0 oy
224 göst.
Aile kategorisinde (496 puan) tarafından
Hanımlar merhaba. 4 bin TL lik borcum var. İcra takibi yok e devlette gozukmuyor bizi hiç aramadilar 2 aydır odemiyoruz sadece. Önceki postumda detaylı anlattım. Bu borç yüzünden annemi babamı teyzemi ve dayımın eşini aramislar. Bu durumda ne yapmam gerek. Uzlaşmaya gidelim diyorum borcu ödeyelim diyorum 18 bin oduceksin diyo taksit te yapmıyor 

8 Cevaplar

0 oy
(553 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla arkadaşım benm de borcum vardı on bin eşim kredi çektirmişti bizde bir süre ödeyemedik ailemden gizlemiştim. Kendi annemi babamı aramışlar benim bişeyden haberim yok bi ton faiz bidirdiler çok uğraştım. kalkıp anamı babamı niye arıyorlarsa sonra kaynpederimi fln da aradılar uzlaşma kesinlikle yapamadım hatta borçtan dolayı savcılığa gittik arabulucu miktarı düşürdü ikimizde işsiziz durumumuz yok diye. arabulucuya gittiğimiz için daha beter sinirlenip hiç yardımcı olmadılar. bi miktar peşin ödedik sonra maaşıma el konuldu işe girince. her ay faiz bindirdiler borc hakkında bilgi de vermiyorlar borcum ne kadar kaldı diyorum cevap yok.her ay faiz bindirmiş pislikler on bin borç için 1 buçuk yılda 30 bin ödedim haram zıkkım olsun çok şükür kurtuldum bi daha da bulaşmam
-Reklam-
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Aaa kötü olmuş, demekki ortak miras görünen bir yer var o yüzden herkesi arıyorlar, benim dedemden kalan bor tarla var mirasçı çok diye kimse karışmıyor amcamın oğluna icra gelince o tarlada hissesi olan herkes arandı 
0 oy
(10,433 puan) tarafından
Helena var burada ona yaz icra memuru canım o 
0 oy
(455 puan) tarafından
Kimlerin icra borcu var kolay kolay alamazlar 
0 oy
tarafından
Aileni rahatsız ettikleri için dava açacağını söyle öyle bir hakkınız yok arayamazsınız de..olmazsa cimere yazacağını söyle..aklı sıra korkutuyorlar ama bir yandan da rezil ediyorlar
0 oy
(158 puan) tarafından
Canim e devlette görünmesi lazım eline tebligat gelmesi ve eline geldiğinden 7 gün sonra itiraz etme hakkin var ve borcun 18 bin olamaz yasal faiz işlemeleri lazım.diger postuna baktım alalı 4 ay olmuş yasal faiz bu kadar olmaz.sen adliyedeki icra bölümüne git ve sor.tcde baktır bilgi al 
0 oy
(613 puan) tarafından
Bence bu işte başka bir şey var bi avukat ile görüş 
0 oy
tarafından
Öyle şey olur mu ya bnm halkbank krdi borcum var 1 yildr ödeyemdim aryn soran yok gelin yapipndrn dendi gittim 50 TL verip yapilandrdm şimdi odiyorm öyle haklri yok avukat bulun özel diye birşey var yapılan yanls pandemide esim corna oldu tidisnn didisi arnms corna diye esim avukta verdi bni bulamiyosnz o admi nerdn buldnz diye adam herkze yaymis osman corna olmus oluyoms diye 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 76 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 128 göst.
23 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 142 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Eymen Alim25 (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 873 göst.