0 oy
113 göst.
Diğer kategorisinde (244 puan) tarafından
Hamilelik şüphem var göğüslerim ağrıyo karnım ağrıyo neyse bugün röntgen randevum var doktoru aradım erken gebelik testi yap dedi adetime 5 gün var ama olurda ama çıkmazsa diye riske atmak istemiyorum gitmiycem

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben kan testi dışındaki testlere inanmıyorum vala yanlış çıkabiliyor 
-Reklam-
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Ben girmiştim hatta 33. Haftada hastanede bile röntgen cekmislerdi
(244 puan) tarafından
Zararlı diyorlar ya bende tedirgin oldum ya
(1,572 puan) tarafından
İlk üç ay zararlı zaten cnaim 33 haftada çekilebilir
(244 puan) tarafından
Doğrudur canım benim daha belli değil zaten olup olmadığı
(3,259 puan) tarafından
Eğer daha yeni oluşmaya başlamış ve bilmeyecek kadar küçükse sorun olmuyor yani bende olmadı ama test yap  tabiki ona göre hareket edersin. Benim oğlum 9 sene üstüne oldu. Ben akıntı kaşıntı için gittim kadın doğuma tahlil etmeden ultrasonla baktı bebek gozukmeyince adet günü yakın dedi ilaçlar antibiyotik felan verdi hepsini kullandım. O ara anneannem hastalandı. Röntgene de girdik tuttum kendini kaldiramiyordu kaldırdım yatağa çektim. Birde üstüne köye gittik eşimler harç taşıyorlardı kürekle bende arabaya doldurdum. Ne bileyim atladım zıpladım hamile değilim diye. Yegenlerimle koşturduk ben bekliyorum adet olacam habire her gün 1 damla kan geliyordu bi gerisi yok karnım da ağrıyor ara ara yine bisey olmayınca test yaptım çıktı
(244 puan) tarafından
Şükür ki birsey olmamış maşallah
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Erken gebelik testi yapmıştım çıkmadı sonra ucuz olanlardan aldım pozitif çıktı xabim ama beş gün varmış olsada çıkmayabilir röntgen Hayati çok acil gerekli değilse bir hafta ertele derim çünkü yaydığı radyasyon bebek anomalisine neden olabilir Allah korusun 
(244 puan) tarafından
Test yapmayı düşünmüyorum çünkü hevesim kursağımda kalıyo adet gecikirse yapacam röntgen gününü ertelettim
(1,572 puan) tarafından
Hamile kalmaya mi uğraşıyorsun canım ne kadardır olmuyor başka çocuk varmı
(244 puan) tarafından
27 aylık oğlum var korunmuyoruz birkaç aydır ama bu ay karnım göğüslerim çok ağrıyo bende acaba mı dedim
(1,572 puan) tarafından
Ben hayıt tohumu sayesinde hamile kaldım aklında bulunsun canım kullanmak istersen anlatırım
(244 puan) tarafından
Tamam canım çok saol
0 oy
tarafından
Yap bakalım elinde varsa 
(244 puan) tarafından
Yok canım
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İmkanın varsa özel hastanede kan ver canim testte cikmayabilir
(244 puan) tarafından
5 gün önceden kanda çıkar mı canım zaten röntgen gününü ertelettim ne olur olmaz diye
(9,626 puan) tarafından
Evet canim varsa çıkar
(244 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Aynı bende öyleyim adetime5 gün var erken gebelik testi alcakdim 
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Çektirme bence risk radyasyon büyük etken ilk 3 ay özellikle 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 274 göst.
0 oy
5 cevap 148 göst.
25 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gurbett (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
23 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nuremir (864 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.

381,368 soru

11,417,589 cevap

34,970 kullanıcı

...