0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde (1,030 puan) tarafından
20 aylık şuan Nisan'da 2 yaşına girecek erkek çocuğu. Siz ne zaman bıraktırdınız neler yaptınız geç olsun güç olmasın istiyorun psikoloji bozulsun istemiyorum neler yaptiniz yazabilir misiniz ben netten vs de bakacağım ama birkaç annenin daha görüşüne ihtiyacım var ilk çocuğum olduğu için :) 

12 Cevaplar

0 oy
(457 puan) tarafından
Bizde 20 aylıgız Nisan'da ikiye giricek ben ağustos gibi yavaştan denicem havalar sıcakken şimdide kakasını yapınca kaka yaptım diyor
-Reklam-
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Ben büyük oğlumu 31 aylıkken bıraktırdım kendisi istedi hatta  anne çiş diyordu bende lıp götürüyordum birz uzun duruyordu suyl oynuyordu ama öyle öyle alıştı ilk bi kaç hafta altına kaçırmalar oluyor bilgşn olsun birde gece hiç takmadım 
0 oy
(4,948 puan) tarafından
Benimde oğlum  nisan da 2 yaşına girecek insaallah. Suan kesinlikle anlamıyor ve denemeyide düşünmüyorum açıkçası.  Büyük oğlum 2 yaşına geçtikten 3 ay sonra kendisi söylemeye başlamıştı 

Bakalim yaza çocuğun durumuna gore bir girişim yapicaz insaallah 
0 oy
tarafından
Benimde oğlum 20 aylık Nisan'da 2 yaşına girecek bende Haziran temmuz gibi başlarım . Kızım bırakalı çok oldu şuan 3 yaşında ne gece ne gündüz hiç altına kaçırmıyor. Çok zorlanmadım kızım dünden hazırmış inşallah oğlumda zorlamaz . Ne yalan söyleyeyim oğlumdan korkuyorum :D 
0 oy
(7,276 puan) tarafından

Hayatımın bütün şansını büyük oğlumun bez bıraktırma sürecinde kullandım sanırım :Doglum 1 yaşından beri az çok konuşuyor ozamanda beri cisi geldiği zaman anlatırdı rahasis olurdu bezinden bende havalar sıcak olduğu zaman bezini baglamadim Allah'a şükür bir buçuk seneden beri bezi cikartik hayatımızdan 

0 oy
(6,989 puan) tarafından
23 aylıkken bıraktırdım canım ilk üç gün hep altına yaptı daha sonra yavaş yavaş alıştı 10 günde bitti ama 20 dakikada bir tuvalete götür muhakkak. 
0 oy
(103 puan) tarafından
2.yaş  1 aylıkken öğrettim tabi ondan öncesi deneme yaptık alıştırmaya çalıştım alışmadı zaten bezi felan biliyordu altına yapınca değiş diyordu hiç zorlanmadim diyabilirim  maşallah  ama çocuğun da istemesi lazım 
0 oy
(130 puan) tarafından
Hazır oldugunu dusundugum zamam baslamistim ozelikle yaz ayi daha uygun oluyor bunun icin. Bazi cocuklar klozetten korkabiliyor bu yuzden fisher price in lazimligini aldim hem tuvaletini yapinca muzik caldigi icin daha tesvik ediciydi. Ilk zamanlar surekli sordum cis geldi mi vs diye. Gece uykularinda hic sorun yasamadim zaten gece uyanan bir bebek degildi ve sabah ilk isimiz tuvalete gitmek oluyordu. Altina kacirdigini hic bilmem. Zaman gectikce bi aparat alip normal klozete alisti kendi orda yapmak istedi ve hic korku yasamadi gayet iyi gecti bu surec hic bir zorlama ve baski olmaksizin.
(130 puan) tarafından
Yazmayı unutmusum? birde bu aşamada dısari cikmadim 1 hafta falan alisma surecindeyken. cunku disarida tuvalet zor olabiliyor birde alisma surecindeyken tekrar bez baglayip kafasini karismtiradim
0 oy
(2,867 puan) tarafından
Oğlum şuan 27 aylık 

1 haftadır

Kendi kendine bezi bıraktı

Lazımlık vardı evde bir iki kez yaptırdım

Artık sadece gece bez takıyorum

Oda gece çok besleniyor süt su içiyor diye 

Her 30 dk tuvalet demedim 

Kendisi her 2 saate annneeee çisss diyor

İnan çok şaşkınım

Akşam yatmadan babası ile tuvalete gitti 

Gündüz benimle gitti 

Böylece alışmış 

Aslında uyarı veriyor 
0 oy
(1,053 puan) tarafından

İlk çocuğumu 34 Aylıkken kestim İkincim şuan 26 aylık hala bezliyorum yaza kadar da bezlerim gibi :)

0 oy
(1,291 puan) tarafından
Çocuklarım 24 nisan doğumlu ben ikisine de 2 yaşına girmeden  2 ay önce başladım 

Yaşına girmeden iki hafta önce tam olarak alıştılar  kızımda nisan 24 doğumlu onuda öyle yapacam inşallah  bence 2 yaşına girmeden başla 
0 oy
(1,496 puan) tarafından
Iki bucuk yasinda biraktirdim oglumu masallahhh cok temizdi hic kacirmadi once gece acik biraktim iki gece fln sonra gunduz ama kis aylarinda yapma haziran temuzda faln basla cnm allah kolaylik versin simdiden

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 35 göst.
10 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysekkkk (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 321 göst.
15 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 283 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde SweetDreams00 (1,007 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 220 göst.
20 Eylül 2021 Diğer kategorisinde SweetDreams00 (1,007 puan) tarafından soruldu

379,116 soru

11,348,376 cevap

34,813 kullanıcı

...