0 oy
497 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (177 puan) tarafından
Sezeryan düşünmüyordum pek bir bilgi de yok o yüzden olanlar lütfen bilgi versin 

Kaç dakika sürüyor 

Sonrasında ne yemek içmek gerekiyor 

Süt hemen geliyor mu 

Ve aklıma gelmeyen bilmem gereken daha ne varsa yardımcı olur musunuz

25 Cevaplar

0 oy
(3,572 puan) tarafından
20 dk civarı sürüyor lokal ise.genel uyuma uyanma daha uzun toplam 1 saat sürer.ilk gazı cikarip bir kaç adım atana ladar birşey yiyemiyorsun anesteziyi atman için kahve önerirler süt olayıda değişik benim ilk sezeryanda hemen geldi mesela ikincide gelmedi bol bol yuru eğer yurumezsen gaz omuzlarına kadar çıkar ve dehşet sancı çekersin Rabbim bir avazda kurtarsin
(626 puan) tarafından
Omuzlarim cok ağrımış dı gaz yüzünden mi oluyordu demek 3 saatte birneskafr icinde o agrı geçiyordu Rabbim kimseyi dogum yolunda oyalamasın
(3,572 puan) tarafından
Muhtemelen ondandır canm amin
(177 puan) tarafından
İlk defa duydum gazın omuzlara falan çıktığını olmaz inşallah canım
(626 puan) tarafından
Ben cok terlemistim esim ufledi o uflerken omzuma yel girdi ve narkozla beraber nefes aldirmayan bi agri cekmistim ama cozumu neskafe idi 3 saatte bir bardak iciyordum yoksa gercekten hic abartmiyorum o ana kadar cektiginiz tum acılar ağrılar devede kulak kaliyor neskafe hayat kurtarir :)
(3,572 puan) tarafından
Evet banada hemşire söyledi
-Reklam-
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Bebeğin doğması, benim uyandırılmam ,odaya çıkmam toplamda 1 saat sürmüş 6 saat bişey yemek yasak sonrasında hastane ne yemen gerekiyorsa çorba , komposto vs getiriyor ve 6.saatte ilk yürüyüşü yapıyorsun , süt ile ilgili benim hemen gelmişti birde artsın diye lohusa şerbeti, komposto ve bestlac damla kullanmıştım 17 ay önce doğum yaptım şimdi 35 haftalık hamileyim yine sezeryan olacağım 
(177 puan) tarafından
İkincisi ilkindende güzel geçer inşallah canım
(7,444 puan) tarafından
Amin inşallah canım çok teşekkür ederim hepimizinki güzel geçsin :)
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Bence herkesin doğumu kendine özel birinin yasadigini diğeri yaşamıyor ya da tam tersi☺️
(177 puan) tarafından
Orası öyle tabi canım
(13,824 puan) tarafından
Ben de mesela spnilai okudum burdan ama Cat uyusmadim genele cevrildim gibi gibi
0 oy
(25,224 puan) tarafından
15 dk sürdü. 3 te girdim 3.20 geçe başladı doktor 3.35 te oğluşumu gördüm. Sütün gelip gelmemesi dogum şekline değil hormonlarına bağlı. Hiç gelmeyebilirde, çıkar çıkmaz gelebilirde. Sonrasında bol su iç sık sık tuvalete çiş yapmaya çık çiş yaptıkça sezaryen yaran rahatlıyor. Bol bol yürü yarım saat yürü 5 dk dinlen mesela. 
0 oy
(356 puan) tarafından
30 dk 45 dk arası sürüyo canım sıvı şeyler tüketmek daha iyi oluyo bende kabızlık bide gaz sorunu olmuştu doktor fitil verdi baya iyi gelmişti evde duş aldım sütüm akıyodu sonra oğlum küveze girince sütüm kesildi 3.gün emzirmem için çağırdılar sütüm geldi sezeryan olunca süt hemen gelmez derler ama 1 kez bile mama vermedim şükür kimseye kulak asma moralini yüksek tut
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Canim pek uzun surmuykr aslinda yarim saat falan anca.ciktiktan sonra ilk isin bolca yurumek olsun aciyor diye benim gibi yatip kalma.gəc iyilesirsin.bide yanina neskafe cikolata aktivya meyveli yogurt al ben bunlardan baska hic bi sey yiyemiyordum.bide pratik sallama caylardan alabilirsin icmeyi seviyorsan.hastaneden doktoruna sor termos vermiyorlarsa kucuk bi termos da alabilirsin.qazin olursa bu seni cok rahatsiz edecektir.hemsirelere soyle fitil versinler hem kabizligi onluyor hemde qaz icin guzel.sonra bolca emzirmeye calis.bi alip bi birakip yari yari deyil agzina aldimi tam emzirmeye calis bebesin emdikce sutun gelecektir.haa unutmadan gogusunun o siyah kismi varya (areola)orayi bebeyin agzina tam koymaya calis yoksa bebisin yalniz gogus ucunu emeceyinden yara olucak.gogus kremi gogus pedi de alabilirsin.ama bana kalirsa goguse dogal zeytin yagi harikadir.cunki emzirme oncesi temizlik taleb etmiyor.Rabbim kolaylik versin saglikla kavusun insallah
0 oy
(782 puan) tarafından
Ben şöyle anlatiyim uzun olabilir biraz 

Önce sunta mi diyolar neyse onu taktılar bana idrar torbası gibi bişey tekerlikli sandalyede ameliyathaneye götürdüler orda sedyeye oturdum gayet anestesi dokotrlari beni motive etti baya komik bı sohbet olmuştu sonra belimden iğneyi yaptılar çok az bi acıyo sonra yattım yavaş yavaş bacaklarımı hissetmemeye başladım ama dokunmalari hissettim zaten onlar hissediliyormuş soyeldigimd eoyle dedi hemşireye sordum oğlum 40 dk sonra mı doğacak diye hayır şimdi çıkıyor sen 40 dk ya çıkacaksın derken oğlum ağladı 1 yada 2 dk ancak olmuştur öptüm kokladım götürdüler bende 30 dk sonra çıktım dikişler atıldı falan ama atılırken resmen canım sıkıldı çıkıp oğlumu görmek istedim bebek çıkarken biraz baskı hissediyorsun oda anlık olarak zaten bebek çıkınca geçiyor rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin insallah
(782 puan) tarafından
Sütüm hemen geldi ben bir kaç saat hicbisey yemedim sonra yavaş yavaş sıvı çorba falan yedim kahve içtim
Doktor yarın yatış yapicam 12 den sonra bişey yiyip içme demisti ben 4 de sahur da yemek yedim gittim :)
Doğum yaptığım gün akşam 7 8 gibi yemek yemeğe içmeye başladım öğlen 12 de doğum yaptim
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Anastezi yapıldıktan 15 dk sonra felan belki daha kısa süre kızımı gördüm 15 dk felan da dikiş sürüyor 10 dk da çıktım amaliyathaneden 5-6 saat bacaklarımı hissetmedim hissetmeye başlayınca hemşire geldi sondayi çıkardı beni ayağa kaldırdı hemen yürümeye başladım sabaha doğruda gaz çıktı gazın gelmesi gerekiyor yoksa doktor çıkış vermiyor lavman vs uygulaniyormus gaz gelmeyince süt konusuna gelirsem benim 3. Gün felan geldi ama kızımın emmesi 37 gün sürdü öle tatlı telaşlar yaşandı geçti 27 aylık olduk 

Hastaneye kayısı kompostosu götür 

Nescafe götür 
0 oy
(347 puan) tarafından
Hem sezeryan olmuş hemde şuan sezeryanli refakatcisyim süt az az gelmeye başladı zorlukları çok gazın çıkana.kadar sulu ondan sonra katı seylerde yemeğe devam 1.1.30 sürdü devlette benim yarim ssaat sürmüştü 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Toplamda 20 25 dakika sürüyor canım açma kapama falan baharatlı acılı şeyler vermiyorlar hastane yemeği ona göre geliyor ben emzirdim hemen geldi sütüm Allahin izniyle gelir inş hemen seninde
0 oy
(79 puan) tarafından

Yarim saat kadar sürdü

Ben meyve ,sıcak cay ictim cok sıcak şeyler tüket

Sütüm 1 hafta sonra geldi ama hemen gelenleri de gördüm değişiyor 

Karnın için korse tak ve ertesi gün yürü bol bol 

Insallah kolay gecer sağlıkla al bebeğini kucağına 
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Ben genelde kontrole diye gidip doğuma alindigim için saatleri tam bilemiyorum ne kadar sürdüğünü yada ani sancı ile gittiğim için zaten kendine gelene kadar 6 saat garanti geciyor ilk yürüyüş yapıyorsun ama bana yürüyüş öncesi doktor çorba gondermsti icmemistim bol kahve ve meyvesuyu su icirdiler hoşaf lohusa şerbeti güzel süt yapıyor 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Ben sezaryan oldum canım bebeği çıkarmaları 5 dk bile sürmedi 10 15 dk diktiler sonrada hop aşağı odaya gönderdiler. Kasla göz arası bitti bile. Sonrasında ilk isim sade neskafe içmek oldu ayilmak ve baş ağrısı çekmemek için.. bol bol su içtim o gün sabaha kadar 3, litre icmisimdir. Zaten hastane sana getirdiği yemek ameliyatına uygun yemek oluyo. Uyuşuklugun geçince hemen kalkıp yurumen lazım. Ne kadar hareket edersen o kdar çabuk iyilesiyor dikişlerin. Süt konusuna gelecek olursak benim sütüm hamileyken gelmeye başlamıştı bı sorun yaşamadım o yüzden:)
0 oy
(48,448 puan) tarafından
belden uyusmaliysa hic kipirdama ki basin ağrımasın. sürekli yürüyüş yap cabuk toparlarsin
0 oy
(940 puan) tarafından
Canım.10 dk da bebek cikiyo toplamda yarım  saat diyebiliriz

Valla  biskuvi çay içmiştim.ilk ama biskuvi bana gaz yapmıştı yani ilk yediğim.icin mi bilmiyorum yediğine çok dikkat et kabız olma planlı sezeryansa bi kaç haftadan önce sebze ye bol bol  sütüm çok sukur hemen geldi erken doğum olmasına ragmen hemde 36 haftalikdi oğlum  onun dışında bol bol yürü eksin ve kahve içeceksin 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
40 dk sürdü 6 saat miydi tam hatırlamıyorum bişey yedirmediler 6 saatin sonunda su içerek başladım şehriye çorbası icirdiler meyve suyu içtim sütüm de eve gittim banyo yaptım sonra geldi 
0 oy
(746 puan) tarafından
Benim sezeryan doğumum bir anda oldu her şey normal doğum gibiydi sancı gelince bana ikin dediler kaynanam bacısı bende öyle yaptım çocuk kafasını egdirmis öyle hemşire bana baya sesini yükselti biz sana öyle mi yap dedik niye öyle yapıyorsun dedi doktoru çağırdılar baktı sezeryan dedi 10dk da ztn herşeyi hazırlamışlardi gittim tabi ilk doğumum korkuyordum ordaki hemşireler doktorlar baya gülerek konuşarak doğumu yaptırdılar dedim yani beni uyutun diye de uyutmadilar belden uyuşturdular ztn iğne girer girmez ayağımı hamile olduğumu hiç hissetmedim bile yarım saat fln sürdü doğumum da çıkarken karnına kum torbası koyarlar bana öyle yaptılar bazılarında hemen alıyorlarmis da bende 2 gün durmuştu bazen de gelip karnına baskı yapıp kirli kanı atmana yardımcı oluyorlar ben çabuk toparlandım tabi her vücut bir değildir 
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm sezeryan oldum belden uyusmayi önermiyorum ben bogle oldum 2 hafta başımı kaldiramadim cocumla ilgilenemedim sütüm 10 gün gelmez dedi doktor ağlayarak uğraşarak 5 günü getirdim soğan sürdüm ucuna bekledim duş aldım sütüm geldi agrikesiciler bile baş agrimi gecirmedi sezeryanla oğlumu gördüm en güzeli oydu onun harici 2 sene çok dikkatli korunacaksin usutmuceksin sıkı giyinceksin sezeryan oldum acilmam yoktu ve bir çok sebeb. Vardı sezeryan olma sebebim sezeryandan çıktım ağrısı başka karnımın normal doğum yaptı kardeşim 6saate kalktı ben 12saat yattım agagimi hissetmiyordum belden aşağısıni okadar pismanimki Allah'ım keşke normal doğum olsaydı dedim hep ama nasip yokmuş sezeryandan sonra kan sulandırıcı iyne vurdu eşim evde 20 tane her gün hastanede sezeryandan çıktıktan sonra odaya hemşire gelip 2 günde toplam kalçadan koldan 20 iyne attı o ayrı bir dert iyneden korkuyordum kasıgim hala ağrıyor ara ara bazen 3 gün sürüyor baş agrin 2 sene süre biliyor doktor dedi ben hacamat yaptırdım çok ağrıdı için azaldı çok şükür  oğlumla düzgün ilgilenip kucana alamadım amaliyat yerim ağrıdı için en üzücü yani bu keşke normal doğum olsa onun yerini hiç birşey tutamiyor gördüm cevremdekileri hep normal doğum imrendim hep hemen ayağa kalkiyolardi ben çok üzülüyordum benden sana tavsiye normal doğum imkanın var ise normal ol 5 saat en fazla sancı çek o 40 gün sefa sür çocuğun ile 
0 oy
(1,164 puan) tarafından
Sütüm hemen geldi

Ameliyat yarım saat sürdü
0 oy
(3,344 puan) tarafından
Genel oldum 1 saat icinde ciktım 2 3 saat sonre biskuvi ile ihlamur getirdiler yiyim diye sonra sondam cikti yurutmeye basladılar ben ilk yurumede cok zorlandım Allah var simdi corba yogurt yememe izin vardi sadece hastanede sutum 3 4 gün icinde geldi ama kuzenimin esinin hemen gelmisti o da sezeryan 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 83 göst.
0 oy
18 cevap 532 göst.
0 oy
26 cevap 672 göst.
7 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Gvrcnn (263 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 272 göst.
4 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,749 soru