çünkü kimse seni düşünmez menfaat bitince böyle oluyor 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Canım yapma birsey yapsan da kötüsün yapmasanda g.. T yirtsan yaranamıyorsun çok iyi dawranmisin aynısını bende yaptım hastalık falan yoktu ewini temizledim bayramda yaz temizliği yapmadım bi kestim elimi ayağımı ne kapı mı açtı ne bisey 8 aylık ben cam sildim gelip yardım etmesi değil ama gelip yanımda olsaydı derdim bak kaynana oyuzden çok takma yüzde werme 
0 oy
(315 puan) tarafından
Zamanında çok yaptığın için şimdi yapmadığın zaman göze batar ama öyle alistirmasaydin arada bir nadiren evini temizleseydin mesela veya bi yemeğini yapsaydın o zaman daha değerli olurdun canım benim Allah yardımcın olsun eşinle konuş bu durumu bence 
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Gidip işlerini özellikle yapmazdım artık. Evine ziyarete gittiğimde eşimle yediğim yemeğin bulaşığıni yıkar cekilirdim. Vefasızlık yapmış kayınvaliden. Ayıp gerçekten. Ama bence içinde fesatlık varmış demek ki 
0 oy
(163 puan) tarafından
Ah ah aynı benim kayınvalidem . Benimkinin de 2 sene boyunca her yardıma ihtiyacı olduğunda koştum. Hiç yanlız birakmadim . Ben hamile kaldım . Ağrı açıdan evde tuvalete gidemedim yemek yiyemedim . Bir kere gelip nasılsın demedi. Erken doğum riskim oldu hastamede yattım bir kere yanima gelmedi . Doğurdum o gün zor geldi hastaneye . Hepsinin boynu altında kalsın . 
(54 puan) tarafından
Aaamiinnnnn
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ayyy aynı benim kaynanam kız ölsek haberi olmaz laf lafa gelince de ben hastayım gelmiyolar der. Ben uzak duruyorum kafam rahat:)

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 684 göst.
4 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Melike☺️ (1,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,504 göst.
21 Şubat 2019 Aile kategorisinde Gülçin (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 837 göst.
10 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 420 göst.