0 oy
460 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

2.5 yıllık evliyiz 1 tanede bebeğim var 6 aylık.  Severek evlendik. 

Eşim ilgisiz birine dönüşüyor. 

Ben kendime kusur aradım ama yok gerçekten yok. 

Yemesi, üstü başı, tüm ihtiyacı 4 4lük eşimin ilgi de veririm sevgimi de gösteririm dozunda. Ama kendisi sürekli telefonla uğraşıyor tüm gün telefonla uğraşmakla geçiyor aldatma yok çok şükür. Pubg bağımlısı, instagram reels izleme hastalığına yakalanmış gibi kendisi işten eve geldımı telefonu atarım bir köşeye yemeği, çayı herşeyini hazır ederim yaparım. 3 kelam güzel söz söylerim evden uzaklaşmasın gözü dışarı kaymasın diye ama kendisi ilgisiz sürekli telefonla uğraşıyor uygun dille söyledim hoşlanmadığımı, ilgisiz bıraktığı için soğudumu söyledim pek g***tüne takmadı gibi. 

Sanırım ben soğuyorum eşim böyle yaptıkça gözüm dışarı kayacak diye ödüm kopuyor asla içimde fikrimde başkasıyla konuşmak mutluluk aramak yok ama bir gün boşluğuma denk gelirse yaparsam diye korkuyorum. 

Eşimi nasıl düzeltte bilirim? 

Böyle ilgisiz davranması evliliği bitirir gibime geliyor. :(

9 Cevaplar

0 oy
(80 puan) tarafından
Sen iişk önce kendine mukayyet ol canım sen Bi annesin, sabret bakalım bıu iş nereye gider 
tarafından
Sabır ediyorum düzeltmeye çalışıyorum ama çabam sonuç vermiyor 1 yıldır yinede Rabbim büyük
-Reklam-
0 oy
(771 puan) tarafından
Rabbim aranızdaki muhabbeti arttırsın inşallah zor bi durum ortalık zaten kötü aman dikkat et canım sahte muhabbet lere kanma 
tarafından
Aa yok öyle bir düşüncem Allah nasip etmesin hayatı yaşarsam evladımla yaşarım
0 oy
(3,543 puan) tarafından
Yani gözüm başkasına kayarsa ne demek ya bunu burda bir kaç kişi daha yazmışti  bu kadar ilgiye acsiniz bunu dile getirmek bile saçma 
tarafından
İnsan oğlu beşer şaşar ben yaparım mı dedim? Kocamdan başkası abim kardeşim olur Allah o yola düşürmesin
(16 puan) tarafından
İlgiye acsınız bunu dile getirmek saçma derken pardon? Kimin nasıl bir ailede nasıl bir çocukluk geçirdiğini bilmeden. Kimin sevgiden ne anladığını bilmeden Kimin evin içinde ne yaşadığını bilmeden bir kadının  bir kadına bunu demesi gercekten en büyük ayıp ve saçmalık. Ve ben de öyleyim deli gibi ilgi istiyorum temas bağımlısıyım sürekli öpmek sarılmak isterim. Eşim de ilk başlarda öyleydi ama sonradan iş yogu.luhu çocuk borçlar falan derken aynı telefon bağımlısı birine döndü. Ve ben de korkuyorum Allah göstermesin şeytan bu bi an boşluğuma gelir ve ilgiyi dışarıda ararim diye ki bu çok normal. Açsanız yemek ararsınız ilgisizseniz ilgi ararsınız. Ve bunu dile getirebilmek de bi cesaret. Tabiri caizse havlayan köpek ısırmaz derler. Biseyi söyleyenden değil de söylemeden halledenden korkacaksın. Bu arada sizin de içinizde bastırılmış çok fazla duygu var bence kendiniz için en azından bir kaç psikolojik terapi yapın ve sorunlarınızı çözün sevgiler
(3,543 puan) tarafından
E iyi o zaman kocanız ilgi göstermiyor diye gidin başkasında mutluluk ilgi arayın bunu dile getirip savunan siz terapi alması gereken ben olur yarin ilk isim bu olacak :)
0 oy
(25 puan) tarafından
Eşten ilgi görmeyince gözü dışarı kayanı anlamıyorum cok sövesim geliyo anlaşamıyorsan daha ciddi bir ses tonunla de ayrıl o yoluna baksın sen yoluna bende bu erkekleri anlamıyorum seviyorum ölüyorum der evlenir cocuk olur ee kadın cocuga baksın ev işi yapsın hizmetçi gibi olsun 4 duvar arası 5 dk sarıl öp sev helalin yani gönlünü hoşnut et yine oynarsın ama bu ilgisizlik yuva yıkar benımkınde ilgi sevgi yoktu en som şiddet basvurunca kucagımda 11 aylık bebeğimle baba evine döndüm Allahım kimseye yaşatmasın cok zor şiddet olmasa ilgisizliğe tahammül ediyodum yinede artık cocuk var diye ama olmadı ben kac defa dedim düzelmedi aile büyüklerine de gerekirse iş büyümeden canım bi yuva kolay kurulmuyo inşallah iyi olursunuz üzüldüm valla eşler arası iyi gelecek sureler var Kuranda onları aç evinde bakara suresini felan inşallah düzelir 
tarafından
Asla amacım aldatma olmaz bir başkasında mutluluk aramak saçmalık zaten. Ama olursa ödüm kopuyor insan boşluğa düşünce yapıyor hatalar. Geçen şiddette başvurdu üstümü başımı giyip evden çıktım yaka paça binada yakaladı eve çıkardı bırakmadı gidemedim. Gurbetteyim ailem de uzakta :( kafamda bitirdim ben babamın evine gidecektim bırakmadı yalvardı gitme etme eyleme diye babasına söyledim ama pek akıllanmadı. Gidiş iyi gidiş değil. Boşanırsam maddi manevi rahata kavuşurdum maddi özgürlüğüm bile yok. Çok aileci biri çok ailesi için beni boşar o derece diyeyim
(25 puan) tarafından
Ya kuzum çok üzüldüm telefonuna kades indir baska yerdeymişsin birde ne hakla şiddet uygular madem geri cevirdi kendini düzeltseydi 7 8 ay oldu ilk aylar cok agladım zorlandım ama su an cok iyiyim cocugunu gormeye bile gelmiyo boşan diyemem yuva yıkılmasını istemem elinden geleni yapmıssın zaten şimdi geç konuş söyle olmuyo böyle de anlat ne olursa olsun evi terrketme asla normal sekilde terk etmek suç ama şiddet olur polis eşliğinde çıkarsın onda birşey yok herşeyi düşünün konuşun iki dakikada alınacak karar değil benimki psikolojik hastaydı umarım seninkinin kafa sağlamdır düzelir söyle cocukta var bu böyle olmaz istemiyosan bitsin boşanalım bende sende kendi hayatlarımıza bakarız güleriz eğleniriz ama neden bitsin bi yuva kolay kurulmuyo seni seviyorum böyle olmasını istemiyorum tek istediğim ilgi yeniden bi şans veriyorum sana de cocugum için ama net ol anlasın seni seviyosa eğer düzelme olur yoksa aynı devam eder inşallah düzelir aile büyüklerini bi toplayım illa yapma böyle bebeğimiz annesiyle babasıyla mutlu bir yuvada büyüsün onun için kendimize gelelim bende sıkıntı varsa söyle de
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Eşimde aynısı oyun ve reels bağımlısı ne dedi isem de aynısı değişmedi bazen bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama boş 
tarafından
Bende öyle gerçekten ağladığım zamanlar çok oldu
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Düzelmez ki. Sen düzeltemezsin yani. Dua et sen Allah yardımcın olsun. 
0 oy
(79 puan) tarafından
Şu sosyal medya kadar ocakları söndüren yok
0 oy
(12,877 puan) tarafından
Adamın içinden gelmesi  Kendi düşünmesi lazım 
0 oy
(954 puan) tarafından
Tek taraflı çabalamak maalesef çözüm getirmiyor. Kendin bir az geri cekilmelisin eskisi gibi üstüne düşme ilgilenme,  ilişkide sürekli alış veriş olmalı karşılıklı olmalı yoksa çok yıpranır tek taraflı. O bir az durumu fark etmeli bir adım atmalı 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 919 göst.
19 Ağustos 2023 Aile kategorisinde nurr001 (1,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 287 göst.
17 Aralık 2022 Aile kategorisinde 20002003 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 794 göst.
9 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,098 soru

11,316,980 cevap