0 oy
1,083 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (6,859 puan) tarafından

Biz kaç aydır ailecek hastayız öksürük ateş kusma herşey vardı açıkçasi 4. Antibiyotik başladık hiç biri sonuna kdr bitmedi antibiyotigin. 3. Antibiyotik alerji yaptı vucudu döküldü kırmızı noktalar elleri su toplar gibiydi parmakları kalın kabuk attı tam düzeldi derken ptesi başka antibiyotik başladık yüzü bı kalktık kıpkırmızı resim atcam. Acile gittik alerji için serum takıldı 4 tüp kan alindi. Hava veriyorduk yine başladık hem alerji şurubu var iki tane . P.tesinsonic ve kontrol var. Bu antibiyotikler çocuklarımızı maf ediyor nasıl kaşınıyor acı çekiyor aylardır geçen gündüzüm yok. Aciller hep antibiyotik yazıp yolluyor. Demem o ki gerekmedikçe kullanilmamali :( bı yeri iyileştirirken başka bir yeri kötü ediyor:(

image

41 Cevaplar

0 oy
(4,859 puan) tarafından
Yavrum ya kıyamam sana çok geçmiş olsun 
(6,859 puan) tarafından
Sağol cnm :(
-Reklam-
0 oy
(10,047 puan) tarafından

Cok gecmis olsun canim ya gunah kuzuya :'( benimki nadir hastalanir masallah ama hastalandimi hemen doktoruna goturuyorum ufak dozda bi serum takiliyor. Onunla toparliyor sonrada soguk alginligi genelde yada kullanmadigimda cok oldu

(6,859 puan) tarafından
Sağol cnm salgın bu ya bn bile ateş çektim gunlerce ve aşırı öksürük var geçmeyen haftalardir
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Oyyy balım ya çok geçmiş olsun kuzum 
(6,859 puan) tarafından
Sağol cnm
0 oy
(3,862 puan) tarafından
cok gecmis olsun canim 
(6,859 puan) tarafından
Sağol cnm
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun biz de öyleydik ne zaman ki aynı ay içinde 2. Kez antibiyotik yazdı doktor almadım evde de ateş düşürücü dışında ne varsa attım. Zühreana pekmez aldım vitamin takviyeleri aldım doktor gözetiminde. Oksurduler odaya karanfilli soğan koydum ,udi hindi yağı icirdim ,adacayi siktim şırınga ile ağızlarına.  Çok şükür Rabbime 4 aydır ateş düşürücü dışında bir ilaç vermedim ve artık hastalanmiyorlar.olsa da hafif atlatiyorlar.  Ben geç anladım bunu. İdrar yolu enfeksiyonu orta kulak enfeksiyonu gibi ağır durumlar olmadıkça asla kullanilmamali. 
(6,859 puan) tarafından
Evet cnm sagolasn
(1,792 puan) tarafından
Merhaba bu udi hindi yağı nekadar veriyorsunuz su ile birliktemi birde bebeğiniz nrkadarlik
tarafından
Selamlar. 1.5 ve 2.5 yaşındalar . Ilık su ile beraber 10 damla veriyorum. Ve hep ılık su ıciriyorum gün içinde de
(1,792 puan) tarafından
Öksürük olduğunda ateş olduğunda mi baya bı doktor yazıları görüyorum o yüzden bilgim yok teşekkür ederim
tarafından
Oksurukte kullanıyorum canım. Ateşte ateş düşürücü veriyorum tehlikeli cunku
0 oy
(783 puan) tarafından
Oyyy yavrum çok geçmiş olsun Rabbim tez zamanda acil şifalar versin sanada güç kuvvet versin cnm 
(6,859 puan) tarafından
Amin cnm sagolasn
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Alerjisi varmış demekki çocugunun canım gerekmedikçe zaten kullanmaz kimse keyfi yani o yüzden her zaman iyi bir çocuk doktoru görmeli çocukları acildeki asistanlar değil 
(2,468 puan) tarafından
Evet ya ciddi durumlarda acilden uzak durmak lazım çünkü hiç bilmiyor yeni oldukları için. Kitaptan bakarak bişeyler demeye çalışıyorlar kaç oldu denk geldim.dediğin gibi mevzu çocuksa daha hassas olunmalı
(6,859 puan) tarafından
Canım ben İstanbulluyum biliyorsundur belki Çorum'a taşındım inan burdaki özelde devlette sıkıntılı mecbur kalıyoruz bazen :(
(25,224 puan) tarafından
Mecbur kalınca yapacak bişey olmuyor Malesef.
(2,468 puan) tarafından
Allah şifa versin geçer inşallah canım
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım acil şifalar versin inşallah 
(6,859 puan) tarafından
Amin cnm sagolsn
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım benim çocuğum da çok hasta 
(6,859 puan) tarafından
Rabbim şifa versn Cnm salgın herkeste var :( sagolasn çabucak toparlanirlar inşallah
0 oy
(4,978 puan) tarafından
Kıyamam yaaa mahfolmus çocuk rabbim şafi adıyla şifa versin inşallah cnm 
(6,859 puan) tarafından
Amin cnm sagolasn
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Çok kötü olmuş yavrum rabbim acil şifalar versin inşallah geçmiş olsun 
(6,859 puan) tarafından
Amin cnm sağolasn
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bende kullandım canım bişey olmadı senin bebeğinin alerjisi olabilir içindeki etkenlere karşı çok geçmiş olsun
(6,859 puan) tarafından
Cnm önceden bizde kullandık hiç olmadı böyle birşey bu nsl hastalıkta geçmiyor:(
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun kötu olmuş yavrucak ya :(( 4 ayri antibiyotik bizi bile mahveder kaldı ki çocuğa ne yapmasın :/
(6,859 puan) tarafından
Aynen öyle cnm hiçte bitirmedm 2 3 gün kullanmlar
0 oy
(1,311 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun ya kıyamam :(

(6,859 puan) tarafından
Sağol cnm
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Kuzum benim yasa. Gerçekten de öyle mecbur kalmadıkça hiç bi ilaç kullaılmamalı. Bizde de bivara antibiyotik alerji yapmıştı 
(6,859 puan) tarafından
Evet cnm aynen öyle
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Rabbım kimseyi sağlıkla sınamasın

Çok geçmiş olsun canim
(6,859 puan) tarafından
Sağol cnm aminnn
0 oy
(6,724 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun :( Antibiyotikler bize bile çok ağır geliyor. Çocuklarımıza neler yapmaz ki. Dudaklarıda mı yara oldu ? :(

(6,859 puan) tarafından
Kızardı hep cnm :( vücuduna yayıldı
(6,724 puan) tarafından
Allahım acil şifalar versin inşaallah çabucak geçer :(
0 oy
(280 puan) tarafından
Ablam Londra vatandaşı öldüm diyene kadar ilaç serum antibiyotik vermiyorlar çünkü zararlı kendi halkına zarar vermek istemiyorlar biz de ay boğazım ağrıyor enfeksiyon var şu var bu var diyip içiyoruz 
(6,859 puan) tarafından
Aynen öyle cnm :(
0 oy
(295 puan) tarafından
Yavrummmmm kuzummmmm rabbim safi adiyla sifalar versin hepinize canim
(6,859 puan) tarafından
Amin cnm inşallah
0 oy
(2,838 puan) tarafından

Yaa kıyamam çok geçmiş olsun çok üzüldüm:(

(6,859 puan) tarafından
Sagolasn ❤️

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 308 göst.
29 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bbttnnmm (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 132 göst.
0 oy
4 cevap 281 göst.
5 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 622 göst.
23 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,276 soru

11,385,640 cevap

34,885 kullanıcı

...