0 oy
889 göst.
Diğer kategorisinde (25 puan) tarafından

Eşim burada değil. İşi gereği şehir dışında uzun zamandır yalnız yaşıyorum. Kayınvalidemgille aramızda 1 saat uzaklık var. Yakın zamanda bana gelip 2-3 gün kalacaklarmış ve ben zerre istemiyorum. Evim zaten küçük misafir odam falan yok. Daha önce 12-13 saat uzak şehirde yaşarken gelirlerdi kalmaları tabiki gerekiyordu. Kalırlardı. Ama şimdi 1 saat uzaktayım ve yalnızlığa alışmışım yatmalarını istemiyorum. Ama ne yapsam ne desem gerçekten bilemiyorum :(

30 Cevaplar

+7 oy
(1,780 puan) tarafından
2 -3 gün istemiyorsunuz bazıları onlarla yaşıyor bazıları yılın yarısı onlarla yaşıyor idare ediver okadarda değil ya  annenleride mi istemezsin? 
(1,780 puan) tarafından
Bende bir oturuyorum görevden dolayı kaç ay ayrıyız ama yazın ordayız kışın onlar burda  aradaki aylarda ayrıyız nasipse ilerde hep beraber yaşicaz elbet zorluğu var ama bebeğime çok iyi bakıyorlar çok yardımcı oluyorlar biz iş yaparız kayınvalidem yemekleri yapar arada ben yaparım bana bırakmaz  çokta rahat o konuda benim için :)
(4,222 puan) tarafından
Benmde kayınvalıdem yanımda kalıyor :) şu misafirliğe gelmelerine de tahammül edemiyorlar ya vallahi şaşırıyorum.. Kendi annelerine de acaba aynı tavrı gösterirlermi?
(1,015 puan) tarafından
Ayri yasayalim ayda 5 gun gelip kalsinlar basim ustune valla:)
(4,222 puan) tarafından
Ben 10 gunede raziyim:)
tarafından
Valla anlamış değilim bunları gelsinler 1 ayda kalsalar başım üstüne olurlardı ama annelerine öyle olmazlar merak etme kendi annesi kızsa bile art niyet aramazlar ama kaynana adı üstünde gelip kalmaya oğullarının evine gitmeye hakları yok
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Cnm annen baban olsa yine istemez misin
(9,649 puan) tarafından
Kendi ana babalar olunca akan sular durur
(25,224 puan) tarafından
Ondan sonra vay efendim kaynanam beni sevmiyo böylesini bende sevmem hep kaynamaya suç bulmasınlar bak ne gelinler var
tarafından
Aynen  çok üzülüyorum
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Kaynanani en iyi sen tanirsin.  Iyi bir kadin sa birak gelsin
(25 puan) tarafından
Yani eh işte. Öyle fena kaynanalardan değildir de, zamanında benim eşimle büyük kavgalarımda tarafını çok belli etti. Bende sevmiyorum sadece saygı duyuyorum
(6,441 puan) tarafından
Oğlunu tutması normal bence oğlu çünkü kendi evladı tarafsız davranamamış demek ki kim tutmaya gerek yok
0 oy
(663 puan) tarafından

Evin küçük olması dışında sorun yoksa gelsinler onlar da insan, derdim ben :)

(25 puan) tarafından
O kadar alışmışım ki yalnızlığa, gelsinler sorun değil de gitsinler tekrar yani :(
(1,056 puan) tarafından
Kaynanaların şu huyları var sık sık misafirliğe gelmeyi seviyorlar bende yalnız yaşıyorum eşim yurt dışında calışıyor geldi on iki gün kaldı gitti ve kaynatam pek göndermez Allahtan yoksa kaynanama kalsa cok sık gelmek isterdi
0 oy
(2,974 puan) tarafından
İlerde sen de gelininin kızının evine gitmek istersin gayet normal yani gelip kalmak istemeleri 
(25 puan) tarafından
Gelsinler onda sorun yok da yatılı sevmiyorum :( birde diyetteyim benim oturttuğum düzen var, mesela hala kahvaltı yapmadım. Alışmışım yalnızlığa
0 oy
(13,284 puan) tarafından
Bizimde çocuğumuz var  2- 3 gün eş hatrına ailesi ağırlanır bence aradaki saygıyı kaybetmediysen küs değilse bu kadar fedakarlık yapılır eş ailesi ile eş yokken bir arada kalmak daha can sıkıcı en çok bu yüzden istemezdim ama sonuçta düşünüyorum eşim benim ailemi istemese çok kırılırım 
0 oy
(480 puan) tarafından
Bir miktar anlıyorum seni. Benim kayınvalidem Allah razı olsun çok iyidir . Kızından ayırmaz beni. Bazen eşim şehir dışına gidince yalnız kalmamak için annemde kalıyorum annemde olmayınca kayınvalidemde kalıyorum mecburen. Birbirimizi sevmemize rağmen kalmaya giderken isteksiz oluyorum , insan rahat edemiyor çünkü, en basitinden rahatça konuşamıyor bile acaba yanlış bir şey söyler miyim diye düşünmekten. Ama eşinizin hatrına kabul edip güler yüz göstermelisiniz 2/3 gün sonuçta 
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Çocuğun var mı 
0 oy
(4,353 puan) tarafından
Kusura bakmada 2 3 gun icin insan böyle  düşünürmü esin senin ailene böyle  düşünse hosuna gidermi
0 oy
(48,733 puan) tarafından
nasil insan olduklarina bagli iyilerse idare etmek zorundasin sana kotulukleri olduysa müsait degiljm de
0 oy
(166 puan) tarafından
Canm 7 24 onlarla vakit geçirenler var çat kapı hergun bendeler 

Ağır misafiri gelir hemen beni arar yarın sendeyiz diye hep ben agirlarim 

Gelirler kalırlar 

Sen artık gelinsin eşinin ailesi oğlunun evinde kalamayacak mı 3 5 gün 

Yarın sende kayinvalide olacaksın o kadar da değil sıkma kendini kalsınlar güler yüzünü eksik etme 
0 oy
(7,170 puan) tarafından
Kız ne var 2 gün günde ne kadar zamanda bi gorusuyosunuz 
0 oy
tarafından
Eşinle aynı şeyleri senin ailen için düşünse hoşuna gider mi acaba 
0 oy
tarafından
Sonucta suan yasadıgın ev onun oglununda evı, aranızda hıcbır sorun yoksa bu yaptıgın ayıp, benım kayınvalıdem senede 2 kere gelır en az 20 gun kalır evım 80 metrekare, cok ıyı mı anlasıyoruz hayır ama bırbırımıze bır saygısızlıgımız olmadı surece esıme olan saygımdan oturu boyle bırsey dıyemem, 2-3 gun nedır yanı ıdare edılır
0 oy
(915 puan) tarafından
Allah için 1 2 gün paylaş evini ekmeğini nolcak kendini koltuğa yapıştırmiyacak yaaa
0 oy
tarafından
Varsayalım ki ailen gelecek yok kalmayın dermisin 
0 oy
(636 puan) tarafından
Ayy seni en iyi ben anlarım bizimde aramız 1 saat gelir kalırlar herşeye burunlarını sokarlar onu oraya koyma bunu buraya koyma arkamı dönerim düzenini bozarlar fellik fellik ev gezerler bide balığa gideriz gelirler ne üst baş değişme ne yıkanma yok mahvolurdum yaz gelsin istemiyorum 
0 oy
(4,997 puan) tarafından
Yanlış anlama ama cnm onunda oğlunun evi bence çok yanlış düşünüyorsun. Senin anne babanda gelse bunu mu düşünürsün 
0 oy
tarafından
ne guzel ağırla iste allah rizasi icin yani sen bir adim gidersen allah sana 10 adim gelir.yani onu bi arac olarak kullanacaksin allaha yaklaşmakta.cogu zaman boyle dusunhrsem canim acıkıyor cok.severek yapiyorum.diger turlu düşününce midem bulaniyor da
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Allahım oğlum var sen hayırlı gelin nasip et inşallah. Kaynanan adına çok üzüldüm keşke bilse de gelmese senin evine. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 234 göst.
8 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 699 göst.
0 oy
14 cevap 680 göst.
16 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 529 göst.
16 Nisan 2022 Aile kategorisinde Merveadiyaman (162 puan) tarafından soruldu