0 oy
132 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar merhaba öncelikle allahın selamı üzerinize olsun.

6.5 aylık bir bebeğim var askeri personel eşiyim. Gurbet kuşuyum. :D

Sezaryen doğum yaptım doğumdan 50 gün sonra spiral(rıa) taktım. Gebe kalmaktan korkuyorum polikistik over (pcos) var bende yumurtalık kisti, bana çok kızdılar baya laf söylendi. Darlandım bende artık, ben 2.ci için hazır değilim bebeğim küçük gurbette bana yardım eden yok 2.ci rahat olur evet ama zor olur her açıdan insan bir elin uzamasını bekliyor hele birde sezaryen doğum yapmışssn. Oğlum erken doğum ile dünyaya geldi 6.5 aylık serüvende kaynanam bebeğin altını dahi değişmedi güya lafa göre ilk torun. Neyse ki ben üstesinden geldim şükür allahım muhtaç etmesin kimseye. Kendime güvenip istedim çocuk Rabbim nasip etti. Ama bir elin uzanmasını insan istiyor bazen.. 

Asıl mesele şu kızlar bende polikistik var spirallde taktırdım çevrem; neden taktırdın, yanlış yapmışsın, çocuğun zor olur olsa keşke taktırmasaydın zaten pcos var ne diye taktın dediler aklım karıştı çok. Çocuğum kardeşsiz kalsın istemem elbette olacaktır 2 3 ama vaktinde korktum acaba gebe kalmam imkansız gibi birşey mi olacak? :(Benim gibi olan var mı? Pcos olup spiral takıp, sonra çıkardıktan sonra gebe kalan? 

5 Cevaplar

0 oy
(1,824 puan) tarafından
Yaşamadım bilmiyorum canım post çıksın ama doktor sorun yok diyorsa benm için yeterlidir milletin ne dediğini duymam 
tarafından
Doktor spiral takınca polikistik olduğunu söyledi şayet sorun olacağı olsa bilgilendirirdi
-Reklam-
0 oy
(4,951 puan) tarafından
İmkansız değil,ama bencede spiralin rahme zarar verdiğini düşünüyorum ben 4-5 yıl kullandım spiral rahmime yara yaptı az daha Dr komple rahmimi alacaktı pişman oldum zaten hemende hamile kalamadim 1 sene sonra hamile kaldım çıkardıktan sonra 
tarafından
Ah ya gidip çıkarsam mı bende :/
(4,951 puan) tarafından
Bence çıkar kimseye tavsiye etmiyorum
0 oy
(7,019 puan) tarafından
Tabiki var canım yerinde olsam bende korunurdum ama hap tercih ederdim senin durumun için doğum kontrol hapları oluyo öyle bişey olabilirdi bence senin içinde 2inci çok erken tek başına son ilki birazbuyusun öyle yaparsin tabiki de spiralden sonracocugu olanlar var kız spiralle bile olan var 
tarafından
Evet bence dursun spiral ya kontrole giderim eğer ters giden bir durum olursa çıkarırım.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Bende pco yum ıkı tane dogal yoldan ıstedıgım gebeliğim oldu. Hıç bir dısardan mudahale dogum kontrolu denemedim uygulamadım. Hastanede calıştıgımda kadın dogumcumuza sık sık kontrolle gıderdım. O bana sakın hormonal bir korunma yöntemi kullanma demişti. O yuzden 7 yıldır gerı cekılmeyle korunuyorum. Olsa olsa prezervatif denerım ama sprialmiş hapmış cipmiş asla düşünmüyorum. 
tarafından
Ama bizde geri çekilme denedik asla eşim tutamıyor kendini bende son çare spiral taktırdım eşimi bildiğim için
(11,217 puan) tarafından
Zaten bu erkeğin yapması gereken bir yöntem o başaramıyorsa yapıcak şey yok.
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ben taktiracaktim annem çok kızdı taktırmadım bende çıkart korunmayı da bırak zaten sıkıntın varmış sonradan pişman olabiirsin
tarafından
Of yaa bilemedim ki bir kontrole gideyim de bakalım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 102 göst.
7 saat önce Diğer kategorisinde Anne.adayii (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde Onlygirl (184 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 94 göst.
3 Ocak 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Fatma.nurr. (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Son_bahar (2,172 puan) tarafından soruldu

379,869 soru

11,371,469 cevap

34,854 kullanıcı

...